Uwierzycie? 109E

Tutaj możecie rozwijać swój pomysł na projekt grupowy. Kiedy 'dojrzeje', Redakcja utworzy dla niego osobny dział projektowy, taki jak te poniżej.

Uwierzycie? 109E

Postprzez shivadog » czwartek, 6 listopada 2008, 16:08

Skoro Spitfire "grupensex" się wykluwa, to może też znajdą się chętni na grupową akcję z Emilem?
Tak dla równowagi :D

Pozdrawiam,

Jerzy
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Reklama

Re: Uwierzycie? 109E

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » czwartek, 6 listopada 2008, 16:33

shivadog napisał(a):Tak dla równowagi

tak dla równowagi czy na siłę?
chyba, że chodzi o to, żeby stworzyc 10 równoległych projektów, do których każdy zgłosi sie z jakimś modelem, a efekt będzie taki, ze żaden nie będzie miał wystarczającej frekwencji i impetu?
bo tak to niestety się zwykle kończy..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Uwierzycie? 109E

Postprzez RAV » czwartek, 6 listopada 2008, 16:42

Jakby co, to mam jednego Emila na składzie, ale zanim się za niego wezmę, muszę wymyślić dobry sposób na plamki w stylu JG 2. Ma być samolot Wicka. Może ktoś podpowie? Próbowałem już różnych gąbek i przyciętych pędzelków, ale uzyskiwałem tylko mgliste, półprzezroczyste i w miarę jednolite przebarwienie, a nie ostro zarysowane, gęste plamkowanie. Muszę pokombinować z jakimś pryskaniem, np. ze szczoteczki do zębów przez grzebień, albo z poprzednimi metodami, ale inną farbą.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uwierzycie? 109E

Postprzez shivadog » czwartek, 6 listopada 2008, 16:52

Szczerze mówiąc zastanawiałem się nad tym wcześniej, są takie tematy na forum, które robione są częściej niż inne, zawsze ktoś robi jakiegoś Spitfire, Me, Fw, P-40, P-47 i parę innych. Fajnie by było, jak by były takie stałe działy, może w projekcie grupowym jako idei chodzi, żeby konkretny model robić równocześnie, ale czy to jest aż takie ważne? Może właśnie to jest pomysł, żeby się nie przejmować, że się nie wyrobi na czas, albo, że np. teraz jest temat F-14, ja mam w planie kiedyś go zmontować, ale nie rzucę wszystkiego innego bo teraz jest ten projekt, natomiast chętnie dołączę do niego za rok. Nigdzie się nie spieszymy w końcu. Myślę, że to też fajnie porządkowałoby tematy popularne i ułatwiło poszukiwanie ich na forum.

J
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: Uwierzycie? 109E

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » czwartek, 6 listopada 2008, 17:10

ale czy ja mówię, ze to jest zły pomysł na projekt? nie widzę jednak sensu, by inicjować go teraz, gdy funkcjonują lub rozkręcają sie inne projekty. ilu jest na forum modelarzy, którzy prócz gadania coś sklejają? jakie mają możliwości przerobowe? jaki jest sens tworzenia projektu, który skupi parę osób i zdechnie nim się rozkręci?
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Uwierzycie? 109E

Postprzez wojtek_fajga » czwartek, 6 listopada 2008, 17:29

Koledzy!

Właśnie trwa w gronie redakcyjnym dyskusja na temat kształtu "projektów grupowych". Bardzo proszę o chwilę cierpliwości, w najbliższym czasie zostanie Wam przekazana decyzja wraz z precyzyjną wykładnią jakie pomysły będą akceptowane jako projekty grupowe, a jakie nie.
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: Uwierzycie? 109E

Postprzez shivadog » czwartek, 6 listopada 2008, 17:30

Dla mnie to oczywiście dobry pomysł :D na projekt, a sens widzę taki, żeby założyć od razu takie projekty dla wszystkich najbardziej popularnych typów i jak ktoś będzie akurat to robił to się dołącza i już, a to czy temat jest rozkręcony czy nie to już inna bajka. Chodzi mi o to, żeby finalnie wszystkie wątki dotyczące danego typu były w jednym miejscu, wręcz, żeby dorzucać np. do tematu Spitfire, wszystkie zrobione wcześniej na forum. Mielibyśmy wtedy takie fajne kolekcje.
Tylko może to jest pomysł na zrobienie poddziałów w warsztacie i galeriach a nie "grupen".
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: Uwierzycie? 109E

Postprzez Jacek Bzunek » czwartek, 6 listopada 2008, 20:29

wojtek_fajga napisał(a):Właśnie trwa w gronie redakcyjnym dyskusja na temat kształtu "projektów grupowych". Bardzo proszę o chwilę cierpliwości, w najbliższym czasie zostanie Wam przekazana decyzja wraz z precyzyjną wykładnią jakie pomysły będą akceptowane jako projekty grupowe, a jakie nie.

Czekamy cierpliwie, chciałbym jedynie zasugerować aby oprócz projektów zajmujących się konkretnym typem pamiętano też projektach dotyczących użytnika samolotów jak np. Samoloty francuskie czy miejscu i czasie jak Afryka 1940-43 z DWS.
A co do samych projektów najlepszym i sprawdzonym rozwiązaniem jest rozpoczęcie relacji z własnej budowy w Dziale Warsztat.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Uwierzycie? 109E

Postprzez Daniel iceman Gronowski » czwartek, 6 listopada 2008, 22:04

RAV napisał(a):...muszę wymyślić dobry sposób na plamki w stylu JG 2.


Jakieś dobre 2 lata temu popełniłem samolot Wicka w 1/72. Uzyskałem taki efekt zmywakiem do naczyń, który dumnie jest wyeksponowany na drugim planie. Uważam nieskromnie, że całkiem niezły jak na tą skalę :P Planuję kiedyś powtórzyć ten wyczyn jeszcze raz w 48-ce.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Daniel iceman Gronowski

BoB 1 miejsce
 
Posty: 1347
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 10:23
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Uwierzycie? 109E

Postprzez bartek piękoś » sobota, 15 listopada 2008, 22:47

shivadog napisał(a):Mielibyśmy wtedy takie fajne kolekcje.
Tylko może to jest pomysł na zrobienie poddziałów w warsztacie i galeriach a nie "grupen".

Inspirujące. Może się co z tego wykluje... ;o)
..."a gdzie będziesz trzymał ten embrion, w pudełku?!"...
Avatar użytkownika
bartek piękoś
 
Posty: 800
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2008, 21:20
Lokalizacja: Radom

Re: Uwierzycie? 109E

Postprzez Jacek Bzunek » sobota, 15 listopada 2008, 23:11

bartek piękoś napisał(a):
shivadog napisał(a):Mielibyśmy wtedy takie fajne kolekcje.
Tylko może to jest pomysł na zrobienie poddziałów w warsztacie i galeriach a nie "grupen".

Inspirujące. Może się co z tego wykluje... ;o)

Dokładnie tak, może monotypowe projekty pozostawić w warsztacie i galerii a projekty grupowe wzorować na Samolotach francuskich czy Po trzykroć Tora? Projekt Spitfire PR przy obecnej liczbie sklejących nie ma wielkich szans w odróżnieniu od np. Drugowojennych samolotów rozpoznawczych.
Warto też zajrzeć jak wyglądają projekty za południową granicą.
http://modelforum.upce.cz/forum/viewfor ... 9f90f4c6fd
Ten projekt jest najlepszy :D
http://modelforum.upce.cz/forum/viewforum.php?f=63
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Uwierzycie? 109E

Postprzez Aleksander » niedziela, 16 listopada 2008, 19:48

Pruhovana letadla ? A to je co ? :shock:
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7975
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Uwierzycie? 109E

Postprzez RAV » niedziela, 16 listopada 2008, 20:26

Aleksander napisał(a):Pruhovana letadla ? A to je co ? :shock:

Samoloty w paski ("pręgowane").
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uwierzycie? 109E

Postprzez Aleksander » niedziela, 16 listopada 2008, 21:14

Aha - dzięki, podobny język, ale nie do końca... :lol:
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7975
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Uwierzycie? 109E

Postprzez shivadog » niedziela, 16 listopada 2008, 21:39

No dobrze, ale widzę, że nie ma chętnych na projekt :)
Ja chyba odłożę swój na przyszły rok, może zamiast wezmę się za Miga-3 z Trumpetera...

Jerzy
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M


Powrót do * INKUBATOR PROJEKTÓW *

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości