Zapomniane Wojsko Polskie 1918 - 1939

Tutaj możecie rozwijać swój pomysł na projekt grupowy. Kiedy 'dojrzeje', Redakcja utworzy dla niego osobny dział projektowy, taki jak te poniżej.

Zapomniane Wojsko Polskie 1918 - 1939

Postprzez Widd » poniedziałek, 27 października 2008, 18:51

Chciałem Wam zaproponować temat swojski i nieco zapomniany.
Otóż tematyką projektu jest Wojsko Polskie II Rzeczypospolitej, zarówno w wersji dioram, figurek i modeli samodzielnych. Mało kto pamięta o takich rzeczach jak KOP, Służba Graniczna, Podchorążówka, nietypowy sprzęt, wojska kolejowe, mechanicy. Ogólnie chodzi tu o wszelkie teatry działań wojennych (Powstanie Wielkopolskie, walki o Lwów, wrzesień 1939, Powstania Śląskie), formacje (np. wojska kolejowe, korpus geografów, marynarka wojenna na lądzie), sprzęt (drezyny, elektrogeneratory, jakiś wyjątkowy 7TP?), wydarzenia historyczne (np. testy poligonowe 7TP), stanowiska (stanowisko ckm, stanowisko baterii PAL). Swoją kanonierką rzeczną pokazałem, że jest możliwe poruszanie zapomnianych tematów. Mam nadzieje, że ktoś temat podchwyci i ruszy. Liczę więc na pomoc w doprecyzowaniu tematu, a może i zawężeniu.

Ja sam mam na warsztacie 7TP z wnętrzem, winietkę z żołnierzem KOP oraz dioramkę ze strzelaniem próbnym z kBUR.
Widd
 

Reklama

Re: Zapomniane Wojsko Polskie 1918 - 1939

Postprzez Arkady72 » poniedziałek, 27 października 2008, 19:25

A mnie od dawna chodzi po glowie jakas tankietka...
Tworzona dziś przyszłość będzie naszą teraźniejszością!
Avatar użytkownika
Arkady72

WM2
 
Posty: 1910
Dołączył(a): sobota, 19 stycznia 2008, 10:27

Re: Zapomniane Wojsko Polskie 1918 - 1939

Postprzez Widd » poniedziałek, 27 października 2008, 19:30

Też może być :) Mój pierwszy pomysł to testy poligonowe tankietki TKW :)
A z mojej dawnej strony, do wyboru, do koloru :)
http://www.iirp.prv.pl/pancerne/tankiet ... ietki.html
Widd
 

Re: Zapomniane Wojsko Polskie 1918 - 1939

Postprzez Jendrass » niedziela, 2 listopada 2008, 19:04

Melduje swoje przybycie !

Temat popieram i podpisuje się pod nim obiema rękma. Daję wszystko co już mam na tomaszowskiej dioramie - patrz dział dioramy-> warsztat.
Teraz dorzucam ciągnik C7P z armatą schneidera i jaszczem amunicyjnym.
Po skończeniu ciągnika zaczynam prace nad 7P - a w zasadzie 7TP uzbrojony w podwójne działko FK-A 20mm. Projekt taki pojawił się przed wybuchem wojny, nie został jednak zrealizowany. A ja go zrealizuje.
Później prototypowe działko FK-A na lawecie kołowej (czy jak to nazwać) + ciagnik do tego ( PZInż. 302 lub moja ukrywana miłość PZInż. 303)
A potem mój faworyt PZInż 222...
Do wakacji wszystko będzie.
http://www.whiteeagle.net.pl
Projekty "C2P "Goerz" "Przyczepy WP 1939"
Avatar użytkownika
Jendrass
 
Posty: 477
Dołączył(a): sobota, 17 maja 2008, 23:37
Lokalizacja: Polskie miasto Poznań

Re: Zapomniane Wojsko Polskie 1918 - 1939

Postprzez Tomasz Mańkowski » niedziela, 2 listopada 2008, 20:30

Widd napisał(a):Chciałem Wam zaproponować temat swojski i nieco zapomniany.
Otóż tematyką projektu jest Wojsko Polskie II Rzeczypospolitej, zarówno w wersji dioram, figurek i modeli samodzielnych. ...

Może Was zainteresuje zapowiedź z Adalbertusa - Oficer Ułanów Beliny 1915 - ppor Bolesław Wieniawa-Długoszowski. Figurka metalowa do samodzielnego montażu i malowania w skali 54mm.
Obrazek
Pozdrawiam TM
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
 
Posty: 1237
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 00:27
Lokalizacja: z lasu... na południe od W-wy

Re: Zapomniane Wojsko Polskie 1918 - 1939

Postprzez Widd » niedziela, 2 listopada 2008, 21:51

Bomba. Sam chce zmontować serię mundurów z lat 20-tych w 1/35
Widd
 

Re: Zapomniane Wojsko Polskie 1918 - 1939

Postprzez Andrzej Godlewski » środa, 18 lutego 2009, 21:32

Temat jakby przycichł, a tu okrągła rocznica już jest i do obchodów przygotowuje się cała Polska, a tu albo Tygrys albo Pantera.
Może jednak warto zająć się naszymi pojazdami i nie tylko pancernymi, bo przecież przed wybuchem wojny trochę tego wyprodukowano.
Popieram ten projekt i dołączam siędo niego z dioramą z okresu wojny polsko-bolszewickiej oraz modelem samochodu URSUS (obie dioramy były prezentowane na wystawach w Muzeum Techniki w Warszawie).
Pozdrawiam Andrzej.
Avatar użytkownika
Andrzej Godlewski
 
Posty: 914
Dołączył(a): niedziela, 15 lutego 2009, 21:42

Re: Zapomniane Wojsko Polskie 1918 - 1939

Postprzez Jendrass » środa, 18 lutego 2009, 21:40

He he he a swoim 1:1 nas nie zaszczycisz ? Mógłbyś mi kilka fot wysłać, wnętrz i silnika też, proszę. Co prawda prace na 7TP posuwają się powoli ale jak Andrzej zauważył, warto też o innym sprzęcie mechanicznym (nie pancernym) pomyśleć - dokładam URSUSA A-30 do przewozu tankietek. No i całą zmagazynowaną u mnie armadę polskiego wrześniowego sprzętu, a trochę tego jest :) :) :)
http://www.whiteeagle.net.pl
Projekty "C2P "Goerz" "Przyczepy WP 1939"
Avatar użytkownika
Jendrass
 
Posty: 477
Dołączył(a): sobota, 17 maja 2008, 23:37
Lokalizacja: Polskie miasto Poznań

Re: Zapomniane Wojsko Polskie 1918 - 1939

Postprzez Andrzej Godlewski » środa, 18 lutego 2009, 23:44

Witaj, z Twoją pomocą to już napwno odeprzemy atak wszędobylskiej plastikowej armii hitlerowskich pojazdów pancernych i nie tylko ;o)
A co do forda to owszem ,jak tylko śniegi trochę zejdą i będzie można wyjechać z garażu, spróbuję porobić trochę fotek detali dla pożytku ogólnego.
Dobre bo polskie- popieram w całym zakresie
Pozdrawiam Andrzej.
Avatar użytkownika
Andrzej Godlewski
 
Posty: 914
Dołączył(a): niedziela, 15 lutego 2009, 21:42

Re: Zapomniane Wojsko Polskie 1918 - 1939

Postprzez Salva » piątek, 20 lutego 2009, 19:54

Nie chcę zakładać osobnego tematu więc spytam tutaj. Też przymierzam się do Ursusa, nie wiem jescze A czy A30. Które zestawy żywiczne są przyjaźniejsze dla modelarza, S Model czy Armo? I co jeszcze mogłoby wchodzić w rachubę z samochodów terenowych lub ciężarowych? Fiat 508? Jest parę wersji tego samochodu z S Model, ale ponownie, niewiem jak jakość. A, i chodzi mi tylko o skalę 1/35.

Pozdrawiam,
Krzysiek
Pozdrawiam, Krzysztof Salwiczek
------------------------------------------------------------------------------------------
Obrazek
Na warsztacie:
Hispano-Nieuport NiD-52 - Azur 1/72
Avatar użytkownika
Salva
 
Posty: 320
Dołączył(a): czwartek, 5 czerwca 2008, 16:51
Lokalizacja: Szamotuły

Re: Zapomniane Wojsko Polskie 1918 - 1939

Postprzez Jendrass » piątek, 20 lutego 2009, 21:33

Zdecydowanie ARMO bez porównania - wtedy wariant A. Jeśli chodzi o gamę polskich wozów to nie bardzo masz w czym wybierać, ARMO z pojazdów robi chyba same ciężarówki, S Model ma szerszą ofertę ale czas i nerwy... No jest jeszcze 5 Star Model ale te ceny...
http://www.whiteeagle.net.pl
Projekty "C2P "Goerz" "Przyczepy WP 1939"
Avatar użytkownika
Jendrass
 
Posty: 477
Dołączył(a): sobota, 17 maja 2008, 23:37
Lokalizacja: Polskie miasto Poznań


Powrót do * INKUBATOR PROJEKTÓW *

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości