P 51 D Mustang "Petie 2nd" Tamiya 1:72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

P 51 D Mustang "Petie 2nd" Tamiya 1:72

Postprzez SOPOL73 » poniedziałek, 8 lutego 2010, 20:52

Witam.
Przedstawiam nowiutki prosto z warsztatu model. Pierwszy z rodzinki 7 moich P 51 D w bardzo znanym malowaniu i dośc efektownym. Od dawna zanosiłem się z zamiarem zrobienia tego samolotu w takim malowaniu.
Zestaw to Tamiya znana z doskonałej jakosci modli. Sama budowa przebiegała spranie i przyjemnie równolegle z 3 innymi mustangami z Hasegawy. Przez taki łączony warsztat mam dobre porównanie zestawów Tamki i Haski oczywiście na plus dla Tamiya. Model miał zastosowane prawie wszystkie techniki malarskie + brudzenie, wash itp. Dokładność Tamiya jest wysoka i Hasegawa wypada podobnie lecz w Hasegawie nie obyło się bez błędów wymiarowych jakie są oferowane przez producenta.Mam na myśli zbyt płytkie wnęki podwozia głownego. Hasegawa wykonała tak płytkie że nie ma możliwości aby tam się zmieściło podwozie po jego wciągnięciu. Cała reszta jest Ok.
Przedstawiny model malowany Model Master Super Metalizer oraz Pactrami za pomocą aero. Do nabłyszczenia zastosowałem budzący kontrowersje sidolux. Pomagał mi przy kalkomaniach. Zbiorniki paliwa pod skrzydłami zostały troszkę wypolerowane.
Generalnie jestem zadowolony z tego modelu i to jest moje drugie doświadczenie z Tamijką i bardzo pozytywne. Proszę oceniać ;o)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
SOPOL73
 

Reklama

Re: P 51 D Mustang "Petie 2nd" Tamiya 1:72

Postprzez Jaho63 » poniedziałek, 8 lutego 2010, 21:42

Podoba mi się, brak tylko okopceń, choć lekkich. Zróżnicowanie blach na plus. No i znowu ani słowa, kto te "kreuze" wymalował. Swoją drogą, Meyera planuję, ale w wersji B. Troszkę dziwnie mi wygląda limuzynka, tak grubo od dołu? Może to na zdjęciach tak wyszło?
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: P 51 D Mustang "Petie 2nd" Tamiya 1:72

Postprzez dewertus » poniedziałek, 8 lutego 2010, 21:56

Bardzo ładny model, różnicowanie kolorystyczne blach oraz cieniowanie bardzo podnoszą walory plastyczne modelu - gratulacje :lol:
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: P 51 D Mustang "Petie 2nd" Tamiya 1:72

Postprzez PiotrS » poniedziałek, 8 lutego 2010, 22:11

Piękny, nie czuć że to skala dla zegarmistrzów ;o) Ale dodałbym jeszcze okopcenia choćby minimalne.
Pozdrawiam
Piotrek Surma
Na warsztacie F4F-3 Hobbyboss 1/48
Avatar użytkownika
PiotrS
 
Posty: 337
Dołączył(a): niedziela, 25 maja 2008, 16:56
Lokalizacja: (prawie) Warszawa


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 54 gości