Focke-Wulf Fw 190 D-9 Tamiya 1/48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Focke-Wulf Fw 190 D-9 Tamiya 1/48

Postprzez Rafako » niedziela, 4 grudnia 2016, 13:18

Witam serdecznie!

Prezentuję ostatnio zakończony model, przedstawiający samolot należący do Lt. Kurta Tanzera lotnisko Eggersdorf z kwietnia 1945 roku. Model praktycznie z pudła, wzbogacony jedynie toczonymi działkami MG 151, pasami Eduard w kabinie oraz żywicznymi wydechami (dzięki FnanekS). Malowany w całości, łącznie ze znakami od masek, farbami Gunze H, linie podziału zapuszczane panel linerem od Miga deep grey. Myślę, że w przyszłości dołożę mu jeszcze kopcia, ale jeszcze to rozważam.

Zapraszam do oglądania i komentowania!

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam, Rafako !
Avatar użytkownika
Rafako
 
Posty: 227
Dołączył(a): wtorek, 26 lutego 2013, 19:29
Lokalizacja: Rzeszów

Reklama

Re: Focke-Wulf Fw 190 D-9 Tamiya 1/48

Postprzez Bartek D » niedziela, 11 grudnia 2016, 14:29

Witam ... Możesz przedstawić system malowania plamek ? Ładnie wyszły , nie widzę odkurzu :)
Avatar użytkownika
Bartek D
 
Posty: 39
Dołączył(a): piątek, 24 kwietnia 2015, 12:56
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Focke-Wulf Fw 190 D-9 Tamiya 1/48

Postprzez Rafako » niedziela, 11 grudnia 2016, 18:56

Witaj Bartek, staram się malować takie plamki na niskim ciśnieniu 0,5 - 0,7 bara, mocno rozcieńczoną farbą 1:3 - 1:4, z blokowaniem wychylenia igły w aero H&S Evolution. Transparentna farba daje możliwość wielokrotnego powrotu do każdej plamki i poprzez natryskiwanie kolejnych warstw możliwość decydowania o jej nasyceniu.
Pozdrawiam, Rafako !
Avatar użytkownika
Rafako
 
Posty: 227
Dołączył(a): wtorek, 26 lutego 2013, 19:29
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Focke-Wulf Fw 190 D-9 Tamiya 1/48

Postprzez Snakeplisken » środa, 18 stycznia 2017, 21:03

Witaj .model pięknie i czysto wykonany...no może trochę dla mnie za czysto. Kopciucha moim zdaniem trza zapuścić ,bo osobiście nie widziałem żadnej długonosej bez okopceń ,zwłaszcza że, prezentujesz model użyty bojowo a daimlery kopciły okropnie.Druga sprawa to, nie uwzględniłeś iż wszystkie wstawki przed ogonem ,były z fabryki jasnoszare [farba podkładowa].w Twoim modelu to RLM76 . I na końec pytanie jak blokujesz w H&H iglicę -Mechanicznie?
pozdrawiam
Snakeplisken
 
Posty: 18
Dołączył(a): wtorek, 17 stycznia 2017, 23:44

Re: Focke-Wulf Fw 190 D-9 Tamiya 1/48

Postprzez marco2607 » środa, 18 stycznia 2017, 23:04

Snakeplisken napisał(a): daimlery kopciły okropnie.


:lol: dobre
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3305
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Focke-Wulf Fw 190 D-9 Tamiya 1/48

Postprzez Murek » środa, 18 stycznia 2017, 23:29

marco2607 napisał(a): Snakeplisken napisał(a):
daimlery kopciły okropnie.



:lol: dobre

Faktycznie, ciekawostka :mrgreen:
Snakeplisken napisał(a):bo osobiście nie widziałem żadnej długonosej bez okopceń

To, że nie widziałeś nie oznacza, że samolotów nie myto od czasu do czasu.
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3003
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Focke-Wulf Fw 190 D-9 Tamiya 1/48

Postprzez Rafako » czwartek, 19 stycznia 2017, 12:52

Snakeplisken napisał(a):daimlery kopciły okropnie


w Fw 190 D stosowany był silnik Junkers Jumo, co nie znaczy, że nie kopcił

Snakeplisken napisał(a):wszystkie wstawki przed ogonem ,były z fabryki jasnoszare [farba podkładowa]


nie bardzo rozumiem co masz na myśli, owszem było wiele egzemplarzy gdzie kadłub poniżej linii kamuflażu był pozostawiony w barwie szpachlówki, ale ten konkretny samolot według wszystkich publikacji jakie widziałem był w barwie RLM 76

Snakeplisken napisał(a): jak blokujesz w H&H iglicę -Mechanicznie?


w H$S Evolution jest na końcu korpusu pokrętło którym blokuje się wychylenie iglicy
Pozdrawiam, Rafako !
Avatar użytkownika
Rafako
 
Posty: 227
Dołączył(a): wtorek, 26 lutego 2013, 19:29
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Focke-Wulf Fw 190 D-9 Tamiya 1/48

Postprzez Snakeplisken » czwartek, 19 stycznia 2017, 22:56

Murek napisał(a):
marco2607 napisał(a): Snakeplisken napisał(a):
daimlery kopciły okropnie.



:lol: dobre

Faktycznie, ciekawostka :mrgreen:
Snakeplisken napisał(a):bo osobiście nie widziałem żadnej długonosej bez okopceń

To, że nie widziałeś nie oznacza, że samolotów nie myto od czasu do czasu.

Rafako podał ,lotnisko Eggersdorf z kwietnia 1945.Lotnisko Eggersdorf leży koło Berlina ergo śmiem wątpić,przy całym szacunku dla personelu naziemnego Luftwaffe, że myto spaliny z Jumo w ostatnich dniach wojny,kiedy czerwoni stali u bram Berlina.Życzę powodzenia przy myciu spalin z kolektora spalin, w warunkach polowych ,choćby benzyną. Bo wątpię czy było coś innego pod ręką. Co do Deimlera to oczywiście małe faux pas, Jumo od Junkersa
Murek napisał(a):
marco2607 napisał(a): Snakeplisken napisał(a):
daimlery kopciły okropnie.



:lol: dobre

Faktycznie, ciekawostka :mrgreen:
Snakeplisken napisał(a):bo osobiście nie widziałem żadnej długonosej bez okopceń

To, że nie widziałeś nie oznacza, że samolotów nie myto od czasu do czasu.
Rafako napisał(a):
Snakeplisken napisał(a):daimlery kopciły okropnie


w Fw 190 D stosowany był silnik Junkers Jumo, co nie znaczy, że nie kopcił

Snakeplisken napisał(a):wszystkie wstawki przed ogonem ,były z fabryki jasnoszare [farba podkładowa]


nie bardzo rozumiem co masz na myśli, owszem było wiele egzemplarzy gdzie kadłub poniżej linii kamuflażu był pozostawiony w barwie szpachlówki, ale ten konkretny samolot według wszystkich publikacji jakie widziałem był w barwie RLM 76

Snakeplisken napisał(a): jak blokujesz w H&H iglicę -Mechanicznie?


w H$S Evolution jest na końcu korpusu pokrętło którym blokuje się wychylenie iglicy


Rafako chodzi mi o malowanie tzw. technologiczne .Zapewne o tym wiesz, chodzi o miejsce przed usterzeniem przedłużkę- wstawkę gdzie zazwyczaj malowano Reichsverteidigungbalken vide publikacja Kagero Topdrawings Stefan Dramański, AJ presss Luftwaffe cz.4 Malowaniei Oznakowanie- Robert Michulec. Swoją drogą nie dokopałem się zdjęcia weisse 1 Kurta Tanzera,może i tak było że cała wstawka była w RLM76.Nie wiem czy Montex w tym wypadku miał dobre zdjęcia.Wielkie dzięki za info o H&S będę sam kombinował, i sorry za offtopa .
pozdrawiam
Snakeplisken
 
Posty: 18
Dołączył(a): wtorek, 17 stycznia 2017, 23:44

Re: Focke-Wulf Fw 190 D-9 Tamiya 1/48

Postprzez Rafako » piątek, 20 stycznia 2017, 09:20

Rafako napisał(a):Swoją drogą nie dokopałem się zdjęcia weisse 1 Kurta Tanzera,może i tak było że cała wstawka była w RLM76


Bardzo proszę:

Obrazek

Osobiście ani nie widzę innego koloru na segmencie przed sekcją ogonową ani kopcia (którego i tak finalnie dołożyłem).
Pozdrawiam, Rafako !
Avatar użytkownika
Rafako
 
Posty: 227
Dołączył(a): wtorek, 26 lutego 2013, 19:29
Lokalizacja: Rzeszów


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości