IŁ-2 Italeri 1:48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

IŁ-2 Italeri 1:48

Postprzez TomSven » sobota, 13 marca 2010, 14:40

Witam,

Tutaj przedstawiam swój drugi model a pierwszy i na razie jedyny samolot.Malowany pędzlem,pierwszy raz użyłem sidoluxa i lakieru półmatowego.Warto zajrzeć do wątku viewtopic.php?f=17&t=10591 gdzie można się czegoś o Mnie dowiedzieć.Ogólnie jak na drugi model jestem zadowolony,proszę o oceny i komentarze.

Zdjęcia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam Tomek.
Ostatnio edytowano sobota, 13 marca 2010, 15:40 przez TomSven, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek
Avatar użytkownika
TomSven
 
Posty: 157
Dołączył(a): piątek, 11 września 2009, 15:06

Reklama

Re: IŁ-2 Italeri 1:48

Postprzez xenomorph » sobota, 13 marca 2010, 15:28

Odpowiadając na PW. Pierwsze zdjęcie poprawiłem, resztę już będziesz wiedział jak.

Pozdrawiam 8-)
Obrazek
Jarosław Rzemiński
Avatar użytkownika
xenomorph
 
Posty: 1640
Dołączył(a): piątek, 30 listopada 2007, 12:35
Lokalizacja: Olsztyn

Re: IŁ-2 Italeri 1:48

Postprzez dewertus » niedziela, 14 marca 2010, 00:32

W lewym skrzydle oklapło Ci działko i chyba zapomniałeś wkleić reflektor ;o) Osobiście, na koniec całość potraktowałbym jednak lakierem matowym a nie półmatem.

W niektórych miejscach (ostatnia fotografia: przejście skrzydło-kadłub na wysokości krawędzi natarcia) wygląda albo na niedoszlifowane, albo za grubo pomalowane. Generalnie fotografie wskazują, że kładłeś dość "grubo" farbę, bo linie podziału praktycznie są nie widoczne (albo bardzo słabo). Przy skali 1/48 raczej nie podejrzewam, że problem tkwi z płytkich liniach tylko własnie w grubości powłoki malarskiej.

Ale jak sam napisałeś jest to pierwszy model samolotu, więc nie ma co się martwić. Malując pędzlem możesz spokojnie rozcieńczać farbę w proporcji 3:1 - 3 części farby, 1 część rozcieńczalnika (czasem trafiają się farby, które można rozcieńczać 2:1). Wprawdzie będzie to wymagało od Ciebie położenia 2-3 warstw, ale za to każda z nich będzie cieniutka i nawet po zsumowaniu wyjdzie cieniej niż przy 1-2 warstwach farby nierozcieńczonej.

P.S. Zmieniłbym jeszcze tą podstawkę, albo porządnie wyszlifował... ;o)
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: IŁ-2 Italeri 1:48

Postprzez TomSven » niedziela, 14 marca 2010, 10:37

Działko oklapło mi tuż przed fotografowaniem więc nie miałem jak poprawić.O reflektorze rzeczywiście zapomniałem ale z tego co kojarzę to nie było go w zestawie (Można samemu dorobić?).Farby rzeczywiście nie rozcieńczyłem bo malowałem bardzo wodnistą pactrą za to pierwszy raz używany lakier matowy mógł zostać grubo nałożony bo trochę mi smugi wyskakiwały.Jak będę miał kiedyś czas pomyślę nad podstawką.Osobiście jestem z niego zadowolony nie zraził mnie do dalszego dłubania,dziękuje za porady!

Pozdrawiam Tomek.
Obrazek
Avatar użytkownika
TomSven
 
Posty: 157
Dołączył(a): piątek, 11 września 2009, 15:06


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: michalp78 i 78 gości