Mustangi D x 4 klepane 1:72 Tamka i Haska

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Mustangi D x 4 klepane 1:72 Tamka i Haska

Postprzez SOPOL73 » wtorek, 12 stycznia 2010, 19:26

Witam, chcę przedstwić to co dzieje się obecnie w moim warsztacie i jakies 2 miesiące do tyłu.
Postanowiłem zrobić seryjną klepankę, bo tak praktykowałem z ostatnimi meserami np. Hiszpanem i zdało egzamin. Na warsztacie mam 3 modele z Hasegawy i jeden z tamki - "PETIE 2ed". Modele się same skleiły no może troszkę korekty. Przy jednym miałem ubytek w skrzydle na krawędzi spływu, ale to zniwelowałem klejem CA i delikatnym szlifowaniem.
Oto modele w pudłach i po wstępnym przymiarkowaniu:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po uformowaniu bryły i zniwelowaniu niedoskonałości pokryłem podkładem szarym Gunze, następnie zrobiłem skromny preshading.
Na fotkach już po naniesieniu pewnych kolorów i po maskowaniu:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wyszło coś takiego po malowaniu metalizerami Super MM, widać ładnie preshading i dobrze się zapowiada na końcowy efekt. Przed nakładaniem kalek dla połysku dałem odpowiednią ilośc sido (szeroko go stosuję), efekt jest taki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Następny etap prac to dalsze naklejanie kalek, ale jeszcze podwozie , wydechy i cała masa detali. Obecnie to wygląda tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A to już jest w gablotce:
Obrazek
Obrazek

Czekam na podpowiedzi co jeszcze można zrobić i jakie korekty wprowadzić :?: :!:
SOPOL73
 

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Mustangi D x 4 klepane 1:72 Tamka i Haska

Postprzez spiton » wtorek, 12 stycznia 2010, 21:31

Ładnie Ci to idzie. Osobiście nie podoba mi się produkcja seryjna. Kiedyś robiłem serie 3 modeli i uważam, że nie był to dobry pomysł. Twoje wyszły znacznie lepiej niż moje. Po prostu wydaje mi się, że robiąc serię trudno jest "wgryść" się w model.
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano środa, 13 stycznia 2010, 22:19 przez spiton, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Mustangi D x 4 klepane 1:72 Tamka i Haska

Postprzez MKWJTC » środa, 13 stycznia 2010, 14:43

Siewka

Osobiście nie mam nic przeciw serii, powiedzmy że jest to porównanie, jeśli modele są od rożnych producentów, albo każdy inny typ, np. Mustang B/C i D.
No i każdy byłby w innym malowaniu, taka Jugosławia, Costa Rica, Somalia, Indonezja, Gwatemala... niech cieszy oczy różnorodnością, ale to moje zdanie.

Fajnie wyszły, bardzo gładko!
Tylko w QP-D z czerwonym nosem preshading prześwietla za bardzo spod srebra.

Jest co wystawiać.

EDIT

Właśnie Messery zobaczyłem, kolorowe, fajnie jest!
Avatar użytkownika
MKWJTC
 
Posty: 146
Dołączył(a): niedziela, 10 stycznia 2010, 15:46
Lokalizacja: CK


Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości