PZL.37 Łoś - Mirage 1/48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: PZL.37 Łoś - Mirage 1/48

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » czwartek, 4 sierpnia 2016, 17:49

Zgodzę się z tym, że warunki eksloatowania odciskają swoje piętno ale nie wszędzi i zawsze. Różnicę ukazują zdjęcia z epoki i tu w zależności co kto w modelarstwie szuka. Łosie w naszycy barwach czy P-11czy inne Karasie nie wykazują mozajek przebarwień ale nikomu nie bronię wykonania modelu w taki sposób. Ja na rumuńskich też nie dojrzałem specjalnych śladów przebarwień a na Łosiach przeznaczonych do szkół wręcz widoczny jest nowy jednolity lakier. Mi taki Łosiek na półkę wystarczy. Cieszy moje oko :)
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Reklama

Re: PZL.37 Łoś - Mirage 1/48

Postprzez potez » czwartek, 4 sierpnia 2016, 19:31

Warunki ekspolatowania odciskaja swoje piętno zawsze i wszędzie. Nie ma takiej siły, żeby samolot, który był latany na lotnisku bez suchej płyty betonowej był czysty.
Mariusz Jarzyna ze Szczec napisał(a): Łosie w naszycy barwach czy P-11czy inne Karasie nie wykazują mozajek przebarwień \

Akurat wykazują. Na pewno nie są tak ufajdane jak corsair co walczył 3 miechy w azji ale jak sobie pooglądasz dobrej jakości zdjęcia to są ufajdane.
Mam w swojej kolekcji negatywy na szkle zdjęć fabrycznych z prób na lotnisku w Lublinie Mew, Potezów XXV z silnikiem Bristola i Lublinów R-XIII - w sumie są po prostych lotach ale wystarczy start i lądowanie z niezbyt suchego lotniska trawiastego plus śmigiełko z przodu i jest pięknie usyfiony samolot. Samo łażenie po samolocie załogi i obsługi wystarczy, żeby były obicia i obtarcia, popatrz sobie na zdjęcia Łosia z prób u sowietów.
Wszystkie samoloty sie brudzą. Sztuka polega tylko na tym, żeby w dobry i wyważony sposób to spróbowac odzwierciedlić nie przeginając w żadną stronę. Nie na brudzeniu tylko na różnicowaniu powierzchni i ożywianiu modelu.
Na tym polega sztuka dobrego pomalowania samolotu.

A teraz ogólnie i bez żadnych wycieczek osobistych:
Sorki zawsze łatwiej napisać, że ktoś pomalował po czołgowemu niż po prostu powiedzieć, nie umiem malować, nie radzę sobie z malowaniem, jak mogę poprawić swoje umiejętości?.
Łatwiej pisac o teoriach wygrywania i doktoryzować się nad dziura na korbę i blaszką zamiast trymera na lotce niż dobrze i czysto skleić model i go pomalować tak, żeby żył a nie wyglądał jak zabawka sklejona przez 10latka.
łatwiej pisac androny o niezwykle cennnym wkładzie własnym, który wygląda jak nieudolne próby skejenia dwóch kawałków plastiku przez drwala po 3 dniówce picia wódki i napisać, że makro jest wrogiem modelarstwa i w rzeczywistości wygląda lepiej...łatwiej pokazywać dziadowsko zrobione ulepy i pisać, że ręczna robota musi być gorsza niż fabryczna niż wziąć się do roboty i zrobić coś porządnie.
łatwiej się doczepić,że wrzesień był suchy i błota nie było niż zrobić chociaż jeden przywoity model a nie pokazywac 150ty ulep do niczego nie podobny
Łatwiej jest pokazywac wintydź i dorabiac ideologię czystego samolotu niż popracować nad umiejętnościami.
Smutna jest ta wszechogarniająca bylejakość i brak krytycznego podejścia do tego co się robi. To tylko hobby ale ciśnienie na fejm naprawde ogłupia...

Każdy sobie ustawia poprzeczkę ale czasami chyba warto się zastanowić czy ma się co pokazać i czy własnie nie robi sie z siebie żałosnego przedstawienia. Mówiąc prosto z mostu, to hobby zakłada rozwój umiejętności ...
A teraz możecie mnie hejtować i się na mnie poobrażać...
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4711
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: PZL.37 Łoś - Mirage 1/48

Postprzez Jacek Bzunek » czwartek, 4 sierpnia 2016, 19:47

Mariusz Jarzyna ze Szczec napisał(a):Łosie w naszycy barwach czy P-11czy inne Karasie nie wykazują mozajek przebarwień

Poziom troski i dbałości o przedwojenne metalowe aeroplany z PZL można porównać do eksploatacji 126p czy innego Tico przez 80 letniego emeryta. Ubytki lakieru były zaprawkowane pędzelkiem. Zimą się podobo nie latało. Dodatkowo "khaki" miała być półmatowa.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: PZL.37 Łoś - Mirage 1/48

Postprzez potez » czwartek, 4 sierpnia 2016, 20:19

Jacek Bzunek napisał(a):Zimą się podobo nie latało.

Jesteś pewien 8-) ?
Obrazek
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4711
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: PZL.37 Łoś - Mirage 1/48

Postprzez hacz » czwartek, 4 sierpnia 2016, 20:32

potez napisał(a):
Jacek Bzunek napisał(a):Zimą się podobo nie latało.

Jesteś pewien 8-) ?
Obrazek

A widzisz żeby leciał :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :!:

Tak poza tym wy Jerzyna się za bardzo nie przejmujcie całym zamieszaniem, tylko buduj kolejny model a najlepiej dokończ Devastatora. ;o) :!:
Avatar użytkownika
hacz

BoB 3 miejsce
 
Posty: 1416
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 19:32
Lokalizacja: Kraśnik

Re: PZL.37 Łoś - Mirage 1/48

Postprzez marco2607 » piątek, 5 sierpnia 2016, 11:12

potez napisał(a):Każdy sobie ustawia poprzeczkę ale czasami chyba warto się zastanowić czy ma się co pokazać i czy własnie nie robi sie z siebie żałosnego przedstawienia. Mówiąc prosto z mostu, to hobby zakłada rozwój umiejętności ...
A teraz możecie mnie hejtować i się na mnie poobrażać...


Teraz wiem czemu nie pokazujesz modeli na forum. :shock:
Odnośnie modelu , bywały fajniejsze . Tym razem zarowno zdjęcia jak i malowanie wyszło przeciętnie.
Wątek warsztatowy fajny. Powodzenia w następnym .
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3317
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: PZL.37 Łoś - Mirage 1/48

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » piątek, 19 sierpnia 2016, 13:25

Jeszcze raz dziękuje za krytyczne uwagi. Wprowadziłem poprawki (m.in. separacja kalkomanii, pomalowanie tyłu łopat z umieszczeniem ich prawidłowego kąta, dodanie łoża pod przedni km, dodanie obić i takich tam). Mam nadzieję, że król choć teraz będzie biegał w majtkach? :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:29

Re: PZL.37 Łoś - Mirage 1/48

Postprzez HK1885 » piątek, 19 sierpnia 2016, 15:18

Dobra, nie męcz już biednego stworzenia... ;o)
Avatar użytkownika
HK1885
 
Posty: 1912
Dołączył(a): wtorek, 25 czerwca 2013, 13:14

Re: PZL.37 Łoś - Mirage 1/48

Postprzez barszczo » piątek, 19 sierpnia 2016, 16:21

Mariusz Jarzyna ze Szczec napisał(a):Mam nadzieję, że król choć teraz będzie biegał w majtkach? :mrgreen:


A nawet w bokserkach :D , nie jest źle.
Avatar użytkownika
barszczo

Animal Planet
 
Posty: 899
Dołączył(a): sobota, 29 grudnia 2012, 14:31
Lokalizacja: Olkusz

Re: PZL.37 Łoś - Mirage 1/48

Postprzez potez » piątek, 19 sierpnia 2016, 18:55

Krul kolego Jarzyna Krul :!:
Majtki to chyba za duzo ale stringi w rozmiarze XXL widac 8-)
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4711
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: PZL.37 Łoś - Mirage 1/48

Postprzez marco2607 » piątek, 21 października 2016, 13:25

Zwariowałem i kupiłem łosia , winowajca Mariusz. W ramach rekompensaty przyjmę do wiadomości zastosowany kolor wnętrza :?:

Zgubiłem też warsztat tego samolotu . :shock:
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3317
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: PZL.37 Łoś - Mirage 1/48

Postprzez HubertKendziorek » piątek, 21 października 2016, 13:58

marco2607 napisał(a):Zgubiłem też warsztat tego samolotu . :shock:

Jest tu.

marco2607 napisał(a):Zwariowałem i kupiłem łosia

Takie wariactwa to są całkiem zdrowe i normalne, moim skromnym zdaniem.

Pozdrawiam
Hubert
Zapraszam na mój blog modelarski: Kendzior's Way
Avatar użytkownika
HubertKendziorek

Ukraina
 
Posty: 2157
Dołączył(a): wtorek, 19 sierpnia 2008, 09:23
Lokalizacja: Kraków

Re: PZL.37 Łoś - Mirage 1/48

Postprzez marco2607 » piątek, 21 października 2016, 14:26

Dzięki za linka . Teraz to dopiero mam problem , środek szary czy khaki. ( oczywiście za stanowiskiem tylnego strzelca przewiduję srebrny).Może jakieś podpowiedzi :?: . Ktokolwiek widział , ktokolwiek wie :?:
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3317
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: PZL.37 Łoś - Mirage 1/48

Postprzez potez » piątek, 21 października 2016, 14:58

Spójrz na zacny warsztat: viewtopic.php?f=12&t=22929 ;o)
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4711
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: PZL.37 Łoś - Mirage 1/48

Postprzez marco2607 » piątek, 21 października 2016, 16:02

Oglądałem , fajny tylko za szybko się skończył :( . Z tego wnioskuję że w kwestii koloru wnętrza dalej nic nie wiadomo.
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3317
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości