Hasegawa P-47D "Whooo" 1:32

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: Hasegawa P-47D "Whooo" 1:32

Postprzez Timi » środa, 23 sierpnia 2017, 08:52

Nie wiem co o nim sądzić bo ma fajne momenty, ale są tez miejsca że nie wiem kompletnie o co Ci chodziło.
Na pocieszenie w moim tez przesadziłem, ale ten model był mega nauką an przyszłość i mam nadzieje że u Ciebie jest podobnie.
Obrazek

tak btw też właśnie Hasegawe dłubie...
pozdrawiam
Tomasz Modłasiak
(a) Bułki (i tak) nie pikają!!

http://timimodelfactory.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Timi
 
Posty: 1614
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:49
Lokalizacja: Częstochowa[K.M. Rozbitek:]

Reklama

Re: Hasegawa P-47D "Whooo" 1:32

Postprzez shadowmare » środa, 23 sierpnia 2017, 11:42

Artur Domański napisał(a):Orginał został przemalowany na przełomie 1944/1945 i raczej do końca wojny nie mogł tak się zużyć

Jeżeli na 100% nie był taki to inne wyglądały plus minus podobnie do mojego. Widać wypłowienia, odbarwienia, zabrudzenia - to właśnie chciałem oddać. Oliwkowy jest bardzo dobrą bazą pod takie zabawy.
Arcturus napisał(a):Ciekawy eksperyment. Generalnie mi się podoba, choć chciałbym go zobaczyć na żywca, bo szczególnie zdjęcia spodu sugerują, że mocno poszalałeś z suwakami. Fajnie że kombinujesz i szukasz pomysłów, oraz coś kończysz i pokazujesz, w odróżnieniu od wielu znawców i teoretyków :)

Dzięki, wrzucam 2 fotki bez żadnej obróbki . Światło dzienne. Ciągle mam problemy z fotografowaniem przez co potem może przesadzam przy post produkcji, chociaż to tylko zabawy jasnością i kontrastem. Tak jak napisałeś, szukałem jakieś innego podejścia do tematu.

Obrazek

Obrazek

Timi napisał(a):Nie wiem co o nim sądzić bo ma fajne momenty, ale są tez miejsca że nie wiem kompletnie o co Ci chodziło.
Na pocieszenie w moim tez przesadziłem, ale ten model był mega nauką an przyszłość i mam nadzieje że u Ciebie jest podobnie.
tak btw też właśnie Hasegawe dłubie...

Każdy model to dla mnie nauka ale ja stoję przy swoim, działałem z premedytacją :)
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1578
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 20:54

Re: Hasegawa P-47D "Whooo" 1:32

Postprzez Arcturus » środa, 23 sierpnia 2017, 12:29

Na tych zdjęciach podoba mi się bardziej, fajny kierunek :) Będziesz może z zabawkami w Łasku?
Avatar użytkownika
Arcturus

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 2074
Dołączył(a): wtorek, 28 września 2010, 20:07
Lokalizacja: Chrobacya

Re: Hasegawa P-47D "Whooo" 1:32

Postprzez shadowmare » środa, 23 sierpnia 2017, 13:18

Rzadko bywam na takich imprezach, jak już to we Wrocławiu ale jestem tam tylko dla oglądania.
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1578
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 20:54

Re: Hasegawa P-47D "Whooo" 1:32

Postprzez Murek » środa, 23 sierpnia 2017, 19:09

Na nieobrabianych zdjęciach jest mniej kontrastowy i przez to bardziej strawny dla purystów... ;o) Mnie się podoba. Popełniłeś jednak niewybaczalny błąd i to w skali 1-32 - osłona kabiny zamknięta! :mrgreen:
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3003
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Hasegawa P-47D "Whooo" 1:32

Postprzez Artur Domański » środa, 23 sierpnia 2017, 21:16

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ja miałem taką wizję tego malowania
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Artur Domański
 
Posty: 1223
Dołączył(a): wtorek, 27 listopada 2007, 20:39
Lokalizacja: Włocławek

Re: Hasegawa P-47D "Whooo" 1:32

Postprzez Rafako » czwartek, 24 sierpnia 2017, 08:10

Na zdjęciach bez obróbki model prezentuję się dużo lepiej! Jedyne co mnie osobiście nie "leży" to te jasne okopcenia za karabinami. Mam wrażenie, że na górze smugi są jaśniejsze niż na dole, ale to może być tylko moje subiektywne wrażenie.
Tak czy inaczej Twój wykon bardzo mi się podoba!
Pozdrawiam, Rafako !
Avatar użytkownika
Rafako
 
Posty: 227
Dołączył(a): wtorek, 26 lutego 2013, 19:29
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Hasegawa P-47D "Whooo" 1:32

Postprzez kornik » czwartek, 24 sierpnia 2017, 09:37

Przyłączam się do opinii kolegi Rafako.

Na zdjęciach bez obróbki jest o niebo lepiej, a okopcenia za km-ami jednak powinny być ciemniejsze. Podobnie jak te na kadłubie za wydechami.

Generalnie jaki ten model jest każdy widzi. Trochę mi się podoba, a trochę nie. Na pewno stanowi pokaz umiejętności i techniki, ale jeśli chodzi o efekt końcowy to jest trochę przekombinowany.

Dawaj następny!

Pozdrawiam
Kornik
Pamiętam o Wołyniu [*]
Avatar użytkownika
kornik
 
Posty: 122
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 21:13
Lokalizacja: Częstochowa/Radomsko POLISH REDNEK MODELERS

Re: Hasegawa P-47D "Whooo" 1:32

Postprzez shadowmare » czwartek, 24 sierpnia 2017, 10:25

Murek napisał(a): Mnie się podoba. Popełniłeś jednak niewybaczalny błąd i to w skali 1-32 - osłona kabiny zamknięta! :mrgreen:

Dzięki. Nie mam tam jakichś mocnych bajerów do pokazania, poza tym zawsze lubiłem "nienaruszone" sylwetki samolotów.
Artur Domański napisał(a):Ja miałem taką wizję tego malowania

Widziałem na żywo we Wrocku. Fajnie wyszło. :)
Rafako napisał(a):Na zdjęciach bez obróbki model prezentuję się dużo lepiej! Jedyne co mnie osobiście nie "leży" to te jasne okopcenia za karabinami. Mam wrażenie, że na górze smugi są jaśniejsze niż na dole, ale to może być tylko moje subiektywne wrażenie.

To właśnie miałem na celu, wiedziałem, że w gorszym świetle słabo będzie widać moją robotę z modulacją więc ją mocno podkreśliłem ale i tak uważam, że nie przesadziłem. Tak smugi na dole powinny być jaśniejsze albo te na górze ciemniejsze żeby były bardziej spójne to fakt. Zrobiłem je w ten sposób, żeby były bardziej widoczne. Jeszcze fota z namiotu bez podkręcania kontrastu:

Obrazek

kornik napisał(a):Na zdjęciach bez obróbki jest o niebo lepiej, a okopcenia za km-ami jednak powinny być ciemniejsze. Podobnie jak te na kadłubie za wydechami.

Prawda trochę za mało na kadłubie podziałałem z tymi okopceniami.
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1578
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 20:54

Re: Hasegawa P-47D "Whooo" 1:32

Postprzez karolkonw » czwartek, 24 sierpnia 2017, 10:29

Mi sie to podoba! cos nowego!
Żołnierze zziębnięci cześc ich pamięci
karolkonw
 
Posty: 1091
Dołączył(a): środa, 23 lutego 2011, 09:38

Re: Hasegawa P-47D "Whooo" 1:32

Postprzez shadowmare » czwartek, 24 sierpnia 2017, 10:32

Dzięki bardzo!
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1578
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 20:54

Re: Hasegawa P-47D "Whooo" 1:32

Postprzez Jurek Greinert » czwartek, 24 sierpnia 2017, 10:33

Powoli powinniśmy pomyśleć nad zmianą nazwy forum na "Malarstwo i fotografia z pasją"
Pozdrawiam Jurek
______________________________________________________________

GALERIA
Warsztat : Fokker D-XXI
Avatar użytkownika
Jurek Greinert
 
Posty: 1092
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 17:10
Lokalizacja: Gliwice

Re: Hasegawa P-47D "Whooo" 1:32

Postprzez shadowmare » czwartek, 24 sierpnia 2017, 10:38

Czyli może być czy jednak kijowy i nie można tego nazwać modelarstwem redukcyjnym? :lol:
Avatar użytkownika
shadowmare
 
Posty: 1578
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 20:54

Re: Hasegawa P-47D "Whooo" 1:32

Postprzez karolkonw » czwartek, 24 sierpnia 2017, 10:49

shadowmare napisał(a):Czyli może być czy jednak kijowy i nie można tego nazwać modelarstwem redukcyjnym? :lol:


Kto czego szuka.. redukcyjnosc pewnie jest istotna dla wielu ale dla mnie nadal istotniejsze jest to czy miniatura na ktora patrze sprawia ze CHCE na nia patrzec bez wzgledu na wersje skoku smigla...albo hamulca wylotowego
TWOJA praca sprawila ze poogladalem dokaldnie wszystkie foty;)
Żołnierze zziębnięci cześc ich pamięci
karolkonw
 
Posty: 1091
Dołączył(a): środa, 23 lutego 2011, 09:38

Re: Hasegawa P-47D "Whooo" 1:32

Postprzez kornik » czwartek, 24 sierpnia 2017, 11:06

Ja Broń Boże nie chcę się tutaj mądrować, bo sam zdjęć nie umiem robić i dopiero w tym temacie raczkuję ale może po prostu zainwestuj w lampy z dobrymi żarówkami i nie będzie trzeba się bawić suwakami. Timi mi doradził, kupiłem taki prosty zestawik namiot plus lampy i naprawdę pomogło. Jeszcze nie jest idealnie ale znacznie lepiej u mnie to wygląda.

Pozdrawiam
Kornik
Pamiętam o Wołyniu [*]
Avatar użytkownika
kornik
 
Posty: 122
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 21:13
Lokalizacja: Częstochowa/Radomsko POLISH REDNEK MODELERS

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 68 gości