Sałatka francusko-polska, Caudron CR.714, 1:72 RS Models

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Sałatka francusko-polska, Caudron CR.714, 1:72 RS Models

Postprzez Flyzloty » poniedziałek, 8 lutego 2016, 20:21

Model Caudrona CR.714 w skali 1:72.
Samolot który nie grzeszył urodą i go Francuz nie chciał.
Co do modeli RS mam coraz gorsze zdanie.Te nowe wypusty są jakieś takie niedorobione w szczegółach.
W Doflugu fatalne napisy eksploatacyjne,tutaj brak kalki na ster kierunku.
Jak patrzę na wypraski Brzydkiego w 48 to chyba nic w stosunku do 72 nie dołożyli :roll:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Image
Avatar użytkownika
Flyzloty

Zimna Wojna 2
 
Posty: 1285
Dołączył(a): sobota, 25 lutego 2012, 01:13
Lokalizacja: Kraków

Reklama

Re: Sałatka francusko-polska 1:72

Postprzez skusz » poniedziałek, 8 lutego 2016, 22:19

Fajny podoba mi się. Malowanie z masek czy patafixa?
Na swojego spoglądam od dłuższego czasu, ale jakoś nie mogę. A to BoB, Barbarossa, Wojna Domowa w Hiszpanii a czas ucieka.
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=20734
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3151
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: Sałatka francusko-polska 1:72

Postprzez radoslaw6363 » poniedziałek, 8 lutego 2016, 22:42

Smolot nieudany, ale swój urok ma i jest w Krakowie w muzeum :mrgreen: RS i mnie nieraz wku....ł , ale robią ciekawe tematy i to ich jedyny + !
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2544
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: Sałatka francusko-polska 1:72

Postprzez obłok » poniedziałek, 8 lutego 2016, 23:17

No i mój "tradycyjny wrzut":
Caudron-Renault CR.714 C.1 z 1 Escadrille Groupe de Chasse Polonaise de Varsovie, GC I/145 (1 Eskadra I/145 Dywizjon Myśliwski Warszawski). Malowanie i oznakowanie maszyny używanej przez sierżanta Ladislava Uhera (Czecha) w maju 1940 r. na lotnisku w Villacoublay - zostało odtworzone na podstawie pisemnych relacji.
Samolot był tak "dobry", że Francuzi przejąwszy ich 46 sztuk, aż 38 przekazali Polakom. Polacy używali ich od lutego do czerwca 1940 r. pomimo zakazu lotów na nich.

Pilot tego samolotu – plutonowy (potem sierżant) Ladislav Uher urodził się 3 sierpnia 1914 r. w czeskiej miejscowości Mlekojedy (rejon Brandys nad Labem). We wrześniu 1939 r. miał służyć w polskiej 65 Eskadrze Liniowej działającej w składzie Brygady Bombowej. W styczniu 1940 r. znalazł się w polskich siłach lotniczych we Francji. Następnie przechodził szkolenie w Centrum Wyszkolenia Lotniczego polskiej bazy lotniczej w Lyon-Bron, by w kwietniu lub maju znaleźć się w polskim GC 1/145 i tam wykonywać loty bojowe do końca kampanii francuskiej. Dalej służył w 307 Polskim Dywizjonie Myśliwskim Nocnym i w 46 Dywizjonie Myśliwskim RAF. Na początku 1941 r. rozpoczął służbę w 257 brytyjskim Dywizjonie Myśliwskim. 30 czerwca 1941 r. w trakcie lotu patrolowego na samolocie Hawker Hurricane Mk. II B nr Z3163 zaginął nad Morzem Północnym. Miejsce zaginięcia określono na 35 mil na północny-zachód od miejscowości Happisburgh (Norfolk). W roku 1991 jako „uczestnik obrony Polski, Francji i Anglii” zrehabilitowany przez władze czeskie i awansowany pośmiertnie do stopnia pułkownika. W 1994 r. w jego rodzinnej miejscowości odsłonięto pomnik jego pamięci.

Model ciekawie wycieniowany i nieźle utytłany... toć nim parę tygodni tyrano na wiosnę. A do tego ta magiczna butelka z niebieskiego szkła robi odpowiedni nastrój...
Avatar użytkownika
obłok
 
Posty: 206
Dołączył(a): piątek, 27 sierpnia 2010, 19:29

Re: Sałatka francusko-polska 1:72

Postprzez TK » wtorek, 9 lutego 2016, 13:38

Wcale nie jest taki brzydki - są koneserzy i na takie wynalazki ;).
Avatar użytkownika
TK
 
Posty: 191
Dołączył(a): niedziela, 18 lipca 2010, 12:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Sałatka francusko-polska 1:72

Postprzez Flyzloty » wtorek, 9 lutego 2016, 19:06

skusz napisał(a):Fajny podoba mi się. Malowanie z masek czy patafixa?
Na swojego spoglądam od dłuższego czasu, ale jakoś nie mogę. A to BoB, Barbarossa, Wojna Domowa w Hiszpanii a czas ucieka.

Dziękuję.
Jak coś to ja głosuję za Finem ;o)
Plastelinka.
obłok napisał(a):Model ciekawie wycieniowany i nieźle utytłany... toć nim parę tygodni tyrano na wiosnę. A do tego ta magiczna butelka z niebieskiego szkła robi odpowiedni nastrój...


Z tym utytłaniem to niskie "zawieszenie" niejako wymusiło takie podejście.Ten samolocik jest naprawdę niski.

TK napisał(a):Wcale nie jest taki brzydki - są koneserzy i na takie wynalazki ;).

Nie przesadzaj ON JEST BRZYDKI :P
radoslaw6363 napisał(a):Smolot nieudany, ale swój urok ma i jest w Krakowie w muzeum :mrgreen: RS i mnie nieraz wku....ł , ale robią ciekawe tematy i to ich jedyny + !

Urok to chyba ktoś rzucił na konstruktora ;o)
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Image
Avatar użytkownika
Flyzloty

Zimna Wojna 2
 
Posty: 1285
Dołączył(a): sobota, 25 lutego 2012, 01:13
Lokalizacja: Kraków

Re: Sałatka francusko-polska 1:72

Postprzez Aleksander » wtorek, 9 lutego 2016, 20:31

Jako samolot bojowy, to on jest jak "Icek, nieznany żołnierz", tzn. jako żołnierz, to Icek nie był znany :lol: .
Natomiast sylwetkę samolot ma całkiem fajną i nie zgodzę się, że jest BRZYDKI, jako sportowa awionetka to on całkiem fajnie wygląda!
Podoba mi się bardzo to, co "wydusiłeś" z tego zestawu - malowanie wygląda świetnie. Zazdroszczę, więc już dzisiaj zamówiłem "większego brata" - jest szansa, że kiedyś też stanie na mojej półce obok D-520 i MS-406.
Obejrzałem to, co zostało pokazane w Krakowie i uważam, że pomimo swoich wad, ten samolot ma bezsprzecznie swoje miejsce w historii polskiego lotnictwa i zasługuje na dobrą replikę - Twój jest tego dowodem!
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Sałatka francusko-polska 1:72

Postprzez xmald » wtorek, 9 lutego 2016, 21:32

Fanem wątpliwych uroków tego samolotu nie jestem - zdecydowanie ładny inaczej ;o)
Model jak zwykle na poziomie - bardzo elegancko się prezentuje. Jest dla mnie potwierdzeniem tezy, że nawet brzydki samolot może doczekać się fajnego modelu ;o)
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 09:33

Re: Sałatka francusko-polska 1:72

Postprzez Bolo07 » środa, 10 lutego 2016, 00:08

Gusta et gustibus non disputandum est.
Ja osobiście lubię ten samolocik, malowania ma obłędne.
Bardzo ładny model.

Pozdrawiam, Bolek
Modelarstwo to nie tylko wieczorne dłubanie - to zabawa z historią.
Avatar użytkownika
Bolo07
 
Posty: 503
Dołączył(a): środa, 26 lutego 2014, 11:05
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Sałatka francusko-polska 1:72

Postprzez HubertKendziorek » środa, 10 lutego 2016, 09:38

Kolejny fajny model w Twoim wykonaniu, kolejny raz mogę tylko przyklasnąć wyborowi tematu.

Samolot moim zdaniem raczej brzydki, skoro słabo latał i nie nadawał się do swojej roli - jak to bywa z reguły z brzydkimi samolotami, których twórcy wybrali ślepą ścieżkę rozwoju lotnictwa, szczególnie myśliwskiego.
Ale z drugiej strony, ta brzydota i ślepa ścieżka stanowią po części o uroku miniatury, która niewątpliwie wyróżnia się wśród galerii na forum.
Do tego oczywiście historia związana z udziałem polskich lotników w obronie Francji, którzy kolejny raz po Wrześniu 1939 udowodnili Niemcom, że technika to nie wszystko.

Z uwag - chyba tylko trochę mi nie pasują grube krawędzie spływu.
Za to malowanie i brudzenie - moim zdaniem, jak na małą skalę - bardzo udane.
Czekam z ciekawością na następny :)

Pozdrawiam
Hubert
Zapraszam na mój blog modelarski: Kendzior's Way
Avatar użytkownika
HubertKendziorek

Ukraina
 
Posty: 2124
Dołączył(a): wtorek, 19 sierpnia 2008, 09:23
Lokalizacja: Kraków

Re: Sałatka francusko-polska 1:72

Postprzez Flyzloty » środa, 10 lutego 2016, 18:35

Dziękuję za wpisy :)
Mam nadzieje że kolejne galerie dostarczą również pozytywnych wrażeń.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Image
Avatar użytkownika
Flyzloty

Zimna Wojna 2
 
Posty: 1285
Dołączył(a): sobota, 25 lutego 2012, 01:13
Lokalizacja: Kraków

Re: Sałatka francusko-polska, Caudron CR.714, 1:72 RS Models

Postprzez Jaro_Su » czwartek, 19 stycznia 2017, 16:16

Nareszcie Caudronik nie Heller w tej skali. Próbował Francuz zrobić latający odpowiednik motocykla dla pilota wariata i Polak to zrozumiał. Nie jest to Dardo, gdzie Włosi lepiej zrozumieli kwestię mocy silnika, ale malowanie ma zdecydowanie ciekawsze, może jednak zbyt przybrudzony jak na pedantyczne armée de l'aire. Ciekawostka.
Avatar użytkownika
Jaro_Su
 
Posty: 333
Dołączył(a): czwartek, 5 sierpnia 2010, 08:51


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości