P-47D RAF SEAC - 1/72 Revell

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

P-47D RAF SEAC - 1/72 Revell

Postprzez K.Y.Czart » piątek, 19 lutego 2010, 21:43

Witam,

Czekając na brakujące elementy do będącej na ukończeniu Airacobry, dokończyłem Thunderbolta w barwach RAF SEAC. Zainspirowała mnie troszkę seria revellovskich dzbanków Sopola73. Też miałem zaczętego - no, może prawie skończonego P-47D tejże firmy. Pomyślałem, że zamiast go odstawić na półkę, trochę go poprawię i ulepszę. Zasadniczo jest to Revell, ale ze zmienionym: podwoziem (Hasegawa), śmigłem (Academy), osłoną kabiny (Falcon), dodanymi tu i ówdzie blaszkami Edka, igłami, drucikami itp.
Generalnie musiałem z niego zrobić wersję P-47D-25-RE (taki model był przypisany do numeru HD265) - model Revella to z grubsza D-30. Dla znawców "dzbanków" to pewnie i tak wyrób tylko "dzbankopodobny", ale przynajmniej próbowałem. Jeśli jednak będę jeszcze kiedyś próbował podejść do P-47 w tej skali, to zostanę raczej przy Tamce.

Model w barwach 30 dywizjonu RAF, Burma 1945. Kalki z modelu Hasegawy. Można mieć nieco wątpliwości do koloru liter kodowych (powinny być chyba białe), ale spotkałem się ze zdaniem, że występowały one nawet w kolorz ciemny sky - cokolwiek to znaczy. Więc może tragedii nie ma.
Jak zwykle kładę głowę pod topór krytyki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam

Krzysiek
Ostatnio edytowano piątek, 19 lutego 2010, 23:14 przez K.Y.Czart, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 23:04

Reklama

Re: P-47D RAF SEAC - 1/72 Revell

Postprzez Jacek Bzunek » piątek, 19 lutego 2010, 21:51

Bardzo ładny ale prawidłowy kolor wnętrza kabiny to Bronze Green.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: P-47D RAF SEAC - 1/72 Revell

Postprzez K.Y.Czart » sobota, 6 marca 2010, 15:03

Jacek Bzunek napisał(a):Bardzo ładny ale prawidłowy kolor wnętrza kabiny to Bronze Green.


Czy to wynika z tego, że to eksport dla RAF-u, czy to generalnie cecha tej odmiany dzbanka? Prawdę powiedziawszy nie spotkałem nigdzie takiej informacji, dlatego w moim modelu są standardowe kolory ZCG/ZCY.

Pozdrawiam

Krzysiek
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 23:04

Re: P-47D RAF SEAC - 1/72 Revell

Postprzez spiton » sobota, 6 marca 2010, 19:58

Fajny celownik. Ciekawe, że w "dzbanku" zastosowano podobną "asekurację", jak w przypadku samolotów japońskich.
Ciekaw jestem czy faktycznie zdarzało się pilotom używać celownika przeziernego( czy jak mu tam)?
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: P-47D RAF SEAC - 1/72 Revell

Postprzez SOPOL73 » niedziela, 5 września 2010, 18:26

Pięknie wykonany model wraz z detalami jakie dodałeś. Tym razem to mnie zainspirowałeś by zrobić dzbanek w tym samym malowaniu bo mi się bardzo podoba. Tylko dokończę dwa dzbanki obecne w warsztacie i do roboty. ;o)
SOPOL73
 


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: mkowadlo i 15 gości