Dwie Barracudy - 1/72 MPM

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Dwie Barracudy - 1/72 MPM

Postprzez K.Y.Czart » piątek, 19 lutego 2010, 21:57

Witam,

Jeszcze jedna wspominkowa galeria. Tym razem znów "Brytole", w dodatku tak brzydkie, jak oni sami (i nie mówię tu o ich pięknisiach). Dwie Barracudy, samoloty wyjątkowo rzadkiej cud urody. Pierwsza to wersja Mk. II z lotniskowca HMS Victorious. Druga to Mk. III z HMS Illustrious, służący jako "taksówka" dla VIP-ów podczas wizyty okrętu w Oslo w 1948. Obie są zrobione w okresie kiedy wash kojarzył mi się wyłącznie z myjnią, a cienie z kobiecym makijażem. Nieczego takiego nie ma w tych modelach. Model drugi w zamyśle miał mieć złożone skrzydła, ale trafił mi się komplet Airwavesa z dwoma prawymi żywicznymi centropłatami, więc z konieczności skrzydła są tylko częściowo złożone. Jako wyjątkowo niewdzięczne i traumatyczne przeżycie, wspominam montaż osłon kabin. Zużyłem chyba 5 kompletów (i wtryskowe, i vacu) , a i tak jest do bani. Jak zwykle kładę głowę pod topór krytyki, choć proszę pamiętać, że to były moje "ambitne" początki po powrocie do lepienia.

Fairey Barracuda Mk. II, No 52 TBR Wing, 829 Squadron, HMS Victorious, kwiecień 1944

Fairey Barracuda M.III, HMS Illustrious, Oslo 1948


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam

Krzysiek
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 22:04

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Dwie Barracudy - 1/72 MPM

Postprzez donalyah00 » sobota, 20 lutego 2010, 20:27

Jakie fajne paskudy! Samolot tak brzydki, że aż piękny. :) Podoba mi się zwłaszcza malowanie z 1948r. Przydałby się delikatny wash i zmęczenie powierzchni, ale i tak, z otwartymi klapami i złożonym skrzydłem prezentuje się nieźle.
Pozdrawiam, Marek
--
La tête américaine.
Avatar użytkownika
donalyah00
 
Posty: 898
Dołączył(a): środa, 11 lutego 2009, 13:54
Lokalizacja: WRO

Re: Dwie Barracudy - 1/72 MPM

Postprzez Michał Janik » wtorek, 23 lutego 2010, 12:44

Bardzo miło widzieć niszowe produkcje modelarskie na forum i to w dodatku w fajnym wykonaniu. Sam mam za sobą budowę tego modelu, więc wiem, że trochę pracy przy nich miałeś. Bardzo efektownie wyglądają otwarte elementy kabiny, skrzydła etc. U mnie w szafie czeka na budowę "48". O tyle fajnie widzieć Twój model, że kilka skończonych 48-ek po sieci krąży, zaś "72" jest zdecydowanie jakby mniej.

Nie może być wolnej Polski bez wolnej Ukrainy i wolnej Ukrainy bez wolnej Polski.


Ignacy Daszyński, ok. 1918
Avatar użytkownika
Michał Janik
 
Posty: 1115
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 20:25
Lokalizacja: sRaszyna i Urynowa

Re: Dwie Barracudy - 1/72 MPM

Postprzez spiton » sobota, 6 marca 2010, 13:29

Podoba mi się pokazanie sposobu składania skrzydła. Trochę brakuje mi "czadu" w malowaniu. Duży plus za temat.
Czy widzę blachy Airwaves'a?? ("wgląd" w otwarte części skrzydeł).
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 00:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Dwie Barracudy - 1/72 MPM

Postprzez K.Y.Czart » sobota, 6 marca 2010, 13:44

spiton napisał(a):Podoba mi się pokazanie sposobu składania skrzydła. Trochę brakuje mi "czadu" w malowaniu. Duży plus za temat.
Czy widzę blachy Airwaves'a??("wgląd" w otwarte części skrzydeł)


Cóż, malowanie tak jak w opisie, dziewiczo i grzecznie - jak to początki. Tak, blachy Airwaves'a i troszkę żywicy. ;o)
Pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 22:04

Re: Dwie Barracudy - 1/72 MPM

Postprzez witek613 » sobota, 6 marca 2010, 17:03

Ależ to były pokraki :) Ten granatowy w tym momencie wygląda jak Transformers :) Ale modele bardzo ładne ,zwłaszcza ten II Wojenny trafił w me gusta :) Pogratulował !!
witek613
 
Posty: 219
Dołączył(a): środa, 27 maja 2009, 14:05

Re: Dwie Barracudy - 1/72 MPM

Postprzez pik » niedziela, 14 marca 2010, 21:10

Pieknie sie prezentuja te twoje Barra-cudki, prawdziwe cudki! :-> Spodobaly mi sie na tyle, ze wyciagnalem z glebi szafy zakurzonego Novo i zaczalem sie niedawno w nim dlubac... Troszke zrobie poprawek w tym starenkim frogowskim produkcie, ale wygladu twoich modeli na pewno nie osiagne, bo material wyjsciowy dosc kiepski i nie warto inwestowac w dodatki. Ale bede mial model Barracudy w kolekcji! :mrgreen: Dzieki w kazdym razie za inspiracje.
Pozdrawiam
Darek
Na warsztacie 1/72: Ar-234 (Dragon), Ju-88 (Revell), FW-190 (Revell+Hasegawa)
Portfolio: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=17429
Avatar użytkownika
pik
 
Posty: 1377
Dołączył(a): piątek, 12 marca 2010, 18:32

Re: Dwie Barracudy - 1/72 MPM

Postprzez spiton » niedziela, 14 marca 2010, 21:17

NOVO nie jest taki straszny. A jak się z kiepskiego zestawu zrobi niezły model, to satysfakcja jest większa.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 00:21
Lokalizacja: Kościelisko


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości