Potez 63.11 (Azur 1/72)

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Potez 63.11 (Azur 1/72)

Postprzez Ipkinss » piątek, 21 maja 2010, 15:36

Witam!

Przedstawiam mój świeżo ukończony model Poteza 63.11. Model pochodzi z bardzo fajnego zestawu Azura. Producent dodał sporo elementów z żywicy oraz malutką blaszkę fototrawioną. Dzięki temu kokpit i silniki wiele zyskują. Poza zestawowymi dodatkami dorobiłem kilka elementów samodzielnie (zwłaszcza w kabinach). Zastosowałem także oszklenie z vacu firmy Falcon. Niestety zestaw był dedykowany do modelu Hellera i musiałem się sporo nagimnastykować by jakoś to pasowało. Oszklenie nosa mi po prostu nie wyszło :-/ No cóż, wiele mnie ta przeprawa nauczyła, a już na pewno utwierdziła mnie w przekonaniu, że czas najwyższy samemu tłoczyć sobie owiewki :) Malowałem farbami Humbrola i zastosowałem fajne kalki Techmodu dedykowane do tego modelu. Literaturą, której używałem była książka Mushroom'a "Potez 63 family".

Model przedstawia jedną z dwóch (znanych) maszyn z szachownicami namalowanymi z okazji wizyty generała Sikorskiego w bazie Lyon-Bron w marcu 1940 roku.

Zapraszam do oceny!

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam Ipkinss
Avatar użytkownika
Ipkinss
 
Posty: 126
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 08:36
Lokalizacja: z Krużewnik...

Reklama

Re: Potez 63.11 (Azur 1/72)

Postprzez K.Y.Czart » piątek, 21 maja 2010, 16:37

Mogę się podzielić jedynie wrażeniami ogólnymi, bo francuskie lotnictwo, jakkolwiek ciekawe, nie jest moją domeną. Model sprawia dobre wrażenie, szczególnie malowanie, choć nie ustrzegłeś się w paru miejscach "zapchanych" linii podziałowych (i trochę za mocno zapuszczonych). Nie bardzo wiem jak te samoloty się brudziły i niszczyły, ale twój model jest dość zrównoważony. O oszkleniu już napisałeś. To największy mankament. Największym problemem jest jego malowanie, gdzie niegdzie niekonsekwentne. Np. wiatrochron jest w od wewnątrz w kolorze kamuflażu. Ale jest ciekawie pootwierane. Zaskoczył mnie sposób otwarcia kabiny pilota. Nie wiedziałem, że były tam "samochodowe" drzwiczki. Nieco dziwnie też wyglądają wydechy. Poza tym całkiem zgrabny :)
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 22:04

Re: Potez 63.11 (Azur 1/72)

Postprzez hacz » piątek, 21 maja 2010, 17:38

Model wygląda całkiem fajnie, całość roboty niestety psuje oszklenie, a jak dla mnie troszeczkę za czysty spód. ;o)
Avatar użytkownika
hacz

BoB 3 miejsce
 
Posty: 1416
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 18:32
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Potez 63.11 (Azur 1/72)

Postprzez Jaho63 » piątek, 21 maja 2010, 18:29

Bardzo ładny. Oszklenie faktycznie psuje całość. Chociaż "podglądawszy" Twój warsztat mam inny stosunek do włożonej pracy. Ja pamiętam swojego Poteza z Hellera i było to absolutnie coś innego. ;) (teraz w szafie czeka 631 Azura).
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 00:39

Re: Potez 63.11 (Azur 1/72)

Postprzez spiton » piątek, 21 maja 2010, 20:07

Fajny. oszklenie to nie jest atut tego modelu, ale za to ma ładne kolorki i fajne foty ,-)).
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 00:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Potez 63.11 (Azur 1/72)

Postprzez lejgo_inc » piątek, 21 maja 2010, 21:26

Zdecydowanie warto przymknąć oko na oszklenie, bo reszta modelu robi bardzo dobre wrażenie. Sylwetka Poteza (tego Poteza :) jest niecodzienna, malowanie bardzo interesujące i z wyczuciem zmęczone.
pozdrawiam, Leszek
http://www.shelfoddity.com
[Mankind has a perfect record in aviation; we never left one up there]
Avatar użytkownika
lejgo_inc
 
Posty: 1238
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 10:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Potez 63.11 (Azur 1/72)

Postprzez marco2607 » sobota, 22 maja 2010, 11:51

Ja bym odwalił całe przednie oszklenie i wymienił , może przemalowanie by mu pomogło . Bez śladów eksploatacji ,tak na czyściocha .
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3290
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 17:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Potez 63.11 (Azur 1/72)

Postprzez Ipkinss » niedziela, 23 maja 2010, 08:34

Witam!

Dziękuję za uwagi i komentarze! O kiepskim oszkleniu dobrze wiem ale, kolego marco2607, nie zamierzam już niczego w tym modelu ruszać.

spiton napisał(a):Fajny. oszklenie to nie jest atut tego modelu, ale za to ma ładne kolorki i fajne foty ,-)).


Cieszę się, że malowanie i fotki się podobają. Ze zdjęć i ja jestem w końcu zadowolony :) Pomogły poradniki z forum :)

Potez bardzo fajnie kontrastuje z moimi dotychczasowymi modelami, które rzadko "wychodziły" poza polskie khaki :) Spodobały mi się francuskie kolorki!

Pozdrawiam Ipkinss
Avatar użytkownika
Ipkinss
 
Posty: 126
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 08:36
Lokalizacja: z Krużewnik...

Re: Potez 63.11 (Azur 1/72)

Postprzez kitt94 » niedziela, 23 maja 2010, 12:23

No w zasadzie to tyko wymienione już oszklenie psuje efekt, szczególnie dziobowe ;o)
kitt94
 


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości