80 lat LOT-u

Tutaj możecie rozwijać swój pomysł na projekt grupowy. Kiedy 'dojrzeje', Redakcja utworzy dla niego osobny dział projektowy, taki jak te poniżej.

80 lat LOT-u

Postprzez octan » sobota, 25 lipca 2009, 12:49

Witam
W związku z przypadająca w tym roku rocznicą mam propozycję aby może uczcić ją projektem grupowym, temat w miarę prosty modeli trochę do wyboru jest głównie skala 1/144 ale i w 72 coś się znajdzie, co koledzy o tym sądzą :)
Ostatnio edytowano niedziela, 26 lipca 2009, 09:51 przez octan, łącznie edytowano 1 raz
octan
 

Reklama

Re: 80 lat LOT-u

Postprzez Cichociemny » sobota, 25 lipca 2009, 23:53

Temat projektu grupowego bardzo ciekawy, jednak obawiam się że zbyt wielkich szans na realizację to on niestety nie ma.

octan napisał(a):w 72 coś się znajdzie

Nawet więcej niż "coś". Przykładowo: Ju 52, DC-2, DC-3, Lockheed Electra, Cessna Bobcat, Aero 45, RWD-5, CSS-13 czy chociażby Mi-8. Tyle mi do głowy wpadło na poczekaniu, na pewno jest więcej możliwości.
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: 80 lat LOT-u

Postprzez octan » niedziela, 26 lipca 2009, 09:55

Cichociemny napisał(a):Nawet więcej niż "coś". Przykładowo: Ju 52, DC-2, DC-3, Lockheed Electra, Cessna Bobcat, Aero 45, RWD-5, CSS-13 czy chociażby Mi-8. Tyle mi do głowy wpadło na poczekaniu, na pewno jest więcej możliwości.


W sumie wymieniłeś wszystko co dostępne w tej skali 72 można by dorzucić jeszcze Fokkera F.13, fajnie by było gdybyśmy w jakiś sposób uczcili naszego narodowego przewoźnika .
octan
 

Re: 80 lat LOT-u

Postprzez Bercik » poniedziałek, 27 lipca 2009, 12:29

Mógłbym się dołączyć, tzn. tak czy tak planuję w najbliższym czasie DC-3 w barwach Lot-u. :)
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Bercik
 
Posty: 878
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:03

Re: 80 lat LOT-u

Postprzez lejgo_inc » poniedziałek, 27 lipca 2009, 14:37

Chętnie bym się przyłączył, ale brakuje mi przekonywujących (jak i nieprzekonywujących) dowodów na to że LOT kiedykolwiek używał Boeingów 707 :) - a za takiego grata planuję się teraz zabrać.
Hmmm, a czy kategoria science-fiction też wchodzi w grę? Pomyślałem sobie - 707 we malowaniu LOTu z lat 60-70...?

Update: airliners.net nie wypluwa nic na zestaw haseł "LOT, Boeing 707/720"
Ostatnio edytowano poniedziałek, 27 lipca 2009, 16:19 przez lejgo_inc, łącznie edytowano 1 raz
pozdrawiam, Leszek
http://www.shelfoddity.com
[Mankind has a perfect record in aviation; we never left one up there]
Avatar użytkownika
lejgo_inc
 
Posty: 1238
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: 80 lat LOT-u

Postprzez dewertus » poniedziałek, 27 lipca 2009, 15:09

lejgo_inc napisał(a):Chętnie bym się przyłączył, ale brakuje mi przekonywujących (jak i nieprzekonywujących) dowodów na to że LOT kiedykolwiek używał Boeingów 707 :)


Niedawno gdzieś czytałem na ten temat ;o) z tego co pamiętam to B707 były kilka razy czarterowane (na okresy kilkumiesięczne), ale nie przypominam sobie, aby otrzymały one LOTowskie malowanie. Podobnie było z jakimś odrzutowym DC...

W skali 1/72 są jeszcze modele An-24 (A-Model), An-12 (Roden) :mrgreen:

pzdr.
Hubert
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: 80 lat LOT-u

Postprzez Mac Eyka » poniedziałek, 27 lipca 2009, 16:09

No zapominacie jeszcze o bardziej współczesnych samolotach lotu.
W 1/144 dostępne są Tu 154 (Bardzo ładny model Zwiezdy) oraz Boeingi.
Można się pokusić o Ił 18 czy Ił 62. Były one w Plasticardzie (ciężko dostępne) i Amigranie (kiszkowate aż do bólu).
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3032
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: 80 lat LOT-u

Postprzez Jacek Bzunek » poniedziałek, 27 lipca 2009, 21:11

dewertus napisał(a):Niedawno gdzieś czytałem na ten temat ;o) z tego co pamiętam to B707 były kilka razy czarterowane (na okresy kilkumiesięczne), ale nie przypominam sobie, aby otrzymały one LOTowskie malowanie. Podobnie było z jakimś odrzutowym DC...

W 1988 używaliśmy DC-8 a na początku lat dziewiećdziesiątych latały MD-11, pierwszy z Finlandii a drugi z Malezji. B-707 nigdy nie używano. Podobno pod koniec lat siedemdziesiątych rozważano zakup samolotów w USA, jako alternatywę dla Ił-62M, ale pod uwagę były brane MDD.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: 80 lat LOT-u

Postprzez ICE » poniedziałek, 27 lipca 2009, 21:24

Jacek Bzunek napisał(a):
dewertus napisał(a):Niedawno gdzieś czytałem na ten temat ;o) z tego co pamiętam to B707 były kilka razy czarterowane (na okresy kilkumiesięczne), ale nie przypominam sobie, aby otrzymały one LOTowskie malowanie. Podobnie było z jakimś odrzutowym DC...

W 1988 używaliśmy DC-8 a na początku lat dziewiećdziesiątych latały MD-11, pierwszy z Finlandii a drugi z Malezji.


Nie MD-11 tylko Dc-10 ;) były lisingowne w 94 roku
http://www.airliners.net/photo/LOT---Po ... f0a159f092
http://www.airliners.net/photo/LOT---Po ... 2f57500e36

Myślę ze to jest bardzo fajny pomysł na projekt ;) ja jestem jak naj bardziej na tak .
Jeśli ktoś by miał jakiś problem zdobyć Lotowskie kalki to bardzo chętnie pomogę je zdobyć;)
ICE
 

Re: 80 lat LOT-u

Postprzez GrzeM » poniedziałek, 23 listopada 2009, 17:46

No i co? Nic? Ja chętnie wejdę z Super-Electrą, tylko planów nie mam. Model mam (Hudsona z Italerki).
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3102
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: 80 lat LOT-u

Postprzez lejgo_inc » poniedziałek, 23 listopada 2009, 18:50

Cały czas chodzi mi po głowie to hipopotamiczne LOTowskie malowanie Boeinga 707 :) - jeżeli termin zakończenia projektu nie będzie żaden faszystowski (np. do konca stycznia :/), to chętnie się przyłączę.
pozdrawiam, Leszek
http://www.shelfoddity.com
[Mankind has a perfect record in aviation; we never left one up there]
Avatar użytkownika
lejgo_inc
 
Posty: 1238
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: 80 lat LOT-u

Postprzez octan » poniedziałek, 23 listopada 2009, 22:53

lejgo_inc napisał(a):Cały czas chodzi mi po głowie to hipopotamiczne LOTowskie malowanie Boeinga 707 :) - jeżeli termin zakończenia projektu nie będzie żaden faszystowski (np. do konca stycznia :/), to chętnie się przyłączę.


Ciężko żeby był faszystowski bo w ogóle projekt nie wystartował .
octan
 

Re: 80 lat LOT-u

Postprzez ZIO BY NAITT » poniedziałek, 7 grudnia 2009, 17:22

octan napisał(a):
Cichociemny napisał(a):Nawet więcej niż "coś". Przykładowo: Ju 52, DC-2, DC-3, Lockheed Electra, Cessna Bobcat, Aero 45, RWD-5, CSS-13 czy chociażby Mi-8. Tyle mi do głowy wpadło na poczekaniu, na pewno jest więcej możliwości.


W sumie wymieniłeś wszystko co dostępne w tej skali 72 można by dorzucić jeszcze Fokkera F.13, fajnie by było gdybyśmy w jakiś sposób uczcili naszego narodowego przewoźnika .


Junkers F.13 ;o)

W 1/72 można by było jeszcze dodać Junkersa G.23 z Plasticardu i Vickersa Viscounta z Mach2.

Broplan też chyba ma coś do zaoferowania w tej skali.

PZDR
Ostatnio edytowano wtorek, 8 grudnia 2009, 15:50 przez ZIO BY NAITT, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam - Konrad Kozioł
WARSZTAT :
Dzieci + dom rodzinny w skali 1/1
Avatar użytkownika
ZIO BY NAITT
 
Posty: 1239
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:15
Lokalizacja: Warthenau

Re: 80 lat LOT-u

Postprzez Paweł Wymysłowski » wtorek, 8 grudnia 2009, 15:32

Jacek Bzunek napisał(a): B-707 nigdy nie używano.

"707" był leasingowany od Taromu, ale nie nosił żadnych lotowskich oznaczeń.
Tu jest lista maszyn leasingowanych przez LOT: http://www.polrail.com/Aerolot/fleet/fleet_leased.html
Ciekawa maszyna z tej strony to Bristol Britannia ČSA.
Pozdrawiam
Paweł
Avatar użytkownika
Paweł Wymysłowski
 
Posty: 566
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 12:08
Lokalizacja: Z lasu


Powrót do * INKUBATOR PROJEKTÓW *

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości