RF-84F Tanmodel 1/48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

RF-84F Tanmodel 1/48

Postprzez net_sailor » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 10:34

Model praktycznie prosto z pudła. Kalkomanie dały mi popalić. Grube, słaba jakość druku, poprzesuwane kolory. W drugim wydaniu podobno jest lepiej bo dają Cartografa.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg

Reklama

Re: RF-84F Tanmodel 1/48

Postprzez Łukasz_K » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 11:38

Fajny model, podoba się.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
..bo zawsze są i głupsi w społeczności...
Avatar użytkownika
Łukasz_K

Zimna Wojna 1
 
Posty: 4816
Dołączył(a): piątek, 29 kwietnia 2016, 13:58
Lokalizacja: Bstok

Re: RF-84F Tanmodel 1/48

Postprzez Atlis » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 12:12

Kalki trzeba było wymienić. Ja kupiłem Daco, ale prawdopodobnie ich nie użyję, bo będę robić maszynę stojącą od lat na powietrzu i nic na niej nie jest poza kokardami, numerami i godłem... :D

Mocno walczyłeś z goleniami podwozia głównego? Mam wrażenie, że z tym będzie największy problem.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 14:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: RF-84F Tanmodel 1/48

Postprzez net_sailor » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 12:34

Golenie nie powinny sprawić trudności o ile zostawi się takie jak są (mocno trzymałem się idei "z pudła"), ale za to koła podwozia głównego a w zasadzie felgi to jest dopiero osobliwość. Są dwa różne!!! :shock: Zupełnie tak jakby dali je do opracowania dwóm różnym projektantom. Gdyby nie to, że miałem drugi egzemplarz na wymianę tych felg, aby były do pary to miałbym niezły zgryz.
Co do kalek to wybrałem najmniej schrzanione merytoryczne (choć i tak kształt "4" nieco odbiega od oryginału). Rondlami poratowali mnie dobrzy ludzie. Do tego drugiego chyba jednak coś dokupię z aftermarketów, aczkolwiek francuski schemat z walk o Suez, który jest w zestawie kusi najbardziej.
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg

Re: RF-84F Tanmodel 1/48

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 17:31

O Holender! :lol: Ale fajnie wygląda!
Mimo Twoich uwag, podoba się - rzadko się takie "niszowe" modele pojawiają - zwłaszcza z Koninklijke Luftmacht!
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: RF-84F Tanmodel 1/48

Postprzez mlusiak » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 19:54

Fajnie wyszedł! A jak ze spasowaniem było generalnie?
mlusiak
 
Posty: 218
Dołączył(a): niedziela, 6 lipca 2014, 01:15
Lokalizacja: Gdynia, PL | Lund, SE

Re: RF-84F Tanmodel 1/48

Postprzez skusz » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 20:41

Ciekawy model, fajnie pomalowany, podoba się.
Pozdrawiam Sławek Kusz
Portfolio : http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=20734
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
skusz

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3151
Dołączył(a): sobota, 3 stycznia 2009, 17:27
Lokalizacja: Roztocze

Re: RF-84F Tanmodel 1/48

Postprzez Atlis » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 20:43

Model jest spasowany dość przyzwoicie. Posiada niestety kilka błędów. W pierwszej serii jest źle zrobiony fotel - można kupić żywiczny do F-84, są też zbyt krótkie klapy - problem rozwiązuje CMK. Trudno też upchać kamery w nosie. Kadłub nadaje się do szlifowania i w niektórych miejscach znikają linie podziału choć na ogół są dość grubawe. Wnęki podwozia są mocno uproszczone, CMK robi żywiczne, ale ja bym się nie zdecydował. No i kalki. W pierwszej serii jest dramat.

Jeśli chcesz obejrzeć wypraski, to kiedyś robiłem inbox:

https://imgur.com/a/BnO7s

I tutaj też mój walkaround, który robiłem w niedaleko Spa w Belgii. To samolot, który planuję zrobić:

https://imgur.com/a/nKfhp

Mam gdzieś też zdjęcia z muzeum królewskiego w Brukseli, ale musiałbym poszukać.
Avatar użytkownika
Atlis
 
Posty: 2593
Dołączył(a): piątek, 25 marca 2016, 14:39
Lokalizacja: Rostock / Szczecin / Sliač

Re: RF-84F Tanmodel 1/48

Postprzez net_sailor » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 20:48

Spasowanie naprawdę nie jest złe, a nawet całkiem dobre jak na pierwszą produkcję. Było trochę pasowania przy jednym skrzydle gdy powierzchnia dolnej połówki nie chciała się licować z krawędzią natarcia. Szkiełka do okienek pasują też tak sobie, ale wszystko to jest do ogarnięcia. Niestety powierzchnia jest mocno zróżnicowana jakościowo - od bardzo mocnych (a nawet lekko za mocnych) linii i nitowań na bokach po prawie zanik linii i wzierników na górze i dole kadłuba. Akurat tam na dole to najwięcej się dzieje. No i lekka kaszka na całości więc pod goły metal będzie trochę polerki. Napisałbym, że to taki poziom mniej-więcej rodenowski.
Avatar użytkownika
net_sailor
 
Posty: 1809
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:01
Lokalizacja: Elbląg

Re: RF-84F Tanmodel 1/48

Postprzez mlusiak » wtorek, 19 grudnia 2017, 04:13

Dzięki wam obu za odpowiedzi! Mam go na składziku, ale dopiero męcze swoje dwa pierwsze modele treningowe, więc pewnie zostawię go na trochę później.
mlusiak
 
Posty: 218
Dołączył(a): niedziela, 6 lipca 2014, 01:15
Lokalizacja: Gdynia, PL | Lund, SE


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości