[GAL] Kittyhawk Mk.I | Hasegawa + Eduard | 1/72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

[GAL] Kittyhawk Mk.I | Hasegawa + Eduard | 1/72

Postprzez Speedking » czwartek, 11 czerwca 2009, 22:15

Melduję się w galerii jako drugi, panowie, co jest? Gdzie te peczterdziestki? Gdzie ten ryk? Liczę na więcej!

Moja czterdziecha przedstawia maszynę S/Ldr'a Mike'a Judda, na której uzyskał 4 zestrzelenia w szeregach 250 Squadronu - potem rzekomo dołożył jeszcze jedno na Typhoonie w Europie i tym samym został pełnoprawnym asem. 250 Sudan Squadron w Afryce zapewniał bezpośrednie wsparcie 8-mej armii, podążając za nią aż do Tunezji. W lipcu '43 został przeniesiony na Maltę skąd wykonywał zadania przeciwko celom w Sycylii.

Model Hasegawy, mimo iż wiekowy, to skleja się bardzo przyjemnie - byłby bezproblemowy gdyby nie rozleciał się po tym jak trzasnął o podłogę :evil: Jedynie wiatrochron wymaga trochę szpachli bo odstaje od kadłuba (jest to wyraźnie widoczne nawet na ilustracjach z boku pudełka i w instrukcji ;o) ).
Ten model to trochę poligon doświadczalny dla mnie, pierwszy raz użyłem blaszek, pierwszy raz próbowałem postshading (efekt nędzny) oraz pierwszy raz użyłem olejów dla plastyków - sporo z nimi eksperymentowałem, cały model pokrywałem nimi i ścierałem wielokrotnie i na różne sposoby (efekt znacznie lepszy). Do obić pierwszy raz użyłem kredek i oczywiście porażka :lol:
W tym modelu też po raz pierwszy, za radą kolegów, wymieniłem karabiny na igły oraz rozwierciłem wydechy.
Do tego na końcu znowu rozszczepiły się połówki kadłuba pod wlotem do chłodnicy, stało się to chyba tuż przed sesją zdjęciową :evil: To efekt tego upadku, mimo że zalałem CA wszystkie uszkodzenia to tu z niewiadomych przyczyn rozpadło się... Poprawię to po raz kolejny jak będę miał siłę, kiedyś... na pewno... ;o)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam, Krzysztof
"Student to już jest absolutne dno piramidy społecznej"
Avatar użytkownika
Speedking
 
Posty: 487
Dołączył(a): poniedziałek, 7 stycznia 2008, 01:38
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

modele polskich samolotów

Re: [GAL] Kittyhawk Mk.I | Hasegawa + Eduard | 1/72

Postprzez PrzemoL » czwartek, 11 czerwca 2009, 22:32

Ogólnie to mi się podoba. Nieźle pomalowany i pocieniowany.
A po drugiej stronie... Brakuje wyraźnych zabrudzeń spodu od kół. Same opony też wyglądają, jakby właśnie wyjechały z kałuży czystej wody. Brakuje drugiego chwytu powietrza do kabiny w nasadzie prawego skrzydła. No i anteny nie są naciągnięte.
Na koniec - fajnie, że jest kolejna galeria! Gratulacje!

EDIT. Oczywiście powinno być: "chwytu powietrza do kabiny w nasadzie LEWEGO skrzydła"
Ostatnio edytowano piątek, 12 czerwca 2009, 11:04 przez PrzemoL, łącznie edytowano 1 raz
Namarie...
Avatar użytkownika
PrzemoL
 
Posty: 734
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 14:26
Lokalizacja: Poznań

Re: [GAL] Kittyhawk Mk.I | Hasegawa + Eduard | 1/72

Postprzez Speedking » czwartek, 11 czerwca 2009, 22:53

Anteny to dziwna sprawa. Zrobione są z żyłki wędkarskiej, traktuję je suszarką i się ładnie napinają. Jednak po kilkunastu minutach wracają do poprzedniego stanu! Dziwne, bo kiedyś nie wracały :P Może innej (złej) żyłki używam?
Opony faktycznie przydałoby się ubrudzić...
Pozdrawiam, Krzysztof
"Student to już jest absolutne dno piramidy społecznej"
Avatar użytkownika
Speedking
 
Posty: 487
Dołączył(a): poniedziałek, 7 stycznia 2008, 01:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [GAL] Kittyhawk Mk.I | Hasegawa + Eduard | 1/72

Postprzez Michał Gontarz » czwartek, 11 czerwca 2009, 22:59

Hej
Mi podoba się efekt zabawy olejami na kamuflażu. Rażą niepomalowane krawędzie w oszkleniu(tym za kokpitem :mrgreen: ).
Ale "czterdziecha" na + ;o)
Pozdrawiam
Michał
Avatar użytkownika
Michał Gontarz
 
Posty: 73
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 09:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: [GAL] Kittyhawk Mk.I | Hasegawa + Eduard | 1/72

Postprzez Jacek Bzunek » czwartek, 11 czerwca 2009, 23:30

PrzemoL napisał(a):Brakuje drugiego chwytu powietrza do kabiny w nasadzie prawego skrzydła.

Jeżeli ma brakować to w nasadzie lewego płata ale spotkałem zdjęcia P-40E zarówno z wlotem powietrza jak i bez wlotu. Wloty z obu stron występują od wersji P-40F. Można więc przyjąć że P-40D i wczesne P-40E miały wlot tylko z prawej strony a późne P-40E i wszystkie kolejnewersje wloty z obu stron. Dla mojego Mk.Ia czyli P-40E CV V ET953 przyjąłem wlot tylko z prawej strony. Jeśli ktoś uważa inaczej niech napisze to teraz albo zamilknie na wieki.
Sam model wygląda całkiem dobrze ale pierwszą sprawą jaka rzuca się w oczy jest brak anteny pomiędzy kadłubem i statecznikiem pionowy. Ponadto, nie wiem jak było w przypadku LD-B ale znane są malowania innych Kittyhawków z 250 sqn, jak np. LD-H, z malowaną na biało krawędzią natarcia płata. Goleń kółka ogonowego sprawia wrażenie zbyt płytko wklejonej.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: [GAL] Kittyhawk Mk.I | Hasegawa + Eduard | 1/72

Postprzez Speedking » piątek, 12 czerwca 2009, 16:13

Kółko ogonowe jest wklejone "do oporu", widocznie Japońce dały za długą goleń.

Dzięki za odzew, to było moje pierwsze P-40 - następne będą z pewnością lepsze.
Pozdrawiam, Krzysztof
"Student to już jest absolutne dno piramidy społecznej"
Avatar użytkownika
Speedking
 
Posty: 487
Dołączył(a): poniedziałek, 7 stycznia 2008, 01:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: [GAL] Kittyhawk Mk.I | Hasegawa + Eduard | 1/72

Postprzez Jacek Bzunek » piątek, 12 czerwca 2009, 17:12

Speedking napisał(a):Dzięki za odzew, to było moje pierwsze P-40 - następne będą z pewnością lepsze.

To mi się podoba :)
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: [GAL] Kittyhawk Mk.I | Hasegawa + Eduard | 1/72

Postprzez GrzegorzS » sobota, 13 czerwca 2009, 08:37

Z wlotem powietrza do lewego płata i anteną na kadłubie jest dokładnie tak jak napisał Jacek. Dodatkowo nie widzę na spodzie lewego płata reflektora a fotokamera pod prawym skrzydłem nie ma z przodu obiektywu. Poza tym jak najbardziej o.k.
GrzegorzS
 
Posty: 306
Dołączył(a): sobota, 27 grudnia 2008, 17:36

Re: [GAL] Kittyhawk Mk.I | Hasegawa + Eduard | 1/72

Postprzez Krystian Ciechowicz » sobota, 13 czerwca 2009, 12:55

Witam.
Ratujesz honor prowadzącego projekt, czyli mój ! Najwięcej pyskowałem, a nic nie zrobiłem do tej pory ... ale zrobię, już modele wyciągnięte w szafy :)

P-40 miodzio, bo to właśnie P-40 ... :twisted:

Pozdrawiam
K.
Avatar użytkownika
Krystian Ciechowicz

BoB 2 miejsce
 
Posty: 1477
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:41
Lokalizacja: Łódź

Re: [GAL] Kittyhawk Mk.I | Hasegawa + Eduard | 1/72

Postprzez Speedking » sobota, 13 czerwca 2009, 14:52

No, wygląda na to że trochę przypomniałem o tym projekcie! Mamy jeszcze półtora miesiąca do końca - pewnie zdążysz Krystianie kilka tych P-40 zrobić :mrgreen:
Pozdrawiam, Krzysztof
"Student to już jest absolutne dno piramidy społecznej"
Avatar użytkownika
Speedking
 
Posty: 487
Dołączył(a): poniedziałek, 7 stycznia 2008, 01:38
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 66 gości