F 105 THUNDERCHIEF 1:72 Trumpeter

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: F 105 THUNDERCHIEF 1:72 Trumpeter

Postprzez LugerOne » poniedziałek, 16 listopada 2009, 00:57

Tak podłączając siędo tematu to nasi w Viet nam byli po obu stronach :)
oto przykład - eksponaty z muzeum lotnictwa w Hanoi :) chyba do dzisiaj są nam niezmiernie wdzięczni :twisted: za okazaną pomoc i wkład w walkę z imperializmem, Tak swoją drogą to ciekawe czy udałoby się namierzyć jakiegoś polskiego oficera który był na "misji" w Viet nam, bo że tacy byli to bardziej niż pewne, kwestia tylko kto? z jakiego rodzaju sił zbrojnych i jak duża była ta "pomoc"?
Obrazek
Obrazek
Obrazek

a tyle zostało z Pilota Thuda (podobnych fantów jest tam więcej z B-52 czy F-4) zwróćcie uwagę na krew wewnątrz hełmofonu :(
Obrazek
Niestety śladów Thuda w większym kawałku nie uświadczyłem ... ale za to mają kilka Skyriderów, F-5, UH-1, A-37 sporo zdobytej pancerki z okresu.
Więcej wystawiają sprzętu hamerykańskiego w muzeach niż swojego(radzieckiego) a pilotów wojskowych do dzisiaj szkolą na Jak-52 - widziałem na własne oczy :)
LugerOne
 

Reklama

Re: F 105 THUNDERCHIEF 1:72 Trumpeter

Postprzez RAV » poniedziałek, 16 listopada 2009, 01:39

LugerOne napisał(a):Tak swoją drogą to ciekawe czy udałoby się namierzyć jakiegoś polskiego oficera który był na "misji" w Viet nam, bo że tacy byli to bardziej niż pewne, kwestia tylko kto? z jakiego rodzaju sił zbrojnych i jak duża była ta "pomoc"?

Mam dość odległego wujka, obecnie już będącego w podeszłym wieku, który tam był. Niestety nie znam szczegółów jego służby. Jedyną informacją z tamtego okresu, jaką od niego mam, jest taka, że "bu mi" po wietnamsku znaczy "ja nie". "Bumi" to było imię psa, którego miałem ok. 15 lat temu.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: F 105 THUNDERCHIEF 1:72 Trumpeter

Postprzez net_sailor » poniedziałek, 16 listopada 2009, 09:04

Mój dziadek był w Wietnamie jako "instruktor" od rakiet plot. Potem opowiadał, że Amerykanie przed każdym nalotem przesyłali ostrzeżenie, aby usunąć zagraniczny personel z rejonu celu :lol:
Niestety dziadek zmarł jak byłem dzieckiem i niewiele pamiętam. W domu ostał się tylko w domu słomiany kapelusz, który przywiózł z Wietnamu.
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg

Re: F 105 THUNDERCHIEF 1:72 Trumpeter

Postprzez Adam » poniedziałek, 16 listopada 2009, 10:23

LugerOne napisał(a):Tak podłączając siędo tematu to nasi w Viet nam byli po obu stronach :)
oto przykład - eksponaty z muzeum lotnictwa w Hanoi :) chyba do dzisiaj są nam niezmiernie wdzięczni :twisted: za okazaną pomoc i wkład w walkę z imperializmem, Tak swoją drogą to ciekawe czy udałoby się namierzyć jakiegoś polskiego oficera który był na "misji" w Viet nam, bo że tacy byli to bardziej niż pewne, kwestia tylko kto? z jakiego rodzaju sił zbrojnych i jak duża była ta "pomoc"?
a tyle zostało z Pilota Thuda (podobnych fantów jest tam więcej z B-52 czy F-4) zwróćcie uwagę na krew wewnątrz hełmofonu :(

Niestety śladów Thuda w większym kawałku nie uświadczyłem ... ale za to mają kilka Skyriderów, F-5, UH-1, A-37 sporo zdobytej pancerki z okresu.
Więcej wystawiają sprzętu hamerykańskiego w muzeach niż swojego(radzieckiego) a pilotów wojskowych do dzisiaj szkolą na Jak-52 - widziałem na własne oczy :)

Do nas tez trafił sprzęt amerykański z Wietnamu. W muzeum w Krakowie można podziwiać F-5 i A 37. Oba te samoloty trafiły do Polski w celu przebadania czy można przezbroić je na sprzęt Układu Warszawskiego.
W czacie gdy w latach 80-tych pracowałem w PZL na Okęciu, moi koledzy "donieśli" mi, że w hangarze stoi Amerykański myśliwiec, poczatkowo myślałem, że to żart, ale postanowiłem zbadać na miejscu co nie było w tamtych czasach zbytnio legalne. W hangarze zoaczyłem wystający z za osłony chatakterystyczny statecznik F-5, Jeszcze parę kroków za osłonę i zobaczyłem :) a potem dotknąłem :mrgreen: ten samolot.
Może nasze "Lotnictwo z szachownica" dotrze to naszych , którzy tam byli?
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: F 105 THUNDERCHIEF 1:72 Trumpeter

Postprzez Rob-Roy » wtorek, 17 listopada 2009, 19:45

Adam napisał(a):Model jest doposażony balachami EDUARDA,

Witaj!
Też zamierzam go zrobić ;o) Co do blach kompletowałeś Edka pojedynczo? Bo jest fajny zestaw BigEd 7240 dedykowany własnie do tego modelu. Wyszła też żywica QuickBoosta- sonda do tankowania (QB 32 070). Jak byś potrzebował jakieś szczegóły konstrukcji to daj znać ;o) A skoro tak polubiłeś Kutynę to zerknij tutaj:
http://www.af.mil/information/bios/bio.asp?bioID=6115
http://freepages.genealogy.rootsweb.anc ... utyna.html
No i to też Ci się może przyda:
http://www.aircraftresourcecenter.com/G ... on/00.shtm
Pozdrawiam!
"Tylko podróż jest prawdziwym życiem, jak i prawdziwe życie jest podróżą."
Avatar użytkownika
Rob-Roy
 
Posty: 95
Dołączył(a): piątek, 12 czerwca 2009, 11:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: F 105 THUNDERCHIEF 1:72 Trumpeter

Postprzez mirage3 » środa, 18 listopada 2009, 19:46

Fanie, że robisz "105" Tylko czemu z modelu Trupka w 100% :P Model ma paskudne skrzydła, koła, wiatrochron... najlepiej chyba zrobić mix z Monogramem, albo zrobić model z Monogramu :mrgreen:
Pozdrawiam Piotrek Gołembiewski
Avatar użytkownika
mirage3
 
Posty: 170
Dołączył(a): sobota, 10 listopada 2007, 18:53
Lokalizacja: Wejherowo

Re: F 105 THUNDERCHIEF 1:72 Trumpeter

Postprzez Adam » czwartek, 19 listopada 2009, 01:37

mirage3 napisał(a):Fanie, że robisz "105" Tylko czemu z modelu Trupka w 100% :P Model ma paskudne skrzydła, koła, wiatrochron... najlepiej chyba zrobić mix z Monogramem, albo zrobić model z Monogramu :mrgreen:

Teraz już za późno, :cry: mleko się rozlało, mój model wygląda obecie tak. :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: F 105 THUNDERCHIEF 1:72 Trumpeter

Postprzez Adam » poniedziałek, 23 listopada 2009, 00:39

Powoli do przodu już góra pomalowana. :mrgreen:

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: F 105 THUNDERCHIEF 1:72 Trumpeter

Postprzez Frosty » poniedziałek, 23 listopada 2009, 00:47

SEA camo... Poezja... Nie wiem tylko, czy przejścia kolorów nie powinne być bardziej ostre... Szczególnie, że to 1:72... Może byś tak pokombinował z Blue-Tack'iem?
"Deliberty planned fighter sweep went just as we hoped. The Mig's came up. The Mig's were aggressive. We tangled. They lost"
- Col. Robin Olds, shortly after operation "Bolo", Ubon, Thailand
Avatar użytkownika
Frosty
 
Posty: 578
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 23:11
Lokalizacja: Kraków

Re: F 105 THUNDERCHIEF 1:72 Trumpeter

Postprzez LazyCat » poniedziałek, 23 listopada 2009, 06:09

Frosty napisał(a):SEA camo... Poezja... Nie wiem tylko, czy przejścia kolorów nie powinne być bardziej ostre... Szczególnie, że to 1:72... Może byś tak pokombinował z Blue-Tack'iem?


Powinno, wprawdzie to potwor ale...

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
LazyCat
 
Posty: 1119
Dołączył(a): czwartek, 11 października 2007, 18:41
Lokalizacja: Greensboro, North Carolina

Re: F 105 THUNDERCHIEF 1:72 Trumpeter

Postprzez Adam » poniedziałek, 23 listopada 2009, 09:54

Frosty napisał(a):SEA camo... Poezja... Nie wiem tylko, czy przejścia kolorów nie powinne być bardziej ostre... Szczególnie, że to 1:72... Może byś tak pokombinował z Blue-Tack'iem?

Nigdy tego nie ćwiczyłem i tak naprawdę to może przybliżył byś co to Blue Tack i może coś da się zrobić w tej materii.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: F 105 THUNDERCHIEF 1:72 Trumpeter

Postprzez LugerOne » poniedziałek, 23 listopada 2009, 17:07

Blue Tack to taka masa podobna do plasteliny lub gumy do żucia :)

Kręcisz z tego wałeczki i przyklejasz jako powierzchnię maskującą
Tutaj masz link do aukcji i od razu zdjęcie zastosowania podobnego specyfiku tylko innej firmy.

Nie podajemy linków do aukcji. Zamiast tego proponuję taki przegląd ofert trzech podobnych mas:
http://www.twenga.pl/dir-Sprzet-biurowy ... a-mocujaca
P.D.
LugerOne
 

Re: F 105 THUNDERCHIEF 1:72 Trumpeter

Postprzez Frosty » poniedziałek, 23 listopada 2009, 19:57

Generalnie Blue Tack i jemu podobne, to plastyczne masy samoprzylepne... Innaczej mówiąc jest to coś a'la plastelina, ale nie pozostawia tłustych sładów. Formuje się to w wałeczki i nakleja na powierzchnie modelu układając wzór kamuflażu... W zależności od grubości tych wałeczków, jak i kąta pod którym sie maluje można uzyskać różny stopień przejścia kolorów. Jak będziesz chciał to jutro (dziś już mi się nie chce rozkładać całego kramu) podeśle ci dokładniejszy opis, z fotkami, typu "krok po kroku". Metoda jest genialnie prosta i daje dobre rezultaty...

Apropos tej fotki, to rzeczywiście widać, że przejście jest dośc szerokie, ale tak jak pisałem - trzeba wziąć poprawkę na skalę...
"Deliberty planned fighter sweep went just as we hoped. The Mig's came up. The Mig's were aggressive. We tangled. They lost"
- Col. Robin Olds, shortly after operation "Bolo", Ubon, Thailand
Avatar użytkownika
Frosty
 
Posty: 578
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 23:11
Lokalizacja: Kraków

Re: F 105 THUNDERCHIEF 1:72 Trumpeter

Postprzez Adam » poniedziałek, 23 listopada 2009, 20:21

Dzięki za pomoc metoda się przyda. Ponieważ mieszkam w Warszawie to udałem sie na drugi jej koniec na Pragę i tam sklepie Tora Tora Tora miły pan :mrgreen: wyjaśił mi, że to taka sucha plastelina, :mrgreen: ale obecnie obecie "wyszła" :cry:

LugerOne napisał(a):Blue Tack to taka masa podobna do plasteliny lub gumy do żucia :)

Kręcisz z tego wałeczki i przyklejasz jako powierzchnię maskującą
Tutaj masz link do aukcji i od razu zdjęcie zastosowania podobnego specyfiku tylko innej firmy.

Nie podajemy linków do aukcji. Zamiast tego proponuję taki przegląd ofert trzech podobnych mas:
http://www.twenga.pl/dir-Sprzet-biurowy ... a-mocujaca
P.D.


Dzięki teraz wiem jak toto wygląda. :lol:
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: F 105 THUNDERCHIEF 1:72 Trumpeter

Postprzez Tomasz Dzieciątkowski » poniedziałek, 23 listopada 2009, 20:30

Adam napisał(a):to taka sucha plastelina, :mrgreen: ale obecnie obecie "wyszła" :cry:

To pojedź do supermarketu w rodzaju "Office Depot" czy nawet "Reala" - w dziale z artykułami biurowymi znajdziesz albo Blue Tack albo jego odpowiednik firmy Uhu za ok. 7-9 zł
If on my journey, should I encounter God, God will be cut...
Avatar użytkownika
Tomasz Dzieciątkowski
 
Posty: 988
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 20:53
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 104 gości