Polski wrzesien 1939.

Tutaj możecie rozwijać swój pomysł na projekt grupowy. Kiedy 'dojrzeje', Redakcja utworzy dla niego osobny dział projektowy, taki jak te poniżej.

Polski wrzesien 1939.

Postprzez pepociufakers » wtorek, 1 października 2013, 11:32

Tak na fali ukazania się Pzl P-11, i przy okazji nawiązując do 75 rocznicy 1939 roku która wypadnie za rok, wpadło mi na myśl, żeby może utworzyć projekt grupowy grupujący polskie konstrukcje we wrzesniu 1939[czy też moze do wrzesnia 1939, ta sprawa jest do rozwazenia]
przy okazji była by to pewna forma promocji polskiej myśli technicznej, o której była mowa w temacie nowosci w skali 72.
Wg. mnie projekt powinien być ciągły, z pierwszym podsumowaniem za rok, 1 wrzesnia 2014, a z kolejnymi podsumowaniami co roku, a moze poprostu z drugim podsumowaniem w 1 wrzesnia 2019 - czyli na 80 rocznice.
Czy temat wyłącznie lotniczy czy również innych rodzajów broni to proponuję poddać dyskusji.

A tak pobudzając wodzę fantazji, wrócę do mojego dawnego pomysłu, co prawda trochę fantastycznego ale wg. nie jest to niemożliwe:) Aby we współpracy z producentami kalek(moze są tutaj jacys na forum) w oparciu o dostępne materiały, stworzyć zestawy kalek [głównie godła i zestawy numerow] aby można było wykonać każdy schemat malowania używany w 39. Przecież nie trzeba tego robić odrazu, tylko małymi krokami, przy odpowiednim podziale pracy itp. Tak aby te p-11 czy też karasie nie miały jednakowego malowania.
No to takie moje małe fantazje, do 75 rocznicy jest niecały rok, takze czasu do pierwszego podsumowania jest dużo.
Ja pomimo mego ukierunkowania na lotnictwo USA, ostatnimy czasu postanowilem troche ulepić w polskim temacie troche modeli, więc może nie tylko fani "Polaków" dołączą do tego projektu.
Czekam na odzew.
Pzdr.
Jaro
Ostatnio edytowano wtorek, 1 października 2013, 12:05 przez pepociufakers, łącznie edytowano 1 raz
pepociufakers

Animal Planet
 
Posty: 586
Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2011, 14:01
Lokalizacja: 3Miasto

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Polski wrzesien 1939.

Postprzez RAV » wtorek, 1 października 2013, 12:00

Popieram, tylko do podanych wyżej dat trzeba dodać 10 lat. ;o)
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polski wrzesien 1939.

Postprzez pepociufakers » wtorek, 1 października 2013, 12:05

RAV napisał(a):Popieram, tylko do podanych wyżej dat trzeba dodać 10 lat.

upsss, juz poprawiam:).
pepociufakers

Animal Planet
 
Posty: 586
Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2011, 14:01
Lokalizacja: 3Miasto

Re: Polski wrzesien 1939.

Postprzez radoslaw6363 » wtorek, 1 października 2013, 15:19

I ja jestem ZA :mrgreen:
Ze swojej strony deklaruję że postaram się zrobić PZL P11c z nowego zestawu :mrgreen: Moje plany dotyczące lotnictwa ,,wrześniowego'' są szersze :lol:
Jest od dawna wyczekiwany P-50 ,,Jastrząb'' , stara poczciwa ,,Czapla''(zrobiona troszkę inaczej niż dotychczas prezentowane). Mój ulubiony PZL P-8 od Marcina (jest tak dobry że boję się go ruszyć i coś zepsuć :P )NO i wielki nieobecny LWS ,,ŻUBR'' (obawiam się że przerasta on moje umiejętności ) Tyle pobożnych życzeń ;o) A życie jak zwykle napisze swój scenariusz :-/
Tak jak już pisałem w innym wątku, proponuję taką akcję na forum :
Polscy Modelarze (przez duże M) sklejają modele polskich samolotów :!: W rocznicę września !
Proponuję też jak już pisałem stworzyć nie formalną grupę i zaprezentować POLSKĄ KOLEKCJĘ na jakiejś imprezie za granicami kraju. Cytuję za Mikołajem Rejem
A niechaj narodowie wżdy postronni znają że Polacy nie gęsi i swe lotnictwo mieli i wciąż jeszcze mają :mrgreen:
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2540
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 12:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: Polski wrzesien 1939.

Postprzez Tofik » czwartek, 3 października 2013, 21:46

Fajnie by było jakby udało się włączyć wszystkie rodzaje wojsk do tego projektu.
No i czy obejmował by on wszytki strony kampanii czy tylko sprzęt Polski.
Jak słodko zostać świrem. Choć przez chwilę Choć przez chwilę łoOłoOoŁ
Tofik
 
Posty: 407
Dołączył(a): wtorek, 8 grudnia 2009, 20:22

Re: Polski wrzesien 1939.

Postprzez pepociufakers » piątek, 4 października 2013, 05:56

Tofik napisał(a):Fajnie by było jakby udało się włączyć wszystkie rodzaje wojsk do tego projektu. No i czy obejmował by on wszytki strony kampanii czy tylko sprzęt Polski.


Wszystko rodzaje wojsk jak najbardziej, nawet to jest wskazane:)
W zamyśle tego projektu grupowego było aby to był "Polski wrzesień", i aby promował on polską myśl techniczną, w nawiązaniu do słów radoslawA6363, także strony przeciwne był tutaj odrzucił.

ps.Tych messerów tyle jest na forach, że ich promować nie trzeba;)
pepociufakers

Animal Planet
 
Posty: 586
Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2011, 14:01
Lokalizacja: 3Miasto

Re: Polski wrzesien 1939.

Postprzez pepociufakers » piątek, 4 października 2013, 06:46

pps. U mnie już w drodze są P-11 i P-23 Karaś , także wrzucam je do projektu.

ppps. a może, żeby rozszerzyć liczbę uczestników,a tym samym i różnorodność, dopuścić do projektu również same galerie? Tym samym okazję do zaprezentowania damy wszystkim, a galerie będą ciekawsze.
Pzdr.
Jaro
pepociufakers

Animal Planet
 
Posty: 586
Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2011, 14:01
Lokalizacja: 3Miasto

Re: Polski wrzesien 1939.

Postprzez Voltan » piątek, 4 października 2013, 06:56

Doskonały pomysł, jestem za i wezmę udział.
Na P.11 czekam z utęsknieniem, a jastrząb leży w szafie.

Uważam, że to dobry pomysł aby projekt dotyczył również pozostałych dziedzin: pojazdów, okrętów, figurek itd.

Jestem zdania, że projekt powinien dotyczyć tylko polskiego sprzętu.
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 19:37
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polski wrzesien 1939.

Postprzez RAV » piątek, 4 października 2013, 15:41

pepociufakers napisał(a):Tych messerów tyle jest na forach, że ich promować nie trzeba;)

Ale rzadko który jest w malowaniu z Września. Ja już mam Bf 109 D z Kampanii Wrześniowej, a planuję jeszcze Emila, Do 17 i być może Stukasa. Oczywiście niedopuszczenie ich w tym projekcie nie powstrzyma mnie przed ich zrobieniem...
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polski wrzesien 1939.

Postprzez dewertus » piątek, 4 października 2013, 20:28

Proponuję teraz otworzyć projekt z datą zamknięcia 01.09.2014 - będzie można zaprezentować wszystkie projektowe prace dokładnie w 85 rocznicę...

Mnie udało się otworzyć podobny projekt grupowy na jednym z zagranicznych forów, gdzie tematyka Września 39 jest równie egzotyczna jak u nas wojna futbolowa...
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 00:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polski wrzesien 1939.

Postprzez Sherman » sobota, 5 października 2013, 01:27

Również jestem na tak, pancernie ;)
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 21:05

Re: Polski wrzesien 1939.

Postprzez radoslaw6363 » sobota, 5 października 2013, 11:51

http://www.downloadmunkey.net/images/genbun-08.jpg
http://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=& ... 6598381162
Tak widziany jest polski wrzesień 1939 na świecie .Prawda była inna ale mity są wieczne. Naszą historię opowiadała światu propaganda niemiecka i sowiecka . Dzielni ale bardzo głupi Polacy jadący z szabelką na czołgi :mrgreen:
Pan Wajda w filmie ,,Lotna'' tylko potwierdził te bzdury (za co przeprosił).
Dlatego każda próba zmiany tych bredni na coś co choć trochę podobne byłoby do prawdy historycznej jest jak dla mnie mile widziana.
Proponuję ograniczyć się tylko do Polskiego września czyli do polskiego sprzętu :!:
Czołgi czy samoloty niemieckie pasują bardziej do tematu niemiecki wrzesień.
Za Stalina takie coś nazywało się cytuję ,, Wychwalanie obcej techniki " i szło się za to na 5 lat do łagru :mrgreen: :lol: :P
Znowu wyjdzie na to że tylko Niemcy mieli sprzęt a my ułanów z lancami :-/

Polscy Modelarze budują modele polskiego sprzętu :!: W rocznicę września :!:
Myślę o szerokim polu do działania czołgi , samoloty, artyleria, figurki (i ułan też niechby był :D )
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2540
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 12:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: Polski wrzesien 1939.

Postprzez pepociufakers » sobota, 5 października 2013, 16:22

No to pozostaje jeszcze sprawa nazwy projektu - to co się odrazu nasuwa to dwie nazwy albo
[Wrzesień 1939] albo [Polski Wrzesień 1939] ta druga jakoś tak bezpośrednio mówi czego dotyczy projekt, którą wybieramy? Może jakieś alternatywne propozycje? Pytam bo u mnie już Karaś się pali na biórku.
Pzdr.
Jaro
pepociufakers

Animal Planet
 
Posty: 586
Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2011, 14:01
Lokalizacja: 3Miasto

Re: Polski wrzesien 1939.

Postprzez Tofik » sobota, 5 października 2013, 20:19

Do czego, oprócz holowania tych nieszczęsnych moździerzy 220mm były używane ciągniki C7P ?
Jak słodko zostać świrem. Choć przez chwilę Choć przez chwilę łoOłoOoŁ
Tofik
 
Posty: 407
Dołączył(a): wtorek, 8 grudnia 2009, 20:22

Re: Polski wrzesien 1939.

Postprzez radoslaw6363 » niedziela, 6 października 2013, 09:00

Ciągniki jak sama nazwa wskazuje stosowane były do ciągnięcia :mrgreen: A szczegóły bardzo łatwo uzyskasz zaglądając do Wikipedii np.http://pl.wikipedia.org/wiki/C7P
Zawsze przy tego rodzaju pytaniach zastanawiam się dlaczego osoba stawiająca tego typu pytanie nie wpisała sama np. ciągnik C7P i nie wygoglowała sobie sama odpowiedzi :?:
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2540
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 12:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Następna strona

Powrót do * INKUBATOR PROJEKTÓW *

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości