Projekt "Wojna domowa Hiszpania"

Tutaj możecie rozwijać swój pomysł na projekt grupowy. Kiedy 'dojrzeje', Redakcja utworzy dla niego osobny dział projektowy, taki jak te poniżej.

Projekt "Wojna domowa Hiszpania"

Postprzez kogel_model » niedziela, 31 stycznia 2016, 19:39

Ponieważ kroi się jakaś "równa" rocznica rozpoczęcia wojny domowej w Hiszpanii może by tak zorganizować jakiś projekcik grupowy?
Trochę sprzętu latającego i nie tylko tam powalczyło.
Rób swoje, a wszystko się uda. Nie słuchaj zazdrośników, którzy mówią, że jest już na coś za późno lub że w twoim wieku czegoś nie wypada.
Avatar użytkownika
kogel_model
 
Posty: 283
Dołączył(a): wtorek, 27 stycznia 2009, 19:23
Lokalizacja: Dęblin

Reklama

Re: Projekt "Wojna domowa Hiszpania"

Postprzez Jacek Bzunek » niedziela, 31 stycznia 2016, 19:56

kogel_model napisał(a):Ponieważ kroi się jakaś "równa" rocznica rozpoczęcia wojny domowej w Hiszpanii może by tak zorganizować jakiś projekcik grupowy?
Trochę sprzętu latającego i nie tylko tam powalczyło.

Się wypowiem bo mam inne plany ;o) + wszystko co latało/jeździło/pływało w Hiszpanii od czasu dinozaurów ;o) do chwili obecnej? Wiem że temat się rozmydli ale więcej się by się działo.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Projekt "Wojna domowa Hiszpania"

Postprzez radoslaw6363 » niedziela, 31 stycznia 2016, 21:08

Od zawsze chciałem zrobić jakiegoś Hiszpana - Iwana moi faworyci, Istrebitiel Polikarpowa I-15, lub skorostnyj bombardirowszczik SB-2 ;o) ;o)

Obrazek
Obrazek

Od strony Hiszpana - Germana (grubego Hermanna) ! Jagdflugzeug He- 51 i Sturzkampfflugzeug Ju- 87 A

Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano niedziela, 31 stycznia 2016, 21:29 przez radoslaw6363, łącznie edytowano 5 razy
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2540
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 12:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: Projekt "Wojna domowa Hiszpania"

Postprzez robak16.69 » niedziela, 31 stycznia 2016, 21:15

radoslaw6363 napisał(a):Od zawsze chciałem zrobić jakiegoś Chiszpana - Iwana moi faworyci Istrebitiel Polikarpowa I-15 lub


To żarcik, czy dysfunkcja pewnego organu :mrgreen:
robak16.69
 
Posty: 55
Dołączył(a): środa, 6 stycznia 2016, 18:03

Re: Projekt "Wojna domowa Hiszpania"

Postprzez radoslaw6363 » niedziela, 31 stycznia 2016, 21:21

Ja tylko sprawdzam robaczku czy czuwasz i dosyć pilnie śledzisz moje posty :mrgreen: Wędkę zarzuciłem dosłownie na minutkę i już branie :shock: A tak normalnie , siedzi się czasem cały dzień z wedką i nic ! Tylko komary żrą :evil:
Cieszę się ktoś z takim samozaparciem obserwuje to co robię ;o) ;o)
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2540
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 12:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: Projekt "Wojna domowa Hiszpania"

Postprzez robak16.69 » niedziela, 31 stycznia 2016, 21:34

radoslaw6363 napisał(a):Ja tylko sprawdzam robaczku czy czuwasz i dosyć pilnie śledzisz moje posty :mrgreen: Wędkę zarzuciłem dosłownie na minutkę i już branie :shock: A tak normalnie , siedzi się czasem cały dzień z wedką i nic ! Tylko komary żrą :evil:
Cieszę się ktoś z takim samozaparciem obserwuje to co robię ;o) ;o)


Też się cieszę, że po paru edytorskich poprawkach w Twoim poście (tylko pięć :mrgreen: ), młodzież będzie wiedziała jak poprawnie napisać - Hiszpania ;o)
robak16.69
 
Posty: 55
Dołączył(a): środa, 6 stycznia 2016, 18:03

Re: Projekt "Wojna domowa Hiszpania"

Postprzez dewertus » niedziela, 31 stycznia 2016, 23:46

W sumie to nie moja tematyka, ale w magazynie mam jeszcze jednego Bulldoga, którego budowę mile wspominam a i sam samolot ma jakiś nieodparty urok to czemu nie zrobić Hiszpana, zwłaszcza że malowanie też nietuzinkowe ;o)

Obrazek

Obrazek
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 00:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Projekt "Wojna domowa Hiszpania"

Postprzez GrzeM » poniedziałek, 1 lutego 2016, 10:35

Ten łaciaty Bulldog to chyba lipa, zrobiona na wzór Furyego. Tak mi się przynajmniej zdaje.
W temacie hiszpańskiej wojny siedziałem niegdyś bardzo mocno, nawet pracę magisterską pisałem. Mam sporo literatury o lotnictwie z tego okresu. Nie wiem czy będę miał czas coś w projekcie budować, ale informacjami służę!

Tematu nie ma co rozciągać, bo i tak jest bardzo szeroki, mnóstwo typów samolotów tam latało. Aż trudno uwierzyć jak mnóstwo, od pierwszowojennych aż po najnowocześniejsze w 1939 r. stukasy, messery, fiaty i inne takie.
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3101
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 22:39

Re: Projekt "Wojna domowa Hiszpania"

Postprzez Arcturus » poniedziałek, 1 lutego 2016, 10:44

Jakby co to ja oczywiście wchodzę, będzie wymówka żeby znowu coś rozgrzebać :lol:
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 19:07
Lokalizacja: Chrobacya

Re: Projekt "Wojna domowa Hiszpania"

Postprzez shadowmare » poniedziałek, 1 lutego 2016, 13:03

Też się piszę i jestem za tym co napisał Jacek, żeby więcej ludzi mogło znaleźć temat dla siebie.
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1573
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 19:54

Re: Projekt "Wojna domowa Hiszpania"

Postprzez skusz » poniedziałek, 1 lutego 2016, 19:49

No i następny ciekawy projekt. Mam ICM-owego He 70, może by tak go napocząć?
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : viewtopic.php?f=207&t=20734
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3142
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 16:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: Projekt "Wojna domowa Hiszpania"

Postprzez mlusiak » poniedziałek, 1 lutego 2016, 20:19

Jacek Bzunek napisał(a):
kogel_model napisał(a):Ponieważ kroi się jakaś "równa" rocznica rozpoczęcia wojny domowej w Hiszpanii może by tak zorganizować jakiś projekcik grupowy?
Trochę sprzętu latającego i nie tylko tam powalczyło.

Się wypowiem bo mam inne plany ;o) + wszystko co latało/jeździło/pływało w Hiszpanii od czasu dinozaurów ;o) do chwili obecnej? Wiem że temat się rozmydli ale więcej się by się działo.


To może za bardzo rozmydlone, ale jakbyśmy zrobili Hiszpanie za czasów Franco (36 - 75) to i jakieś rury mogłyby się załapać, więc możnaby zaangażować ludzi którzy nie sklejają śmiegiełek też zaangażować :)
mlusiak
 
Posty: 218
Dołączył(a): niedziela, 6 lipca 2014, 00:15
Lokalizacja: Gdynia, PL | Lund, SE

Re: Projekt "Wojna domowa Hiszpania"

Postprzez macias13_84 » poniedziałek, 1 lutego 2016, 20:47

Wojna domowa w Hiszpanii to również pancerka, temat wcale nie jest taki wąski, pomysł z Franco dobry
Avatar użytkownika
macias13_84
 
Posty: 1700
Dołączył(a): czwartek, 26 kwietnia 2012, 10:59
Lokalizacja: Zabrze

Re: Projekt "Wojna domowa Hiszpania"

Postprzez radoslaw6363 » poniedziałek, 1 lutego 2016, 21:38

Ja już kiedyś nawet jednego ,,Hiszpana'' popełniłem :D
Obrazek
Dla naszego forumowego księdza robaka (rotpola Soplice w poprzednim wcieleniu) może być nawet Chiszpan :mrgreen:
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2540
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 12:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: Projekt "Wojna domowa Hiszpania"

Postprzez robak16.69 » poniedziałek, 1 lutego 2016, 21:52

radoslaw6363 napisał(a):Ja już kiedyś nawet jednego ,,Hiszpana'' popełniłem :D
Obrazek
Dla naszego forumowego księdza robaka (rotpola w poprzednim wcieleniu) może być nawet Chiszpan :mrgreen:


Ładny CHiszpanin i piękne zdjęcie. (Są rzeczy, których kupić nie można. Za wszystkie inne zapłacisz kartą MasterCard :mrgreen:)
robak16.69
 
Posty: 55
Dołączył(a): środa, 6 stycznia 2016, 18:03

Następna strona

Powrót do * INKUBATOR PROJEKTÓW *

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości