TBM-1 Avenger FAA - Accurate Miniatures 1:48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

TBM-1 Avenger FAA - Accurate Miniatures 1:48

Postprzez Ostach » wtorek, 4 maja 2010, 21:22

Witam

Oto mój ostatni ulepek. Zestaw Accurate + Big Ed Eduarda. Blaszki w kokpicie były okropne więc ich nie użyłem. Budowa ciągnęła się jak flaki z olejem, jakoś mnie zmęczył ten model. Malowany Pactrami i Agamami, wash olejami z tubki, okopcenia pigmentami. Pierwszy raz robiłem na taką skalę rozjaśnienia, starałem się by na granicach kolorów wyszło równomiernie. Pierwszy raz też robiłem okopcenia - czekam na sugestie.
Model wygrał w ankiecie użytkowników na pobliskim forum co przyjąłem z niemałym zdziwieniem :oops:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Antenki brak bo będzie transport :)

Pozdrawiam i czekam na komentarze.
"Mr. Spock, the women on your planet are logical. That's the only planet in the galaxy that can make that claim."
Avatar użytkownika
Ostach
 
Posty: 1161
Dołączył(a): poniedziałek, 8 grudnia 2008, 02:19
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: TBM-1 Avenger FAA - Accurate Miniatures 1:48

Postprzez erkamo » wtorek, 4 maja 2010, 21:39

Bardzo mi się podoba Twój model, nie mniej niż niejeden model mistrza Arkadego72 :) .
Pozdrawiam

erkamo.

"...Protest Chin przyczyną rozwiązania ONZ, zadłużenie USA..., sprzedaż Alaski dla..." - Juliusz Machulski - wizjoner czy fantasta?
erkamo
 
Posty: 690
Dołączył(a): niedziela, 2 marca 2008, 23:56

Re: TBM-1 Avenger FAA - Accurate Miniatures 1:48

Postprzez Stratocaster » wtorek, 4 maja 2010, 22:34

Bardzo w porządku model. Nie ma co narzekać. Chciałbym się przyczepić... i nie mam do czego ;o) I do tego dobre zdjęcia. Ładne światło, rozmyty cień, wszystko OK.
Stratocaster
 
Posty: 656
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:00
Lokalizacja: Łódź

Re: TBM-1 Avenger FAA - Accurate Miniatures 1:48

Postprzez Jarek Gurgul » wtorek, 4 maja 2010, 22:49

Model bardzo efektowny, ale to...
Stratocaster napisał(a):Nie ma co narzekać. Chciałbym się przyczepić... i nie mam do czego...

...akurat nieprawda. Jest się do czego przyczepić - nie było warsztatu ;o).

Coraz ciekawsze modele robisz Ostach. Z każdym kolejnym widać bardzo duży postęp.
Gratuluję świetnej produkcji.

Jarek
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6045
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: TBM-1 Avenger FAA - Accurate Miniatures 1:48

Postprzez Speedking » wtorek, 4 maja 2010, 23:01

Mnie również bardzo się podoba, czysty i elegancki. Zdjęcia super!

Natomiast ja się czepnę okopceń - przy takim kierunku kopcia drzwi komory bombowej powinny być przykopcone, a tu urywają się na krawędzi komory. Jak się przyjrzeć to delikatne cośtam na nich jest, jednak zupełnie nie współgra z tym co na kadłubie. Poza tym szczegółem wyszły OK!
Pozdrawiam, Krzysztof
"Student to już jest absolutne dno piramidy społecznej"
Avatar użytkownika
Speedking
 
Posty: 487
Dołączył(a): poniedziałek, 7 stycznia 2008, 01:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: TBM-1 Avenger FAA - Accurate Miniatures 1:48

Postprzez piotr dmitruk » wtorek, 4 maja 2010, 23:04

Ostach napisał(a):Model wygrał w ankiecie użytkowników na pobliskim forum co przyjąłem z niemałym zdziwieniem :oops:

Mnie to akurat nie dziwi, bardzo ładny model, na mój gust przygasiłbym tylko trochę obicia i przeciągnąłbym okopcenia z otworów wylotowych pod skrzydłami bardziej na klapy (strzela się przy klapach zamkniętych a teraz okopcenia trochę zbyt nagle się kończą)
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: TBM-1 Avenger FAA - Accurate Miniatures 1:48

Postprzez Jacek Bzunek » środa, 5 maja 2010, 00:22

Stratocaster napisał(a):Nie ma co narzekać. Chciałbym się przyczepić... i nie mam do czego ;o)

Ja się czepię czerwieni w kokardach, którą zafundowała Italeri oraz nazwy w tytule wątku. Jeśli model przedstawia samolot z 1944 to porawną nazwą będzie Tarpoon a nie Avenger. Nie jestem też do końca pewny jakie kolory będą bardziej poprawne, standardowe FAA czy po amerykańsku OD/NG/Sky?
Model oczywiście robi bardzo sympatyczne wrażenie a marudzę bo zazdroszczę ;o)
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: TBM-1 Avenger FAA - Accurate Miniatures 1:48

Postprzez Jaho63 » środa, 5 maja 2010, 02:09

Wszystko BSP poza odrobinę (naprawdę odrobinę) zachwianą równowagą pomiędzy wielkością a "częstotliwością" obić. A już bez filozofii: rzadkie a zbyt intensywne obicia. Podobają mi się wszelkie i rozliczne "wycieki".
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: TBM-1 Avenger FAA - Accurate Miniatures 1:48

Postprzez Daniel iceman Gronowski » środa, 5 maja 2010, 10:34

A ja znalazłem parę babolków, ale nie po złośliwości, tylko dla dalszego rozwijania warsztatu ;o)
1. Wash na niektórych kalkach nie wdzedł w linie.
2. Przejścia kolorów na osłonie silnika złapały trochę za duży odkurz.
3. Zdarcia lakieru na śmigle bardzo fajne, za to na płatowcu już troszkę mniej - za bardzo świeżo wyglądają.
4. Opony w miejscu ugięć niepomalowane :P
Nie zmienia to faktu, że model robi wrażenie. Przekonałeś mnie i swojego też będe robił w tym malowaniu.

Gratuluję wygranej w zimowym konkursie.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Daniel iceman Gronowski

BoB 1 miejsce
 
Posty: 1347
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 10:23
Lokalizacja: Inowrocław

Re: TBM-1 Avenger FAA - Accurate Miniatures 1:48

Postprzez Adam Obrębski » środa, 5 maja 2010, 10:44

Piękny model jednego z moich ulubionych samolotów - a znam ich niewiele ;)
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: TBM-1 Avenger FAA - Accurate Miniatures 1:48

Postprzez dewertus » środa, 5 maja 2010, 15:49

Po "das Boocie" ustawiłeś sobie wysoko poprzeczkę :lol: Ale widzę,że nie ma się co martwic - Avenger wyszedł Ci doskonale (duże wrażenie zrobiły na mnie rozjaśnienia i wash, zaś wspomniane przez innych niedoskonałości okopceń to detal łatwy w poprawieniu) - gratuluję i ciutkę zazdroszczę :mrgreen:
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: TBM-1 Avenger FAA - Accurate Miniatures 1:48

Postprzez Ostach » środa, 5 maja 2010, 19:10

Dzięki wszystkim za miłe komentarze i wskazane błędy. Naturalnie wiem, że nazwa tego samolotu w FAA to Tarpon, nie chciałem tylko wprowadzać zamętu w nazwie tematu. Obicia to moja wielka bolączka od dłuższego czasu, jeszcze nie zrobiłem takich, które by mi się podobały... :/ Tu najwyraźniej błędem było zrobienie ich po washu. Walczyłem z washem na kalkach bo zwracano mi na to uwagę w warsztacie i w galerii też na MW ale to jak to wyszło, to maksimum tego co byłem w stanie zrobić. Z okopceniami to sprawa jest taka, że na prawie wszystkich zdjęciach samolot w tym rejonie jest czysty. Postaram się to jeszcze poprawić to w przyszłości. Aktualnie robię jeszcze TBM-3 w barwach USN z zestawu pakowanego przez AM, zobaczymy jak wyjdzie.

Speedking napisał(a):przy takim kierunku kopcia drzwi komory bombowej powinny być przykopcone, a tu urywają się na krawędzi komory. Jak się przyjrzeć to delikatne cośtam na nich jest, jednak zupełnie nie współgra z tym co na kadłubie.
Nie zrobiłem większego okopcenia na drzwiach komory bo założyłem, że silnik pracował częściej gdy komora była zamknięta, ergo sadza nie osadzała się tak na nich bo w pozycji zamkniętej są bardziej pod spodem kadłuba.
erkamo napisał(a):Bardzo mi się podoba Twój model, nie mniej niż niejeden model mistrza Arkadego72 :) .
O, dzięki! :D

pozdrawiam
"Mr. Spock, the women on your planet are logical. That's the only planet in the galaxy that can make that claim."
Avatar użytkownika
Ostach
 
Posty: 1161
Dołączył(a): poniedziałek, 8 grudnia 2008, 02:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: TBM-1 Avenger FAA - Accurate Miniatures 1:48

Postprzez michalp78 » środa, 5 maja 2010, 19:14

Bardzo fajny. Intryguje mnie ta granatowa plama z przodu. O co chodzi? Naprawiany, przemalowywany. Masz jakąś podkładkę na takie malowanie? Ciekawe urozmaicenie.
Z okopceniami to nie ma co szaleć. Avenger miał to do siebie, że siebie słabo "zakapcał". To chyba kwestia wyprowadzenia rur. Okopcenia na drzwiach komory to niezbyt typowy widok.

A oto jaki był koniec tej maszyny:
http://ktsorens.tihlde.org/flyvrak/kilbotn.html

Ten samolocik stanowi parę do mojego Martleta. Pewnie razem służyły na HMS Trumpeter.
Świetna robota. Gratulacje.
Pozdrawiam. Michał
Avatar użytkownika
michalp78
 
Posty: 377
Dołączył(a): czwartek, 19 lutego 2009, 20:30

Re: TBM-1 Avenger FAA - Accurate Miniatures 1:48

Postprzez lejgo_inc » środa, 5 maja 2010, 20:10

Jeżeli szukasz jakiejś drogi w związku z obiciami, to te na górze końcówki lewego skrzydła (okolice lotki) wygladają całkiem metalowo.
Model zacny, im większe zblizenie pokazuje fotka tym lepiej się ogląda.
pozdrawiam, Leszek
http://www.shelfoddity.com
[Mankind has a perfect record in aviation; we never left one up there]
Avatar użytkownika
lejgo_inc
 
Posty: 1238
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: TBM-1 Avenger FAA - Accurate Miniatures 1:48

Postprzez TomekWnęk » środa, 5 maja 2010, 20:44

Podoba mi się. Chciałem tylko zapytać o to:
michalp78 napisał(a):Intryguje mnie ta granatowa plama z przodu. O co chodzi? Naprawiany, przemalowywany. Masz jakąś podkładkę na takie malowanie? Ciekawe urozmaicenie.
'Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.'
Avatar użytkownika
TomekWnęk
 
Posty: 1716
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:00
Lokalizacja: Rzeszów

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości