Bf 109 K-4, Heller 1/72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Bf 109 K-4, Heller 1/72

Postprzez SOPOL73 » wtorek, 16 lutego 2010, 15:21

Model z pudła bez modyfikacji, z bardzo poważnym błędem w kolorystyce.
Szukałem schematów malowania i natrafiłem dopiero po ukończeniu malowania. Problem dotyczy pasa przy śmigle, zamiast zielonego powinien być żółty.
Model jak zwykle malowany pędzlem pactrami, do wiernej kopii mu bardzo daleko. Najbardziej zadowolony jestem z spirali na kołpaku - malowana pędzelkiem. Myślałem że będzie fatalnie, ale wyszło jako tako. Proszę o uwagi.

:arrow: :arrow: :arrow: POPRAWIONE FOTKI i poprawione malowanie, ale nie wszystko jest ok:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Model nie zatracił wad powstałych przy pierwotnym malowaniu pędzlem, tylko został podretuszowany aero.
SOPOL73
 

Reklama

Re: Bf 109 K-4, Heller 1/72

Postprzez _iceboy » wtorek, 16 lutego 2010, 19:06

hmmm szkoda bo nie tylko błędy kolorystyczne:
:arrow: nie powinno być masztu antenowego, antena powinna wchodzić w pierwszy segment za kabiną. Nie ma pionowej części anteny
:arrow: brak mechanizmów zamykania klapek podwozia, wnęki podwozia oraz przewodów hamulcowych
:arrow: klapki podwozia są ODWROTNIE :!:
:arrow: brak świateł
:arrow: obręcz anteny PR 16 o złym kształcie
:arrow: niskie kółko ogonowe :?: :-|
:arrow: zła swastyka

To kilka rzeczy które rzuciły mi się na pierwszy rzut oka.

A tutaj oryginał:
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano środa, 17 lutego 2010, 01:10 przez _iceboy, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
_iceboy
 
Posty: 987
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:22
Lokalizacja: Konin/Warszawa

Re: Bf 109 K-4, Heller 1/72

Postprzez dewertus » wtorek, 16 lutego 2010, 23:55

Malowany pędzlem powiadasz... to w takim razie poproszę o "przepis" na te kadłubowe ciapki (czyżby to był wspomniany retusz aero?).

_iceboy napisał(a):hmmm szkoda bo nie tylko błędy kolorystyczne:
:arrow: nie powinno być masztu antenowego, antena powinna wchodzić w pierwszy segment za kabiną. Nie ma pionowej części anteny
:arrow: brak mechanizmów zamykania klapek podwozia, wnęki podwozia oraz przewodów hamulcowych
:arrow: klapki podwozia są ODWROTNIE :!:
:arrow: brak świateł
:arrow: obręcz anteny PR 16 o złym kształcie
:arrow: niskie kółko ogonowe :?: :-|
:arrow: zła swastyka


Tia, szkoda tylko, że kolega wyliczając błędy autorowi nie doczytał wstępu:

SOPOL73 napisał(a):Model z pudła bez modyfikacji, ......, do wiernej kopii mu bardzo daleko.


Zatem z całej listy słuszną jest uwaga dotycząca źle wklejonych pokryw podwozia, pozostałe zaś są już w/g mnie mocno dyskusyjne, zaś zarzut braku mechanizmów zamykania pokryw, wnęk podwozia i przewodów hamulcowych jest łagodnie mówiąc nie na miejscu (co by nie napisać śmieszny). Równie dobrze można dodać uwagi o braku paneli bocznych w kabinie...
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bf 109 K-4, Heller 1/72

Postprzez _iceboy » środa, 17 lutego 2010, 00:57

dewertus napisał(a):...Zatem z całej listy słuszną jest uwaga dotycząca źle wklejonych pokryw podwozia, pozostałe zaś są już w/g mnie mocno dyskusyjne...


Być może, a może pomoże to autorowi przy następnym Bf 109 K-4. A kokpit i malowanie pominąłem.
Avatar użytkownika
_iceboy
 
Posty: 987
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:22
Lokalizacja: Konin/Warszawa

Re: Bf 109 K-4, Heller 1/72

Postprzez Kuba P. » środa, 17 lutego 2010, 01:13

Chłopaki, żenada.
Chcecie o K-4 pogadać to załóżmy temat i sobie powymieniamy doświadczenia.
Podkręcimy sobie poziom doznań i będziemy się podniecać na poziomie połączeń elektrycznych przy drążku sterowym.

Model taki miałem ze 20 lat temu i wspominam go ciepło. Też był straszny.
Ten prezentowany model - ok, niefachowo mocno zrobiony i dość skromnie. Mało kto pędzelkuje obecnie.
Jak chcecie wyliczyć braki tego modelu to będzie ich pierdyliard. Tylko po co?

Ja chętnie podpowiem autorowi conieco przy budowie kolejnego K-4, po prostu pomogę. Bo bardzo lubię ten samolocik.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Bf 109 K-4, Heller 1/72

Postprzez Grzegorz S. » środa, 17 lutego 2010, 01:46

Wygląda nieco zabawkowo ale jest ładnie i czysto sklejony. Fajnie Ci wyszło to malowanie pędzelkiem (na pierwszy rzut oka nie był bym pewien czy to bardzo dobry pędzel czy już aero gdybyś nie napisał). Sam kiedyś też dziada miałem (leży w jakimś pudle na strychu) tyle, że mój był cały (chyba poza spodem...) pomalowany na zielono :mrgreen: Nie wiem czy w takim kamuflażu latały ale był to jeden z moich pierwszych pomalowanych modeli i bardzo go lubiłem ze względu na rzeczony soczysty zielony kolorek ;o)
Avatar użytkownika
Grzegorz S.
 
Posty: 190
Dołączył(a): sobota, 24 stycznia 2009, 14:30
Lokalizacja: Lublin

Re: Bf 109 K-4, Heller 1/72

Postprzez SOPOL73 » środa, 17 lutego 2010, 11:34

Chylę czoła przed krytyką słuszną. Model wystawiłem jako skromne uzupełnienie moich 109-ek. Wykonany dośc dawno gdy mój warsztat był dość ubogi jeśli chodzi o zawansowanie. Mam sentyment do tego modelu i to jest obecnie jedyny K4 w kolekcji, a że mi go było troszkę szkoda więc małym nakładem pracy go podretuszowałem aero. W pszyszłości powstanie wersja K4 na wyższym poziomie, takich kointroweryjnych zabawkowych modeli mam jeszcze kilka - trzeba było na czymś się uczyć :lol:
Dodam że jeśli chodzi o sołony komór podwozia to są wklejone poprawnie.Specjalnie się temu przyglądałem teraz.
SOPOL73
 

Re: Bf 109 K-4, Heller 1/72

Postprzez Kuba P. » środa, 17 lutego 2010, 12:14

SOPOL73 napisał(a):Dodam że jeśli chodzi o sołony komór podwozia to są wklejone poprawnie.Specjalnie się temu przyglądałem teraz.


To zerknij raz jeszcze :)
Chodzi o te małe pokrywy w skrzydłach.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Bf 109 K-4, Heller 1/72

Postprzez _iceboy » środa, 17 lutego 2010, 13:31

SOPOL73 napisał(a):Chylę czoła przed krytyką słuszną. ...
***
...Dodam że jeśli chodzi o sołony komór podwozia to są wklejone poprawnie.Specjalnie się temu przyglądałem teraz.


Miało na celu to tylko pokazanie błędów modelu aby uniknąć ich następnym razem. Nic więcej. Mam nadzieje że następny będzie lepszy ;o)

A zewnętrzne osłony podwozia są na pewno odwrotnie.

Mała pomoc:
Prawa komora podwozia widziana od przodu:
Obrazek

Pozdrawiam i życzę jak najwięcej udanych 109!
Avatar użytkownika
_iceboy
 
Posty: 987
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 22:22
Lokalizacja: Konin/Warszawa


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości