Powrót Łosia. PZL P-37 ŁOŚ, 1/48 Mirage+Part

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Powrót Łosia. PZL P-37 ŁOŚ, 1/48 Mirage+Part

Postprzez jozef1 » niedziela, 21 marca 2010, 14:32

Po długiej przerwie wróciłem do sklejania ,od ostatniego mojego modelu wiele się zmieniło więc i ja musiałem zmienić warsztat. Pierwszym ,,modelem'' jaki skleiłem był właśnie Łoś ,było to 30 lat temu. W kiosku RUCH można było kupić Łosia był to cały płatowiec do którego doklejało się koła stateczniki no i oszklenie .
Więc wybrałem ten model by popróbować swoich sił w nowych technikach modelarskich.
Z modelu nawet jestem zadowolony, chociaż malowanie mi nie wyszło.Myślę, że w dalszych modelach lepiej będę posługiwał się aerografem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
jozef1
 

Reklama

Re: Powrót Łosia.PZL P-37 ŁOŚ-1/48 MIRAGE+PART

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » niedziela, 21 marca 2010, 14:37

Co prawda lubię spracowane maszyny, to jednak temu modelowi liczne odpryski farby nie przysłużyły się.. Bez nich byłoby o niebo lepiej- byłby model bez szaleństw, ale poprawnie i miło wymalowany.
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Powrót Łosia.PZL P-37 ŁOŚ-1/48 MIRAGE+PART

Postprzez Czarny » niedziela, 21 marca 2010, 15:05

Troszkę z obtłuczeniem go przesadziłeś ale mimo wszystko mi się podoba. Dobre wrażenie robią szczególnie silniki. Po za tym bardzo milo jest widzieć ludzi wracających po latach do modelarstwa. Witaj.
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 1000
Dołączył(a): poniedziałek, 15 grudnia 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Powrót Łosia.PZL P-37 ŁOŚ-1/48 MIRAGE+PART

Postprzez jarek38 » niedziela, 21 marca 2010, 17:17

Bardzo fajny model, silniki robią wrażenie, nawet ten extra połysk mi nie przeszkadza, wyciągnąłeś dzięki temu zabiegowi preshading i inny odcień khaki który pod matem zdecydowanie inaczej wygląda.
Pozdrawiam Jarek
PS. Zapuść w podziały blach trochę czarnego, prawdopodobnie dotyczy to wszystkich kalek. Teraz wygląda to po prostu na naklejkę(godło, dolne szachownice)
jarek38
 
Posty: 206
Dołączył(a): sobota, 19 grudnia 2009, 16:17

Re: Powrót Łosia.PZL P-37 ŁOŚ-1/48 MIRAGE+PART

Postprzez spiton » niedziela, 21 marca 2010, 18:10

Mi się podoba. Jak napisałeś, wróciłeś do modelarstwa po przerwie (co jest dosyć częstym procederem ,-)) dlatego masz taryfę ulgową.
Ale bez tej taryfy i tak model jest bardzo estetyczny. Śliczne czyste szkło, dobry detal. Nie wiem jak ten połysk ma się do oryginału, ale wyobrażam sobie, że na jakąś okazję mechanicy mogli tak samolot odpicować. A wygląda bardzo efektownie.
Nie podoba mi się na wpół otwarta komora bombowa. Rozumiem intencje, ale całkiem otwarta prezentowałaby się lepiej.
Bardzo udany powrót do modelarstwa. Gratuluję!!!
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Powrót Łosia.PZL P-37 ŁOŚ-1/48 MIRAGE+PART

Postprzez K.Y.Czart » niedziela, 21 marca 2010, 18:27

Jeśli mógłbym dorzucić swoje trzy grosze, to oprócz obić bez jakiegoś "klucza logicznego" ich rozmieszczenia, i nieco moim zdaniem zbyt błyszczącego wykończenia, zwróciłem też uwagę na pewną pustkę kadłubowych komór bombowych. Czy ich "sufity" nie powinny być również "żłobkowane" - przynajmniej tak to zapamietałem ze zdjęć. I może trochę zbyt jednolite (i nie spłaszczone - mnie też na to zwracano nieraz uwagę :mrgreen: ) opony. Ale powrót jak najbardziej udany, mój był dużo gorszy ;o)
Ostatnio edytowano środa, 24 marca 2010, 17:36 przez K.Y.Czart, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 23:04

Re: Powrót Łosia.PZL P-37 ŁOŚ-1/48 MIRAGE+PART

Postprzez Jacek Bzunek » niedziela, 21 marca 2010, 21:13

spiton napisał(a):Nie wiem jak ten połysk ma się do oryginału

Taki był właśnie półmatowy standard malowania zakładów PZL.
Model wygląd całkiem interesująco, z wyjątkiem trochę przesadzonych obić, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę kilkumiesięczny okres eksploatacji PZL-37B. Zaskoczyły mnie zielone korpusy silników.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Powrót Łosia.PZL P-37 ŁOŚ-1/48 MIRAGE+PART

Postprzez Aleksander » niedziela, 21 marca 2010, 22:08

Dołaczam do grupy "pozytywnie nastawionych". Całkiem niezły model wyszedł z nienajłatwiejszego, w końcu. zestawu. Podoba mi sie próba "zdetalowania" samolotu - silniki, podwozie i reflektor do lądowania (chyba trochę przy nim podłubałeś - czy się mylę?).
Natomiast faktycznie - połowiczne otwarcie komór bombowych i obicia wyglądają trochę nienaturalnie. Całość natomiast, w sumie, bardzo mi sie podoba. Zwłaszcza, że bardzo lubię ten samolot.
Udany debiut na forum!
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7980
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Powrót Łosia. PZL P-37 ŁOŚ, 1/48 Mirage+Part

Postprzez jozef1 » poniedziałek, 22 marca 2010, 21:55

Trochę się potłumaczę- połysk ;pomalowałem model MICROSCALE SATIN, najprawdopodobniej za dużo go nałożyłem i być może stąd ten połysk.
Otwarte komory bombowe; tak są pokazane w ŁOSIU zdobytym przez Rosjan.W komorach kadłuba miały być (może będą) dodatkowe zbiorniki paliwa.
Zielone silniki ;starałem się uzyskać podobny kolor jaki jest na silniku w MUZEUM LOTNICTWA w KRAKOWIE.
Za wszystkie uwagi i podpowiedzi dziękuje
Jozef1
jozef1
 

Re: Powrót Łosia. PZL P-37 ŁOŚ, 1/48 Mirage+Part

Postprzez dewertus » środa, 24 marca 2010, 16:40

jozef1 napisał(a):...Z modelu nawet jestem zadowolony, ....


Żarty się kolegi trzymają... Ja "bez powrotu" nie miałbym nic przeciw za takie wykonywannie modeli. Doskonały "re-start". :D
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Powrót Łosia. PZL P-37 ŁOŚ, 1/48 Mirage+Part

Postprzez Grzegorz Stróżek » czwartek, 25 marca 2010, 01:53

Listwa na krawędzi klapy podskrzydłowej powinna być w kolorze khaki (górnej powierzchni skrzydła).
Żeby tak mi się chciało, jak mi się nie chce.
pzdr. Grzegorz
Na warsztacie; P.11c___________, Bf 109B, Whirlwind
Avatar użytkownika
Grzegorz Stróżek
 
Posty: 364
Dołączył(a): czwartek, 1 maja 2008, 14:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Powrót Łosia. PZL P-37 ŁOŚ, 1/48 Mirage+Part

Postprzez Grzegorz2107 » czwartek, 25 marca 2010, 11:54

jozef1 napisał(a):Zielone silniki ;starałem się uzyskać podobny kolor jaki jest na silniku w MUZEUM LOTNICTWA w KRAKOWIE.

Jozef1


Chodzi pewnie o ten silnik, który wyjechał na wystawę tuż przed wojną i wrócił przed paru laty?
Rzeczywiście jest w takim turkusowym trochę kolorze (zdjęcia były w jakimś "Aeroplanie")
W muzeum natomiast jest Pegasus w kolorze bardziej naturalnym dla silników. Przemalowano go, czy to inny motor?
Obrazek
Może ten turkus to był póżniejszy pomysł? Albo właśnie specjalne wystawowe malowanie? Nie był to wszak kompletny silnik, był pozbawiony tłoków, korbowodów i wielu innych niepotrzebnych eksponatowi części.
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: Powrót Łosia. PZL P-37 ŁOŚ, 1/48 Mirage+Part

Postprzez K.Y.Czart » czwartek, 25 marca 2010, 12:24

Ten na twoim zdjęciu, to zdaje się inny silnik. W ML 100, jest seria zdjęć Pegaza 20 w Muzeum Lotnictwa. Istotnie jest on "turkusowy" i ma zupełnie inne cylindry, niż ten na twoim zdjęciu. W tejże monografii jest też seria kolorowych zdjęć Łosi zrobionych przez Niemców na Okęciu. Nie wygląda, żeby na nich silniki były malowane na turkusowo. Silnik w muzeum był egzemplarzem wystawowym, stąd pewnie jego nietypowy kolor.
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 23:04


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 84 gości