SBD-3 Dauntless 1/48, Accurate Miniatures

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

SBD-3 Dauntless 1/48, Accurate Miniatures

Postprzez Stratocaster » niedziela, 11 listopada 2007, 18:13

Udało mi się go skończyć w Dzień Niepodległości. Szczegóły warsztatowe są tutaj: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?t=735

Mogę jeszcze dodać, że instrukcja firmy AC to porażka. Mało czytelna, nienajlepsze rysunki, dużo opisu, który trzeba czytać by nie zrobić błędu. W porównaniu z Eduardem, Tamiya lub Hasegawa... nie ma porównania. Na końcu są malusieńkie rysunki samolotu mające pomóc położyć kalki i przedstawiające malowanie chyba w skali 1/144 (nie podano). Ale generalnie model robiło się przyjemnie. Jak już wspomniałem w warsztacie całość malowana Gunze Mr Color. Polecam, rewelacyjne farby. Pomagają niedoświadczonym modelarzom.

Błędów w modelu zrobiłem dużo, ale nie będę o nich pisał. W końcu mam od tego szanownych kolegów z forum ;o)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Stratocaster
 
Posty: 656
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:00
Lokalizacja: Łódź

Reklama

Re: SBD-3 Dauntless 1/48, Accurate Miniatures

Postprzez wojtek_fajga » niedziela, 11 listopada 2007, 18:38

A te czarne pasy na przejściu płat-kadłub to nie były czasem z gumy? Wydaje mi się, że takie ich złuszczenie jest mało realne. No i anteny lepiej by wyglądały gdyby były napięte. Spróbuj je w przyszłości zrobic z cienkiej żyłki i naprężyc termicznie.

No i myślę, że na następnym swoim modelu postarasz się odtworzyc nitowanie. ;o)
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: SBD-3 Dauntless 1/48, Accurate Miniatures

Postprzez Pit » niedziela, 11 listopada 2007, 18:55

Te anteny wyglądają właśnie jakby były z żyłki, odnoszę wrażenie, że są przezroczyste. Jeśli tak to można je jeszcze poprawić :) Zgadzam się całkowicie z przedmówcą w kwestii chodników, nie wygląda to najlepiej. Za to pozostałe malunki wyglądają bardzo dobrze. Fajny model!
Piotrek Suska (kolejny nawrót choroby modelarskiej...)
http://www.ciap-trek.pl
Avatar użytkownika
Pit
 
Posty: 180
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 09:13
Lokalizacja: Rybnik

Re: SBD-3 Dauntless 1/48, Accurate Miniatures

Postprzez Jacek Bzunek » niedziela, 11 listopada 2007, 21:07

Wnętrze kabiny jak w maszynie prosto z fabryki nie pasuje do zmęczonego życiem płatowca. Przydałoby się chociaż przetrzeć krawędzie w kabinie strzelca. Na antenie przydałyby się izolatory. Zacieki na osłonie silnika wyglądają jakby nie działała na nie siła grawitacji.
Z pozytywów na pewno należy wymienić bardzo ładnie zrobiony preshading.
Pokaż jeszcze koniecznie spód modelu.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: SBD-3 Dauntless 1/48, Accurate Miniatures

Postprzez Timi » niedziela, 11 listopada 2007, 21:40

SLOW BUT DEADLY :twisted: :twisted:

Koledzy błedy wypomnieli, po to w sumie są :mrgreen: mi sie bardzo podoba ale nie widzę zdarć i tych czarnych chodników, na sól robione??
pozdrawiam
Tomasz Modłasiak
(a) Bułki (i tak) nie pikają!!

http://timimodelfactory.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Timi
 
Posty: 1614
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:49
Lokalizacja: Częstochowa[K.M. Rozbitek:]

Re: SBD-3 Dauntless 1/48, Accurate Miniatures

Postprzez Darek Trzeciak » niedziela, 11 listopada 2007, 23:14

Dauntless świetnie się prezentuję :D Do powyższych uwag kolegów dołączyłbym jeszcze ramy oszklenia, a w zasadzie ich odcień. Są jakby wzięte z innego samolotu i psują nieco Twoją misterną pracę z cieniowaniem modelu :-/ Jeśli masz jeszcze maski to może dałoby radę to poprawić :?
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: SBD-3 Dauntless 1/48, Accurate Miniatures

Postprzez Stratocaster » poniedziałek, 12 listopada 2007, 11:23

Dziękuję za uwagi :twisted:

Do modelu SBD-3 podszedłem taktycznie. Założenie było: ćwiczymy bryłę. Ponieważ przy moich dwóch ostatnich modelach usłyszałem od Kolegów o brakach w obróbce szpachlowo/szlifierskiej dołożyłem starań, by takich uwag więcej nie było. Minimum taktyczne zostało osiągnięte. Szablony to też była dla mnie nowość. W następnym modelu naciągnę WSZYSTKIE anteny (żyłka wędkarska zielona) i będę pamiętam o warstwie gumy osłaniającej poszycie. A wiadomo, że guma nie obłazi z farby.

Myślałem o soli, ale na rzeczonej gumie zastosowałem (o jakże niesłusznie, oficjalnie składam samokrytykę) płynną maskę Talensa. Otarcia na poszyciu to pędzel zerówka i jasnoszara farba.
Stratocaster
 
Posty: 656
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:00
Lokalizacja: Łódź

Re: SBD-3 Dauntless 1/48, Accurate Miniatures

Postprzez Gujos » poniedziałek, 12 listopada 2007, 20:54

Te otarcia na kadłubie są bardzo fajne, tylko kontynuował bym na natarciu skrzydła.
Ładne fotki :)
Pozdr
Avatar użytkownika
Gujos
 
Posty: 622
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 12:01
Lokalizacja: W-wa

Re: SBD-3 Dauntless 1/48, Accurate Miniatures

Postprzez Artur Domański » sobota, 1 grudnia 2007, 12:04

Te wycieki na oslonie silnika troszke nienaturalne, samoloty US NAVY byly bardzo czyste, mechanicy dbali o nie bardzo pieczolowicie i czyscili je az do przesady
Pozdrawiam
Artur
Avatar użytkownika
Artur Domański
 
Posty: 1223
Dołączył(a): wtorek, 27 listopada 2007, 20:39
Lokalizacja: Włocławek


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 78 gości