Kukuruźnik sanitarny CSS-S13 (Po-2) ABC MODELFARB/KP 1:72

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Kukuruźnik sanitarny CSS-S13 (Po-2) ABC MODELFARB 1:72

Postprzez robert.xii » czwartek, 19 listopada 2009, 21:32

a do kompletu mozesz zamowic piekny japonski kalendarz z takim malunkiem shigeo koike:

http://www.hlj.com/product/kikcal2010

robert
Avatar użytkownika
robert.xii
 
Posty: 124
Dołączył(a): niedziela, 28 października 2007, 15:53

Reklama

Re: Kukuruźnik sanitarny CSS-S13 (Po-2) ABC MODELFARB/KP 1:72

Postprzez JGucwa » czwartek, 19 listopada 2009, 23:17

Zdobyłem coś takiego:

Obrazek

Jest to KP w opakowaniu Mastercrafta.

OK :!: - ROBIĘ KONWERSJĘ :!: Dlatego też w tytule wątku dodałem "/KP".
Pozdrawiam serdecznie - Jarosław Gucwa.
Avatar użytkownika
JGucwa
 
Posty: 677
Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2009, 10:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Kukuruźnik sanitarny CSS-S13 (Po-2) ABC MODELFARB/KP 1:72

Postprzez romuald » piątek, 20 listopada 2009, 22:11

Witam, mam zrobionego sanitarnego CSS- malowanie od szabloników ciętych ploterem, silnik i śmigło biały metal. Mam nadzieję, że posłuży jako inspiracja. Pozdrawiam
[http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4ac78a492c4a65ea.html][http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c3b0bf4e65deb542.html]

Zapoznaj się proszę z zasadami wstawiania zdjęć na tym forum
P.D.
romuald
 

Re: Kukuruźnik sanitarny CSS-S13 (Po-2) ABC MODELFARB/KP 1:72

Postprzez JGucwa » piątek, 20 listopada 2009, 23:41

Romualdzie, z podanych przez Ciebie stron, otwiera się tylko jedno zdjęcie. W dodatku, gdy próbowałem powiększyć okazało się, że jest dosyć słabej jakości: nie można dostrzec detali. Proszę, jeśli możesz zrób zdjęcia lepszej jakości i zamieść je tutaj, bądź prześlij mi je na priv.
Pozdrawiam serdecznie - Jarosław Gucwa.
Avatar użytkownika
JGucwa
 
Posty: 677
Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2009, 10:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Kukuruźnik sanitarny CSS-S13 (Po-2) ABC MODELFARB/KP 1:72

Postprzez shivadog » sobota, 21 listopada 2009, 00:14

Rozumiem, że PO-2 z Muzeum w Krakowie, masz obcykaną?
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: Kukuruźnik sanitarny CSS-S13 (Po-2) ABC MODELFARB/KP 1:72

Postprzez JGucwa » sobota, 21 listopada 2009, 00:48

shivadog napisał(a):Rozumiem, że PO-2 z Muzeum w Krakowie, masz obcykaną?



To się rozumie samo przez się ;o) Byłem w MLP nawet dziś i dzięki uprzejmości osób tam pracujących miałem możliwość zaznajomić się z tym modelem w sposób szczegółowy.
Pojawiły się jednak nowe pytania i trudności. Kalki z ABC Modelfarb mają napisy błękitne oraz białe, a potrzebne mi są błękitno - srebrne :cry:
Oznaczenie z kalek to SP-AXL. Eksponat z MLP to SP-AXT. Niby dałoby się z "L" zrobić "T", ale nie błękitno srebrne :(
Chciałem zrobić model z pierścieniem Townenda, lecz nie wiem, w jaki sposób był mocowany :(
Chyba będę musiał dokupić blachy Parta: silnik i wyposażenie CSS-a. Kasa to niezbyt duży problem, ale ile to zajmie czasu, jeśli trzeba sprowadzić (dobra - nie marudzę - najpierw popytam :mrgreen: )

Pytanie 1: czy ktoś miałby możliwość wydrukowania kalkomani z kolorem srebrnym?
Pytanie 2: czy ktoś wie, jak był montowany pierścień w CSS-ie?
Pytanie 3: czy może ktoś zamieścić fotkę silnika z żywicy oraz metalu (chcę porównać, zanim kupię cokolwiek)?

P.S. ostatecznie mogę zrobić model SP-AXL w barwach błękitno-białych (bo tak też były malowane) ale czy muszę?
Pozdrawiam serdecznie - Jarosław Gucwa.
Avatar użytkownika
JGucwa
 
Posty: 677
Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2009, 10:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Kukuruźnik sanitarny CSS-S13 (Po-2) ABC MODELFARB/KP 1:72

Postprzez JGucwa » niedziela, 29 listopada 2009, 23:23

Pytanie nr 3 z poprzedniego postu jest nieaktualne. Udało mi się porównać wszystkie możliwości silnikowe: blacha, żywica, metal. Teraz "kombinuję", co zrobić : na blachę muszę czekać do nowego roku (fatalny okres - przed końcem roku) :(
Miałem też możliwość zapoznania się z ofertą Parta a'propos CSS-13. Również na tę blachę zaczekam do nowego roku :(
Chciałbym, by mój CSS S-13 przypominał oryginał. Porównałem to, co oferuje model Astera i KP i ... będzie trochę przeróbek: własnej roboty, gdyż nikt nie oferuje niczego, co przypominałoby w oryginale CSS S-13 :roll:
Teraz zastanawiam się tylko nad malowaniem ... .

Mam pytanie: czy wydruk laserowy na czystej kalce techmodu jest wystarczający do jej użycia? I co najważniejsze: czy ta kalka wytrzyma wydruk laserowy ?
Pozdrawiam serdecznie - Jarosław Gucwa.
Avatar użytkownika
JGucwa
 
Posty: 677
Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2009, 10:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Kukuruźnik sanitarny CSS-S13 (Po-2) ABC MODELFARB/KP 1:72

Postprzez RAV » poniedziałek, 30 listopada 2009, 00:38

JGucwa napisał(a):czy wydruk laserowy na czystej kalce techmodu jest wystarczający do jej użycia? I co najważniejsze: czy ta kalka wytrzyma wydruk laserowy ?

Podobno te kalki są właśnie do lasera. Tylko czytałem, że w ustawieniach drukarki trzeba wybrać folię, a nie papier - wtedy grzałka utrwalająca pracuje z niższą temperaturą. Tyle teorii - w praktyce nie sprawdzałem.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kukuruźnik sanitarny CSS-S13 (Po-2) ABC MODELFARB/KP 1:72

Postprzez greatgonzo » poniedziałek, 30 listopada 2009, 02:19

Sprawdzałem, działa.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4054
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: Kukuruźnik sanitarny CSS-S13 (Po-2) ABC MODELFARB/KP 1:72

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » poniedziałek, 30 listopada 2009, 02:25

w punkcie xero drukowali mi na techmodowskiej kalce, na zwykłej drukarce laserowej, bez wydziwiania z ustawieniami. wychodziło perfekcyjnie; problem był raczej z właściwym ustawieniem obszaru druku, bo kalki techmodu mają jakiś dziwny format
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Kukuruźnik sanitarny CSS-S13 (Po-2) ABC MODELFARB/KP 1:72

Postprzez JGucwa » środa, 6 stycznia 2010, 10:22

O temacie, ani o modelu nie zapomniałem ! Ot, czekam cierpliwie na blachy Parta, które mam dostać "na początku roku". W międzyczasie były święta i nastał nowy 2010 rok i zrobiłem sobie przerwę od modelarstwa. Chociaż może nie całkiem zważywszy na fakt, że udało mi się w tym czasie kupić przez Allegro parę ciekawych okazów z Plasticarta (m.in. Ił-a 18 !).
Co do samego tematu CSS-S13: na razie "macam plastik" :mrgreen: . Już wiem, że dłubania będzie sporo i sporo również potrzeba będzie szpachli. O to ostatnie się nie martwię, bo jestem dobrze zaopatrzony. Samolot będzie oparty głównie na wypraskach KP i waloryzowany o (m.in.) elementy z ABC Modelfarb. Co z tego wyjdzie? - zobaczymy!
Pozdrawiam - JG.
Pozdrawiam serdecznie - Jarosław Gucwa.
Avatar użytkownika
JGucwa
 
Posty: 677
Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2009, 10:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Kukuruźnik sanitarny CSS-S13 (Po-2) ABC MODELFARB/KP 1:72

Postprzez JGucwa » piątek, 26 lutego 2010, 22:08

I oto powrót do tematu. Czekałem, czekałem i wreszcie dziś mam już blachy:

Obrazek

Żeby nie tracić czasu, czekając na blachy, sprawiłem sobie oryginał:

Obrazek

Dlatego ten właśnie model będzie moim zestawem wyjściowym, który będę wzbogacał o części z ABC Modelfarb oraz blachy.

Czas więc zabrać się do pracy (najwyższy czas :!: ).
Pozdrawiam serdecznie - Jarosław Gucwa.
Avatar użytkownika
JGucwa
 
Posty: 677
Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2009, 10:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Kukuruźnik sanitarny CSS-S13 (Po-2) ABC MODELFARB/KP 1:72

Postprzez JGucwa » sobota, 27 lutego 2010, 20:37

Początek:

Obrazek

Jak widać, góra kadłuba została już obcięta. teraz kolej na analizę: jakie blachy wykorzystać? Nie chcę dawać blach tam, gdzie nie trzeba (tj. tam, gdzie ich nie będzie widać oraz tam, gdzie forma plastiku jest wystarczająco dobra).
Pozdrawiam serdecznie - Jarosław Gucwa.
Avatar użytkownika
JGucwa
 
Posty: 677
Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2009, 10:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Kukuruźnik sanitarny CSS-S13 (Po-2) ABC MODELFARB/KP 1:72

Postprzez kecaj66 » poniedziałek, 1 marca 2010, 21:26

Ja z tym tematem walczyłem w 2008 roku. Miałem do dyspozycji model KP i Astera. Po porównaniach z planami zdecydowałem się na części z modelu KP (tylko kadłub, skrzydła i stateczniki). Reszta to blaszki Extratechu i PART'a oraz wkład własny. Z Astera nic nie dało się wykorzystać bo części są za małe.
Moje zmagania opisałem w "Super Modelu" choć dokumentację fotograficzną mocno mi "obcieli"
kecaj66
 

Re: Kukuruźnik sanitarny CSS-S13 (Po-2) ABC MODELFARB/KP 1:72

Postprzez JGucwa » sobota, 17 kwietnia 2010, 09:02

Żeby nikt nie myślał, że zapomniałem o temacie, albo modelu, znów dokonuję wpisu. Model na razie poszedł "do poczekalni", gdyż znów archeologia modelarstwa była silniejsza :mrgreen: . Tym razem jest "na tapecie" An-24 z firmy Veb Plasticart.
Nie zamieszczałem relacji na tym forum, gdyż rozpocząłem już gdzie indziej.
http://www.modelarstwo.org.pl/forum/vie ... hp?t=42534
Nie byłoby więc dobrze ciągnąć kij za dwa końce :lol: .
Co do Kukuruźnika: ma się dobrze. Ściąłem tył kadłuba i czekam na wenę twórczą :mrgreen: .
Pozdrawiam serdecznie - Jarosław Gucwa.
Avatar użytkownika
JGucwa
 
Posty: 677
Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2009, 10:05
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 101 gości