Polski wrzesien 1939.

Tutaj możecie rozwijać swój pomysł na projekt grupowy. Kiedy 'dojrzeje', Redakcja utworzy dla niego osobny dział projektowy, taki jak te poniżej.

Re: Polski wrzesien 1939.

Postprzez Sherman » czwartek, 17 października 2013, 12:30

a ja wole mniej modeli w projekcie, ale same polskie ;o)
W malinowym chruśniaku.
Avatar użytkownika
Sherman
 
Posty: 3021
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 21:05

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Polski wrzesien 1939.

Postprzez Mecenas » czwartek, 17 października 2013, 18:57

Zdecydowanie jestem za ograniczeniem się do polskiego sprzętu używanego we wrześniu 1939 ale wraz z malowaniami tuż z przed wybuchu wojny.
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 14:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: Polski wrzesien 1939.

Postprzez dzidas » czwartek, 17 października 2013, 20:08

Pewnie przyłącze się do projektu niezależnie od jego ostatecznej formuły ( Polski, Polski-Niemiecki ...) ale to, że
radoslaw6363 napisał(a):Uważam że polskie konstrukcje są marginesem na tym i nie tylko forum, sprzętu niemieckiego czy sowieckiego jest od groma

jest oznaką tego, jaki poziom prezentują "zestawy" dotyczące Polskiej Myśli Technicznej 1939. Gdyby poziomem technicznym były przynajmniej na 3+ , 80% mojej kolekcji stanowiłby Polski sprzet.
Avatar użytkownika
dzidas
 
Posty: 94
Dołączył(a): sobota, 9 kwietnia 2011, 22:41

Re: Polski wrzesien 1939.

Postprzez Adam » piątek, 18 października 2013, 08:05

Czy ma to być sprzęt skonstruowany i wyprodukowany w Polsce, czy używany przez naszą armię we wrześniu 39.
Jakby ktoś chciał zrobić okręty to w pierwszym przypadku zostały by tylko "ptaszki".

Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 10:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polski wrzesien 1939.

Postprzez dzidas » piątek, 18 października 2013, 11:31

Ja myślę, że w drodze kompromisu niech to będzie sprzęt używany przez WP w 1939. Zawsze to parę zestawów więcej ponad RPM i Mirage skierowanych przecież dla skrajnie wytrwałych ;o) . Na pewno kilka osób więcej wezmie udział. Osobiście uważam jednak, że mógłby to być projek odnoszący się wogóle do Kampani Wrześniwej, a więc sprzet agresorów również ,o ile
jednoznacznie przedstawiałby wrzesień-pazdziernik 1939. Projekt zyska z penością większą skalę uczestników.
Avatar użytkownika
dzidas
 
Posty: 94
Dołączył(a): sobota, 9 kwietnia 2011, 22:41

Re: Polski wrzesien 1939.

Postprzez pepociufakers » piątek, 18 października 2013, 13:01

Adam napisał(a):Czy ma to być sprzęt skonstruowany i wyprodukowany w Polsce, czy używany przez naszą armię we wrześniu 39.Jakby ktoś chciał zrobić okręty to w pierwszym przypadku zostały by tylko "ptaszki".


Faktycznie, gdybyśmy zawęzili temat tylko do naszych konstrukcji, to byśmy marynarke a i wojska lądowe trochę pozbawili uzbrojenia, także obce typy w naszej armii, jak najbardziej podchodzą to pod temat [Polski Wrzesień 1939].


ps. jak narazie sprawa wyglada tak 5[dzidas,Mecenas,Sherman,radoslaw6363,pepociufakers] do 2[dzidas, RAV] na korzyść tylko polskich barw [dzidas - Ciebie liczyłem i tu i tu, bo jednoznacznej odpowiedzi nie dałeś:)].
Jeszcze z ostateczna decyzją proponuję poczekać, może więcej zainteresowanych się wypowie w tym temacie.

Pzdr.
pepociufakers

Animal Planet
 
Posty: 586
Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2011, 14:01
Lokalizacja: 3Miasto

Re: Polski wrzesien 1939.

Postprzez Patterson » piątek, 18 października 2013, 13:46

Ja deklaruję wzięcie udziału w projekcie, :) jestem za wyłącznie Polskim sprzętem. (w sensie malowanie, nie produkcja).
Avatar użytkownika
Patterson

rpm2
 
Posty: 2230
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 16:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polski wrzesien 1939.

Postprzez skusz » sobota, 19 października 2013, 17:46

Hmm, ja tam się nie znam, ale jak by były strony konfliktu (a nie tylko WP) byłoby ciekawiej.
Po za tym wyjdzie jak zwykle dużo gadki mało czynu. Cytując Klasyka "więcej pary w koła, a mniej w gwizdek" :)
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : viewtopic.php?f=207&t=20734
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3142
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 16:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: Polski wrzesien 1939.

Postprzez Tofik » sobota, 19 października 2013, 18:32

Po za tym wyjdzie jak zwykle dużo gadki mało czynu.


To dla tego że termin jest odległy. Podejrzewam ze z czasem się rozkręci.
Jak słodko zostać świrem. Choć przez chwilę Choć przez chwilę łoOłoOoŁ
Tofik
 
Posty: 407
Dołączył(a): wtorek, 8 grudnia 2009, 20:22

Re: Polski wrzesien 1939.

Postprzez radoslaw6363 » sobota, 19 października 2013, 20:31

Patterson napisał(a):Ja deklaruję wzięcie udziału w projekcie, :) jestem za wyłącznie Polskim sprzętem. (w sensie malowanie, nie produkcja).

Tak ja też jestem za tym :!: WP używało sprzętu różnego pochodzenia .
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2540
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 12:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: Polski wrzesien 1939.

Postprzez pepociufakers » piątek, 15 listopada 2013, 17:22

Wracając do sprawy podliczania głosów, to jednak zwycięża opcja tylko polski sprzęt.
Ale tak między jedną myślą a drugą, wpadł mi do głowy sposób, żeby pogodzić wszystkie opcje, a mimo wszystko sprzęt był wyraźnie pogrupowany. Można stworzyć mimo wszystko jeden projekt grupowy czyli Wrzesień 1939, w którym można rodzielić broń różnych krajów wg. wzoru [Wrzesień 1939 - Kraj] czyli:
[Wrzesień 1939 - Polska]
[Wrzesień 1939 - Niemcy]
[Wrzesień 1939 - ZSRR]
Czy taki podział jest do przyjęcia?:)

A tak swoją drogą w temacie września, pewnie już temat jest znany, ale napomknę tutaj, bo on idalnie wpasował się w ten projekt, chodzi o serię Wrzesień 1939, czyli sprzęt września 1939 w skali 1:72.
W pierwszym numerze tankietka TKS. a szczegóły tutaj: http://www.wrzesien1939.pl

Pzdr.
Jaro
pepociufakers

Animal Planet
 
Posty: 586
Dołączył(a): piątek, 21 stycznia 2011, 14:01
Lokalizacja: 3Miasto

Re: Polski wrzesien 1939.

Postprzez ymub » piątek, 27 grudnia 2013, 00:36

Witam całe grono modelarskie.

Chciałabym przedstawić nowy produkt na rynku modelarskim. Fototrawione, barwione, zmontowane, gotowe do użycia, tablice przyrządów firmy Yahu Models:
http://yahumodels.siemianowice.com/
Jest to początek działalności więc liczymy się z pewnymi błędami. Jesteśmy otwarci na sugestie i propozycje.
Dla pierwszych pięciu osób, ZAINTERESOWANYCH produktem Yahu Models, rozpoczynających budowę, w tym projekcie, modelu PZL P-11C w skali 1/72, firmy dowolnej, mamy darmowe, przedpremierowe ;o) egzemplarze tych tablic.
Obrazek
Proszę o kontakt na PW.

Nie prowadzimy sprzedaży detalicznej. Nasze produkty będą dostępne w sklepach modelarskich od stycznia 2014.

Urszula Bargiel
Yahu Models
ymub
 
Posty: 62
Dołączył(a): czwartek, 3 października 2013, 16:21

Re: Polski wrzesien 1939.

Postprzez Voltan » sobota, 28 grudnia 2013, 20:20

Może gdybyśmy zdecydowali dopuścić sprzęt agresorów projekt nabrałby życia?
Szczególnie dobrze rokuje wspomniana seria "wrzesień 1939". Są już trzy modele z tego dwa polskie.
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 19:37
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia strona

Powrót do * INKUBATOR PROJEKTÓW *

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości