Mól książkowy z początku 20'ego wieku i to w skali 1:48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Mól książkowy z początku 20'ego wieku i to w skali 1:48

Postprzez Maciej Gruca » sobota, 22 maja 2010, 22:39

Witam. Dużo wody upłynęło od mojego ostatniego tu "występu". Spróbuję trochę nadrobić straty. Chciałem przedstawić Wam efekty mojej...już nie wiem jak długiej...pracy. Model w skali 1:48 - Eduard, reszta nie mam pojęcia. Całość jest wielkim eksperymentem, zwłaszcza model którego malowanie dało mi nieźle popalić. Ale o tym może innym razem. Proszę o komentarze i ...wyrozumiałość oraz ewentualne sugestie co do poprawek. Mimo tego, że formalnie został on zaliczony do skończonych, to nic nie stoi na przeszkodzie by coś mu jeszcze pomóc, tym bardziej, że nie jestem malarzem plastykiem i operowanie farbami olejnymi nie jest moją najmocniejszą stroną :-> Na koniec dodam, że model specjalnie został "przerysowany".

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Maciej Gruca
 
Posty: 666
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 10:20

Reklama

Re: Mol książkowy z początku 20'ego wieku i to w skali 1:48

Postprzez klajus » sobota, 22 maja 2010, 22:46

Genialny pomysł!
Gratuluję!
Pozdrawiam z mojego brodzika intelektualnego, Paweł Klaja, Fun-sklejacz tworzący rzeczy z gruntu słabe albo przeciętne...
http://pawelklaja.blogspot.com
Tekst roku:
[..] ... więc nie ma go co manieryzmem rodem z "Super modelu" psuć. Modelarstwo redukcyjne to fakty w skali a nie mity i radosna twórczość. ... [...]
Avatar użytkownika
klajus
 
Posty: 1913
Dołączył(a): środa, 24 października 2007, 14:24
Lokalizacja: Jülich/Niemcy

Re: Mol książkowy z początku 20'ego wieku i to w skali 1:48

Postprzez Przemysław Szymczyk » sobota, 22 maja 2010, 22:56

Rewelacyjny pomysł, świetne wykonanie :)
Pozdrawiam, Przemek

Obrazek
Avatar użytkownika
Przemysław Szymczyk
 
Posty: 433
Dołączył(a): poniedziałek, 1 października 2007, 12:24

Re: Mol książkowy z początku 20'ego wieku i to w skali 1:48

Postprzez Mecenas...Kolekcjoner... » sobota, 22 maja 2010, 23:18

Super pomysł!!!
Genialna myśl...Jak na to wpadłeś...???
Super!!!
Idealny gadżet!!!
Avatar użytkownika
Mecenas...Kolekcjoner...
 
Posty: 784
Dołączył(a): wtorek, 20 października 2009, 00:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Mol książkowy z początku 20'ego wieku i to w skali 1:48

Postprzez tankmania » sobota, 22 maja 2010, 23:53

Bardzo mi się podoba niekonwencjonalny sposób prezentacji modelu! Jestem na duże TAK!
tankmania
 
Posty: 1074
Dołączył(a): czwartek, 22 października 2009, 04:53

Re: Mol książkowy z początku 20'ego wieku i to w skali 1:48

Postprzez piotr dmitruk » niedziela, 23 maja 2010, 00:00

Bardzo fajne!
Literki na ogonie to naklejony papier, czy malowanie?
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9960
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mol książkowy z początku 20'ego wieku i to w skali 1:48

Postprzez Darek Trzeciak » niedziela, 23 maja 2010, 00:06

Świetny pomysł i wykonanie.
Mecenas...Kolekcjoner... napisał(a):Genialna myśl...Jak na to wpadłeś...???

Normalnie jak u Bolka i Lolka ;o)
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Re: Mol książkowy z początku 20'ego wieku i to w skali 1:48

Postprzez RAV » niedziela, 23 maja 2010, 00:06

Pomysł genialny i chyba oryginalny (nigdy nie widziałem czegoś podobnego), wykonanie godne artysty - gratulacje! Ale z drugiej strony to temu "druciakowi" wyraźnie brakuje drutów...
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3299
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mol książkowy z początku 20'ego wieku i to w skali 1:48

Postprzez robson » niedziela, 23 maja 2010, 00:22

Orginalnie dość , Gratuluje pomysłu i wykonanie wspaniałe
Avatar użytkownika
robson
 
Posty: 95
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 14:50
Lokalizacja: KM Rozbitek Rędziny

Re: Mol książkowy z początku 20'ego wieku i to w skali 1:48

Postprzez Cichociemny » niedziela, 23 maja 2010, 00:42

Fajny i oryginalny pomysł. Tylko pilota nie widzę.
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: Mol książkowy z początku 20'ego wieku i to w skali 1:48

Postprzez spiton » niedziela, 23 maja 2010, 01:02

Trudny "model".
Chyba Cię trochę przerósł.
Byłby chyba lepszy efekt, gdyby samolot wylatywał z "rozkładówki" w książce, przedstawiającej adekwatną bitwę powietrzną.
bo tak stanąłeś wobec konieczności przedstawienia strasznie trudnej sceny. Wydobywanie się samolotu z tekstu to karkołomne zadanie. No i brak naciągów też psuje efekt.
Może samolot powinien być w sepii... ??
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Mol książkowy z początku 20'ego wieku i to w skali 1:48

Postprzez Adam Obrębski » niedziela, 23 maja 2010, 01:04

Jestem zachwycony, ekstra genialny pomysł!! Szacun.
Pozdrawiam,
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam Obrębski
 
Posty: 1746
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 20:29
Lokalizacja: Łódź

Re: Mol książkowy z początku 20'ego wieku i to w skali 1:48

Postprzez Maciej Gruca » niedziela, 23 maja 2010, 01:19

Dziękuję za opinie. Spodziewałem się więcej krytyki odnośnie samego modelu. Acz nie powiem by mnie jej brak nie cieszył :mrgreen:
Co do pomysłu...po prostu mam wspaniałą muzę - moją dziewczynę! To ona namawiała mnie bym wreszcie zrobił coś znacznie różniącego się od odkurzaczy. Podczas wizyty na Allegro wskazała co by to miało być. Model leżał ładnych parę miesięcy zanim dojrzał.
Odnośnie oryginalności, parę dni temu kolega w pracy stwierdził, że on już widział takie coś. Znacznie zmartwiła mnie ta wiadomość. On jednak po chwili dodał: w Bolku i Lolku była taka scena. :mrgreen: Wtedy też ją sobie przypomniałem.
Co do literek to początkowo były one pisane, potem, gdy zawaliła mi się sprawa całego malowania, wykorzystałem próbne wydruki tej strony, którą widać.
Drutów nie miało być od samego początku, z racji że miał to być owoc wyobraźni "czytelnika" a ten rzadko kiedy myśląc o samolocie, myśli o drutach podobnie jak o pilocie ;o) Wiem...trochę naciągana historyja. Pilota jednak po prostu nie miałem, a tego z zestawu (stojącego panka) nie chciało mi się konwertować.
Nie czuję się tak jakby mnie model przerósł. Początkowo miałem taki zamysł, by spróbować przedstawić jakoś bitwę powietrzną. To jednak okazało się trudne do wykonania. Po pierwsze to jest dopiero karkołomny pomysł ze względu na perspektywę, dystans (tu kolego Spiton miałbyś dopiero pole do narzekań - chyba bym się nie pozbierał :lol: ), po drugie nie mogłem znaleźć w internecie odpowiedniego zdjęcia (te które widziałem przedstawiały maszyny z trochę późniejszego okresu). Cała reszta jest taka jaką chciałem ją widzieć, żadna sepia, żadne naciągi. Poza tym chyba nic nie stoi na przeszkodzie, by samemu spróbować się w tej materii :D
Avatar użytkownika
Maciej Gruca
 
Posty: 666
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 10:20

Re: Mol książkowy z początku 20'ego wieku i to w skali 1:48

Postprzez spiton » niedziela, 23 maja 2010, 02:06

Kolego Maćku.
Mam nadzieję, że nie jesteś zły na moje krytyczne uwagi. Po prostu pierwszy raz widząc Twój model nie jestem zachwycony.
I głośno się zastanawiałem czemu tak jest. Myślę, że konceptualizm jak zwykle zepchnął estetyzm na drugi plan.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Mol książkowy z początku 20'ego wieku i to w skali 1:48

Postprzez Maciej Gruca » niedziela, 23 maja 2010, 09:25

Oj nie jestem zły. Przecież nie mogę oczekiwać, że wszystkim będzie się podobał mój "produkt". Nie do końca jednak zrozumiałem Twe wypowiedzi, gdyż w pierwszej piszesz i krytykujesz koncepcję (rozkładówka, bitwa, naciągi)a w drugiej że konceptualizm zepchnął estetykę na rugi plan. Widzę tu pewną niespójność. Taka krytyka traci w tym momencie sporo na wartości.
Co do widzenia przez Ciebie moich modeli, to nie prawda, że to mój pierwszy. Chyba, że chodziło Ci o pierwsze spojrzenie na ten właśnie model.
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano niedziela, 23 maja 2010, 10:25 przez Maciej Gruca, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Maciej Gruca
 
Posty: 666
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 10:20

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości