DFW T28 Floh - 1/48 Eduard

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

DFW T28 Floh - 1/48 Eduard

Postprzez Corsair » niedziela, 7 marca 2010, 17:20

Przedstawiam model zabawnie wyglądającego prototypu samolotu myśliwskiego DFW T28 Floh/Flea. Była to faktycznie pchła. Powstała w 1915 roku w zakładach Deutsche Flugzeugwerke GmbH w Leipzig, zaprojektowana przez inż. Hermana Dornera. Napędzana silnikiem Mercedes D.I 180 , długość 4.5 m rozpiętość 6.5m , waga 352 kg, max prędkość 180 km/h.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=dn6tUz_d3jo[/youtube]

Model to stareńki produkt Eduarda, dość ciężki do spasowania i wymagający sporej dozy cierpliwości. Został pomalowany na jasno szary kolor. Nie ma informacji na temat oryginalnego koloru, pozostają jedynie domysły na podstawie monochromatycznych fotografii. Z uwagi na fakt, że był to prototyp - zrezygnowałem z wszelkiego rodzaju zabrudzeń itp.


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Corsair
 
Posty: 154
Dołączył(a): piątek, 20 marca 2009, 10:02

Reklama

modele polskich samolotów

Re: DFW T28 Floh - 1/48 Eduard

Postprzez piotr dmitruk » niedziela, 7 marca 2010, 17:54

Fajny karpik, taki sam uśmiecha się do mnie cały czas ze składziku.
Jak dla mnie dobrze by było nieco poszerzyć czarne paski na krawędziach i przyciemnić krawędzie natarcia ruchomych powierzchni, żeby nabrały plastyczności.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9949
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: DFW T28 Floh - 1/48 Eduard

Postprzez PiterATS » niedziela, 7 marca 2010, 19:59

Uwielbian ten samolot. Sam na niego poluję od bardzo dawna, po w miarę normalnej cenie, ale na razie bezskutecznie.
Avatar użytkownika
PiterATS
 
Posty: 789
Dołączył(a): piątek, 7 grudnia 2007, 16:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: DFW T28 Floh - 1/48 Eduard

Postprzez tomek_chacewicz » niedziela, 7 marca 2010, 22:46

Ten samolot ma w sobie coś i przyciąga :) śmigiełko zdaje się strugane ze sklejki, ładnie wyszło.
pozdrawiam
Tomek
Avatar użytkownika
tomek_chacewicz
 
Posty: 1827
Dołączył(a): poniedziałek, 17 marca 2008, 14:47
Lokalizacja: Warszawa - Odolany

Re: DFW T28 Floh - 1/48 Eduard

Postprzez Corsair » niedziela, 14 marca 2010, 13:24

piotr dmitruk napisał(a):Jak dla mnie dobrze by było nieco poszerzyć czarne paski na krawędziach i przyciemnić krawędzie natarcia ruchomych powierzchni, żeby nabrały plastyczności.


Na fotografiach oryginału widać że paski są cienkie. Oglądając fotki modeli Floha w necie zwróciłem uwagę, że często ten otok był wyraźnie przeskalowany, co powodowało nienaturalny wygląd.
Krawędzie natarcia są nieznacznie przyciemnione, tyle że starałem się to wykonać jak najdyskretniej, bowiem należy pamiętać że jest to egzemplarz prototypowy. Więc niemal nieeksploatowany.

PiterATS napisał(a):Sam na niego poluję od bardzo dawna, po w miarę normalnej cenie, ale na razie bezskutecznie.

Miałem farta na wystawie w Krakowie.

Śmigło faktycznie jest wystrugane z drewna, po pierwsze dla tego że kształt "zestawowego" nie bardzo przypominał ten z planów, a poza tym szybciej idzie mi wystruganie niż pomalowanie ;)
Przy montażu tego zestawu należy zwrócić uwagę na nieprawidłowy rozmiar zastrzałów. Po wstępnym złożeniu samolot bardziej przypominał X-winga niż Floha :D Dopiero skrócenie o kilka mm dało w miarę pożądany efekt. Również zainstalowanie fototrawionej kabiny w kadłubie bez wcześniejszego pocienienia jego ścianek może być niemożliwe. Mimo tych drobnych wad modelik wart jest włożonej weń pracy z uwagi na kuriozalną sylwetkę.
Ostatnio edytowano niedziela, 14 marca 2010, 13:30 przez Corsair, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
Corsair
 
Posty: 154
Dołączył(a): piątek, 20 marca 2009, 10:02

Re: DFW T28 Floh - 1/48 Eduard

Postprzez piotr dmitruk » niedziela, 14 marca 2010, 15:07

Odrobinkę, ale jednak chyba były grubsze. Dla porównania:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9949
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: DFW T28 Floh - 1/48 Eduard

Postprzez Corsair » niedziela, 14 marca 2010, 19:22

Muszę przyznać ci rację. Powinny być nieco grubsze,zwłaszcza statecznik pionowy, jednak nie zamierzam ich malować ponownie :D Robiłem to prawie czterokrotnie. Na wskutek zważenia się farby cały model był kąpany. Przy dwupłacie z wykonanymi naciągami to niemały wyczyn. W normalnych warunkach postawił bym na nim krzyżyk, ale z racji że to biały kruk postanowiłem powalczyć.
Obrazek
Avatar użytkownika
Corsair
 
Posty: 154
Dołączył(a): piątek, 20 marca 2009, 10:02

Re: DFW T28 Floh - 1/48 Eduard

Postprzez piotr dmitruk » niedziela, 14 marca 2010, 21:17

I słusznie, warto było.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9949
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: DFW T28 Floh - 1/48 Eduard

Postprzez spiton » niedziela, 14 marca 2010, 21:44

Ktoś może wie jaka idea przyświecała projektantowi tego samolotu ?
Pytam, w tamtej pionierskiej epoce było wiele ciekawych poszukiwań. A jakoś tutaj nie mogę się doszukać sensu ,-)).
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: DFW T28 Floh - 1/48 Eduard

Postprzez K.Y.Czart » niedziela, 14 marca 2010, 21:47

spiton napisał(a):Ktoś może wie jaka idea przyświecała projektantowi tego samolotu ?
Pytam, w tamtej pionierskiej epoce było wiele ciekawych poszukiwań. A jakoś tutaj nie mogę się doszukać sensu ,-)).


Pewnie chodziło o upchanie tego wielkiego rzędowego motorzyska w kieszonkowym samolociku. ;o)
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 23:04

Re: DFW T28 Floh - 1/48 Eduard

Postprzez Corsair » niedziela, 14 marca 2010, 23:55

Sądzę, że główną ideą przyświecającą konstruktorom była prędkość. Dla porównania samolot ten był o całe 40 km/h szybszy od Fokkera E.III. Obły kształt kadłuba zmniejszał opory.
Obrazek
Avatar użytkownika
Corsair
 
Posty: 154
Dołączył(a): piątek, 20 marca 2009, 10:02


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 66 gości