MIKRO 144 ZTS PLASTYK (1:144)

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: MIKRO 144 ZTS PLASTYK (1:144)

Postprzez JGucwa » niedziela, 27 listopada 2011, 18:59

Z serii MIKRO 144 chciałbym jeszcze dostać Karasia i RWD-8. Prezentacja tego ostatniego byłaby czymś, co wszystkich oglądających zaskoczyłoby totalnie. Moim zdaniem to był najbrzydszy model z całej serii :lol: :lol: :lol: .
Pozdrawiam serdecznie - Jarosław Gucwa.
Avatar użytkownika
JGucwa
 
Posty: 677
Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2009, 10:05
Lokalizacja: Kraków

Reklama

modele polskich samolotów

Re: MIKRO 144 ZTS PLASTYK (1:144)

Postprzez RAV » niedziela, 27 listopada 2011, 19:23

JGucwa napisał(a):Moim zdaniem to był najbrzydszy model z całej serii

To był też pierwszy model, jaki skleiłem...
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: MIKRO 144 ZTS PLASTYK (1:144)

Postprzez JGucwa » poniedziałek, 28 listopada 2011, 17:46

Dzisiaj jest dobry dzień: dowiedziałem się, że na 90% będę miał zarówno Karasia, jak i tego RWD-8 :lol: . Więc jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli, to w grudniu oba te modele zaprezentuję :mrgreen: .
Pozdrawiam serdecznie - Jarosław Gucwa.
Avatar użytkownika
JGucwa
 
Posty: 677
Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2009, 10:05
Lokalizacja: Kraków

Re: MIKRO 144 ZTS PLASTYK (1:144)

Postprzez Grzegorz2107 » poniedziałek, 28 listopada 2011, 18:22

JGucwa napisał(a):Dzisiaj jest dobry dzień: dowiedziałem się, że na 90% będę miał zarówno Karasia, jak i tego RWD-8 :lol: . Więc jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli, to w grudniu oba te modele zaprezentuję :mrgreen: .


No to szczęściarz z Ciebie.
Modeliki MIKRO są tak bardzo vintage, bo już nie ma co liczyć na jakąś reedycję. Formy poszły na złom... I chociaż produkcja szła w miliony, to z racji prostoty montażu i załączonego kleju, większość była montowana w dniu zakupu. Niewiele zostało tych obrzydliwców w fabrycznym stanie do dziesiejszych czasów.
Przestałem już b.dokładnie śledzić aukcje, ale przed tym listopadowym wysypem kilku modelików, gdy wzbogaciłeś się o Hurrizaura, była posucha chyba od maja 2010.
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: MIKRO 144 ZTS PLASTYK (1:144)

Postprzez JGucwa » poniedziałek, 28 listopada 2011, 18:31

Grzegorz2107 napisał(a):... ale przed tym listopadowym wysypem kilku modelików, gdy wzbogaciłeś się o Hurrizaura, była posucha chyba od maja 2010.


Skontaktowałem się ze sprzedawcą tego Hurrizaura (( :mrgreen: :lol: ) i właśnie od niego będę miał RWDzaura i Karasiozaura :lol: :lol: :lol: .
Fakt - idę w koszta, ale za to radość nie z tej Ziemi :lol: .
Pozdrawiam serdecznie - Jarosław Gucwa.
Avatar użytkownika
JGucwa
 
Posty: 677
Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2009, 10:05
Lokalizacja: Kraków

Re: MIKRO 144 ZTS PLASTYK (1:144)

Postprzez Artek82 » poniedziałek, 28 listopada 2011, 19:48

Fakt - idę w koszta, ale za to radość nie z tej Ziemi

No na pewno, ja także bym się cieszył z takich zdobyczy, aczkolwiek więcej jak 30 zeta bym nie wybecalował za takiego potworka ;o) Faktem jest też że np. kupując takich Mikro 6 szt. za owe 30zł, wolałbym wyścielić 180zł za Iła-14,18 lub Aero 45 z oryginalnego Plasticarta :) Tyle byłem w stanie dać nawet za An-2 z KVZ rocznik 1968 w niebiesko-zielonym pudełku i to jeszcze model z mojego podwórka był, ale irytujący krakowiak mnie pogonił na aukcji :evil:
Jarku, czekam na premiery następnych MIKRusów :) szczególnie że tych akurat nie miałem. To chyba do pełni kolekcji brakować Ci będzie: Ansaldo, Bregueta i Shrecka :?:
Pozdrawiam Artur.
Avatar użytkownika
Artek82
 
Posty: 290
Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2010, 17:02
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: MIKRO 144 ZTS PLASTYK (1:144)

Postprzez JGucwa » poniedziałek, 28 listopada 2011, 20:29

Artek82 napisał(a):[... ale irytujący Krakowiak mnie pogonił na aukcji :evil: ... .


A to paskuda jakaś :lol: :lol: :lol: .



Artek82 napisał(a):...To chyba do pełni kolekcji brakować Ci będzie: Ansaldo, Bregueta i Shrecka :?:


Nie zapominaj o Potezie - tego też nie mam :mrgreen: .
Pozdrawiam serdecznie - Jarosław Gucwa.
Avatar użytkownika
JGucwa
 
Posty: 677
Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2009, 10:05
Lokalizacja: Kraków

Re: MIKRO 144 ZTS PLASTYK (1:144)

Postprzez Grzegorz2107 » poniedziałek, 28 listopada 2011, 21:15

Artek82 napisał(a):[, wolałbym wyścielić 180zł za Iła-14,18 lub Aero 45 z oryginalnego Plasticarta :)?:

To mało realne. Jak widziałeś Iła-14 za takie pieniądze, to trzeba było brać.
Iły-14 chodzą za 10x tyle.
Do dzisiaj sobie pluję w brodę, że 300 dolarów żałowałem 5 lat temu na Baade 152. Potem już nigdy takiego nie widziałem.
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: MIKRO 144 ZTS PLASTYK (1:144)

Postprzez Artek82 » wtorek, 29 listopada 2011, 09:58

To mało realne. Jak widziałeś Iła-14 za takie pieniądze, to trzeba było brać.

W 2010 roku latem jakoś, był Ił-14 z pierwszego wydania (niebiesko-czarne pudło) na alledrogo i dawałem 150zł, ktoś tam dał pewnie więcej, ale zakończył sie na 180zł. Nic mi nie mów, bo do dziś jak pomyśle to :evil: mnie trafia jak pomyśle, a to są takie okazje jak człowiek za bardzo kasy przy tyłku nie ma :( Za Baade 152 w zeszłym roku jesienią mój kolega z południowej Polski dostał 8 tyś zł :shock:, a w 2010 na Ebayu 2 sztuki poszły za 11,300 i 12,650 zł.
Pozdrawiam Artur.
Avatar użytkownika
Artek82
 
Posty: 290
Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2010, 17:02
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: MIKRO 144 ZTS PLASTYK (1:144)

Postprzez JGucwa » wtorek, 29 listopada 2011, 10:55

Przeciwnicy VINTAGE często sprowadzają ten styl do słowa "bylejakość": "bylejakość" zestawu, "bylejakość" wykonania, "bylejakość" wyglądu końcowego :-/ .

Mało który Krytykant (bez wskazywania personalnie!) zauważa, że te "bylejakie" zestawy osiągają ceny dużo większe niż "normalne", dokładnie wydane zestawy dnia dzisiejszego. Zmuszałoby to bowiem do głębszego zastanowienia się, "dlaczego ONI to robią?".

Krytykanci po prostu nie chcą tego faktu zauważyć. Wychodzą z założenia, że skoro te zestawy były tanie, to takie pozostają. Skupiają się jedynie na ich często karykaturalnym wyglądzie. Łatwo powiedzieć: "zróbcie z takiego zestawu model redukcyjny". Pozostaje jednak pytanie: "TYLKO PO CO?"

Skoro taki karykaturalny model jest tak drogi, to przecież dużo prościej i szybciej byłoby wykorzystać zestaw tańszy i dokładniejszy do budowy modelu redukcyjnego!

To jest właśnie rzecz, której Krytykanci stylu vintage nie chcą przyjąć do wiadomości.
Pozdrawiam serdecznie - Jarosław Gucwa.
Avatar użytkownika
JGucwa
 
Posty: 677
Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2009, 10:05
Lokalizacja: Kraków

Re: MIKRO 144 ZTS PLASTYK (1:144)

Postprzez Grzegorz2107 » wtorek, 29 listopada 2011, 11:35

JGucwa napisał(a):Przeciwnicy VINTAGE często sprowadzają ten styl do słowa "bylejakość": "bylejakość" zestawu, "bylejakość" wykonania, "bylejakość" wyglądu końcowego :-/ .

Mało który Krytykant (bez wskazywania personalnie!) zauważa, że te "bylejakie" zestawy osiągają ceny dużo większe niż "normalne", dokładnie wydane zestawy dnia dzisiejszego. Zmuszałoby to bowiem do głębszego zastanowienia się, "dlaczego ONI to robią?".

Krytykanci po prostu nie chcą tego faktu zauważyć. Wychodzą z założenia, że skoro te zestawy były tanie, to takie pozostają. Skupiają się jedynie na ich często karykaturalnym wyglądzie. Łatwo powiedzieć: "zróbcie z takiego zestawu model redukcyjny". Pozostaje jednak pytanie: "TYLKO PO CO?"

Skoro taki karykaturalny model jest tak drogi, to przecież dużo prościej i szybciej byłoby wykorzystać zestaw tańszy i dokładniejszy do budowy modelu redukcyjnego!

To jest właśnie rzecz, której Krytykanci stylu vintage nie chcą przyjąć do wiadomości.


Jarku, nie dolewaj oliwy do ognia :mrgreen:
Każdy robi to co lubi, ale ostatnią rzeczą jakiej bym chciał, to przedstawianie Vintage jako zabawy snobów :shock:
Można też Twój wpis odebrać tak, że owszem, robimy kiepskie modele, ale za to drogie :)
A kolekcjonerstwo, które akurat mnie bardziej w ostatnich latach dotyka, też nie ma nic wspólnego z modelarstwem, jeden zbiera znaczki, kapsle, a drugi modele. To inna choroba jest, cięższa.

JGucwa napisał(a):Przeciwnicy VINTAGE.


Vintage nie ma przeciwników, przesadzasz. Są ludzie nie czujący tej nostalgii, dający temu wyraz i dziwiący się takim eksperymentom. To wszystko.
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: MIKRO 144 ZTS PLASTYK (1:144)

Postprzez JGucwa » wtorek, 29 listopada 2011, 11:49

Grzegorzu, mówiąc o przeciwnikach stylu vintage, miałem na myśli osoby krytykujące ten styl.

Nie jest też moim zamiarem, by pokazywać, że to jest styl dla snobów.
Pragnę tylko uzmysłowić innym, że to nie brak finansów, a także zdolności modelarskich popycha ludzi do zajmowania się tego rodzaju modelarstwem, a zwykła pasja.
Pozdrawiam serdecznie - Jarosław Gucwa.
Avatar użytkownika
JGucwa
 
Posty: 677
Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2009, 10:05
Lokalizacja: Kraków

Re: MIKRO 144 ZTS PLASTYK (1:144)

Postprzez radoslaw6363 » czwartek, 1 grudnia 2011, 21:30

Vintage to zabawa dla starszych panów ! Kiedy mieliśmy naście lat takie ,,Mikro" czy Veb Plasticard to było coś !
Wielu kolegów kupowało i sklejało. Pamiętam dwa piętra wyżej u kolegi Zbyszka tata nakleił na sklejkę kolorowe widoczki z samolotem z pudełka Platicardu, pomalował lakierem bezbarwnym i już było w pokoju ładnie :mrgreen:
Nie ma się co łudzić , prymitywne toto i dzisiejsza młodzież tylko wzruszy ramionami z politowaniem , ale dla nas jest to wspomnienie dawnych czasów kiedy nasi rodzice byli młodsi niż my dziś i zakupienie jakiegokolwiek modelu było radosnym wydarzeniem.Pamiętam puste paczki zachodnich papierosów przypinane szpilkami do słomianej maty i puste kolorowe puszki po piwie jako namiastki zachodniego luksusu w Polskich domach. Ceny na aukcjach na te przaśne plastykowe straszydła podbijają tacy jak my nie najmłodsi, a jak braknie nas pamiętających tamte czasy wtedy skończy się szaleństwo cenowe i vintage !
Pamiętam czasy kiedy prawie każdy chłopak zbierał znaczki ! Dziś młodzi ludzie już tym się nie zajmują , teraz to już tylko zajęcie coraz mniejszej grupki starszych panów. Mam nadzieję że nam modelarzom to nie grozi :?:
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2545
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: MIKRO 144 ZTS PLASTYK (1:144)

Postprzez Grzegorz2107 » czwartek, 1 grudnia 2011, 22:03

radoslaw6363 napisał(a): Ceny na aukcjach na te przaśne plastykowe straszydła podbijają tacy jak my nie najmłodsi, a jak braknie nas pamiętających tamte czasy wtedy skończy się szaleństwo cenowe i vintage !:


Tak, masz absolutną rację. Vintage przeminie w naturalny sposób. ;o)
Co do cen, to uważam, że nie jest to jakieś wielkie szaleństwo, jak byłem młodszy, to całe moje aktualne zasoby finansowe pakowałem w dostępne modele, a dziś to tylko drobny ułamek moich dochodów.
Szaleństwo cenowe nie jest więc znowu takie wielkie, tylko trzeba na to odpowiednio spojrzeć. :mrgreen:
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: MIKRO 144 ZTS PLASTYK (1:144)

Postprzez radoslaw6363 » czwartek, 1 grudnia 2011, 22:25

Dziś mogę kupić sobie dowolny model. Ale przysłany 30 lat temu zza granicy Wellington ,,Matchboxa''nadal czeka na to że wyjmę go w końcu z pudełka i wreszcie skleję ! Dziś to stary piernik ale kiedyś był zbyt wspaniały żeby ot tak zabrać się za niego, tym bardziej że nie było wtedy żadnych farb, szpachlówek itd.Trwała korespondencja i przybywało modeli NOVO . Lata mijały i wszystko już można było kupić, tylko jednego zabrakło CZASU nie było ! W ten sposób nigdy nie spełnione dziecięce fascynacje tkwią w nas przez te lata i sprawiają że pojawił się Vintage i straszydła MIKRO 1/144 a czasu nadal mało , może kiedyś się doczeka i mój Wellington !
Ostatnio edytowano czwartek, 1 grudnia 2011, 22:29 przez radoslaw6363, łącznie edytowano 1 raz
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2545
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 87 gości