Mól książkowy z początku 20'ego wieku i to w skali 1:48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: Mol książkowy z początku 20'ego wieku i to w skali 1:48

Postprzez K.Y.Czart » niedziela, 23 maja 2010, 09:37

Ładna rzecz, coś innego. Nie bardzo wiem, czy to jeszcze model, czy raczej estetyczna forma przestrzenna - rodzaj grafiki 3D. Jedna tylko prośba o poprawienie tytułu. Mol jest chemiczny, fizyczny - od molekuły. Książkowy zawsze "mól". ;o) Pozdrawiam
Krzysiek
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 23:04

Reklama

Re: Mól książkowy z początku 20'ego wieku i to w skali 1:48

Postprzez Maciej Gruca » niedziela, 23 maja 2010, 09:41

Dzięki, przyznaję się, nie wiedziałem :oops: . Niestety chyba nie uda mi się zmienić tytułu, albo po prostu nie wiem gdzie to zrobić :oops:
Avatar użytkownika
Maciej Gruca
 
Posty: 666
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 10:20

Re: Mol książkowy z początku 20'ego wieku i to w skali 1:48

Postprzez Jacek Bzunek » niedziela, 23 maja 2010, 10:23

K.Y.Czart napisał(a):Nie bardzo wiem, czy to jeszcze model, czy raczej estetyczna forma przestrzenna - rodzaj grafiki 3D.

Dokładnie, nie jest to klasyczny model redukcyjny ale pomimo braku naciągów i awiatora za sterami robi niesamowite wrażenie niecodziennym pomysłem.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mól książkowy z początku 20'ego wieku i to w skali 1:48

Postprzez erkamo » niedziela, 23 maja 2010, 11:54

Ja mam tylko jedną uwagę. Skoro ten samolot tak dynamicznie wyrwał się z książki, to śmigiełko powinno być też uchwycone w ruchu ;o) . Wiem, że taki zabieg psuje nieco autentyzm modelu, ale chyba nie to było dla autora najważniejsze. :)
Pozdrawiam

erkamo.

"...Protest Chin przyczyną rozwiązania ONZ, zadłużenie USA..., sprzedaż Alaski dla..." - Juliusz Machulski - wizjoner czy fantasta?
erkamo
 
Posty: 690
Dołączył(a): niedziela, 2 marca 2008, 23:56

Re: Mól książkowy z początku 20'ego wieku i to w skali 1:48

Postprzez Lewy » niedziela, 23 maja 2010, 19:19

Coś fantastycznego, świetny pomysł.
Avatar użytkownika
Lewy
 
Posty: 398
Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 06:39
Lokalizacja: Słupsk/Kwidzyn

Re: Mól książkowy z początku 20'ego wieku i to w skali 1:48

Postprzez Maciej Gruca » niedziela, 23 maja 2010, 19:37

No to żeś mi zabił ćwieka tym śmigiełkiem kolego Erkamo :) Możemy jednak udać, że zdjęcia robiłem ultraszybkim aparatem, więc ono stoi, a z powodu niespotykanej rekonfiguracji atomów, zniknął pilot wraz z naciągami :D A tak serio, to zastanawiałem się nad sposobem "wprawienia w ruch" śmigła. Ale nic sensownego nie wpadło mi do głowy. Rozważałem zrobienie przeźroczystej "tarczy" na której namalowałbym parę smug. Zarzuciłem jednak tę myśl.
W ogóle to bardzo cieszę się, że przypadł większości z Was pomysł na inne wyeksponowanie modelu. Dziękuję za dobre słowa.
Avatar użytkownika
Maciej Gruca
 
Posty: 666
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 10:20

Re: Mól książkowy z początku 20'ego wieku i to w skali 1:48

Postprzez Bond » niedziela, 23 maja 2010, 21:39

Głos dla oficera wywiadu H.M. S.S :D
No cóż ja dorzucę swoje 0,03 PLN, wylatujący z książki samolot to pomysł który ma już ok. 30 lat.(nie wierzycie?)
Darek Trzeciak już zauważył.
Ci którzy pamiętają kultową bajkę PRL-u pt przygody Bolka i Lolka pamiętają może, że z książki, którą przeglądają w czołówce wylatuje samolot i to taki chyba z I W.Ś., figurka pirata na maszcie statku siekającego szablą itd.
A więc historia się powtarza. :mrgreen:
W poniższym linku czołówka jednego z odcinków z w/w bajerem.
http://www.youtube.com/watch?v=evWPTwSRBvA&feature=PlayList&p=495C932B1106482C&playnext_from=PL&playnext=1&index=92
a wy tu chwalicie żę oryginalny pomysł :lol:
I pamiętajcie: wywiad wie o wszystkim :mrgreen:
Ostatnio edytowano niedziela, 23 maja 2010, 23:37 przez Bond, łącznie edytowano 1 raz
na warsztacie:



IMAM (Romeo) Ro.371, 1/48, Special Hobby 30%
Avatar użytkownika
Bond
 
Posty: 452
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 16:27
Lokalizacja: Top Secret

Re: Mól książkowy z początku 20'ego wieku i to w skali 1:48

Postprzez tankmania » niedziela, 23 maja 2010, 21:51

Bond napisał(a): No cóż ja dorzucę swoje 0,03 PLN, wylatujący z książki samolot to pomysł który ma już ok. 30 lat.(nie wierzycie?)


Wierzymy bo czytamy wszystkie posty w wątku pomimo tego, że są obrazki.
tankmania
 
Posty: 1074
Dołączył(a): czwartek, 22 października 2009, 04:53

Re: Mól książkowy z początku 20'ego wieku i to w skali 1:48

Postprzez radoslaw6363 » niedziela, 23 maja 2010, 22:41

Gratulacje za pomysł +wykonanie ,model mógłby być wykonany lepiej ale i tak całość robi wrażenie !
Malkontenci będą się czepiać że np.powinien być w kabinie pilot i machać do nas lewą ręką ,ale mnie i tak się podoba !
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2546
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: Mól książkowy z początku 20'ego wieku i to w skali 1:48

Postprzez Corsair » niedziela, 23 maja 2010, 22:45

Brak naciągów nieco razi, zwłaszcza, że do ich wykonania nie potrzeba wiedzy tajemnej. To samo tyczy się operatora. A raczej jego braku. Samo malowanie też mi nie pasuje , ale tu już działa licentia poetica więc nie można się czepiać, bowiem taki był zamysł autora - i tej wersji będziemy się trzymali. Chętnie poczytał bym o samym wykonaniu podstawki bo ta zniszczona książka wygląda świetnie. Pomysł wykonania wirującego śmigła też byłby niezły, ale nie można zapomnieć o wirującym również silniku. W tym Nieuporcie napęd stanowił wirujący wraz ze śmigłem silnik rotacyjny... Jak dla mnie - sprawa raczej niewykonalna, choć podobno tylko jednej rzeczy nie da się wykonać ..., ale to z parasolem było... :)
Reasumując - oceniając tę pracę w wymiarze sztuki - genialna , ocena jako modelu - przeciętna. Suma sumarum - jest nieźle i czekam na nowe pomysły, bo widać niezły potencjał.
Obrazek
Avatar użytkownika
Corsair
 
Posty: 154
Dołączył(a): piątek, 20 marca 2009, 10:02

Re: Mól książkowy z początku 20'ego wieku i to w skali 1:48

Postprzez Maciej Gruca » poniedziałek, 24 maja 2010, 22:04

Jeszcze raz dziękuję za wszystkie komentarze. Zgodnie z sugestią kolegi Korsarza, parę słów odnośnie samej podstawki (model jest jaki jest i możemy ten temat uczcić chwilą ciszy ;o) ) Nawet nie pamiętam w jakich okolicznościach uroiła mi się w głowie taka koncepcja. Początkowo miała być to jakaś kolumna, na której miała zalegnąć książka, potem jednak stwierdziłem, że nijak będzie wyglądało. Gdy cały projekt był już mocno zaawansowany, wpadł mi do głowy pomysł z pulpitem do nut. Narysowałem, z resztek sklejki wyciąłem i jest. Po samą książkę poszedłem do antykwariatu. Poprosiłem panie by znalazły mi jakąś książkę, ze sztywną okładką, maksymalnie zniszczoną i o jak najmniejszej wartości dla ewentualnego niedoszłego czytelnika. Panie spojrzały się trochę dziwnie, lecz zakasały rękawy i po 20min kapryszenia miałem za dużą książkę. Przy najbliższej nadarzającej się okazji postanowiłem sprawdzić jak z książką poradzą sobie zęby piły taśmowej. Wyśmienicie! :mrgreen: W internecie spędziłem sporo czasu szukając jakiejś fotki z okresu. Było raczej kiepsko, ale któregoś dnia od niechcenia wszedłem ostatni raz poszukać. Znalazłem takiego właśnie Nieuporta polującego na balon. Przygotowałem stronę, wydrukowałem i wkleiłem do zdewastowanej zębami piły książki. Potem już tylko brudzenie, brudzenie i jeszcze raz...gniecenie wraz z rwaniem kartek. Ot i cała historyja :D

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Maciej Gruca
 
Posty: 666
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 10:20

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości