F-22 Raptor 1/72 Revell

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

F-22 Raptor 1/72 Revell

Postprzez Matys » niedziela, 6 czerwca 2010, 13:44

Korzystając z pogody zrobiłem kilka zdjęć mojego Raptora. Odbiega on co prawda nieco od poziomu tego forum, ale może komuś się spodoba ;o) Model niestety malowany pędzlem, nie posiadam aerografu.
Oto on:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Przepraszam za jakość zdjęć, ale niestety ze swojego aparatu nie potrafię wykrzesać więcej.
Avatar użytkownika
Matys
 
Posty: 61
Dołączył(a): czwartek, 16 października 2008, 14:28
Lokalizacja: Gliwice

Reklama

Re: F-22 Raptor 1/72 Revell

Postprzez Aleksander » niedziela, 6 czerwca 2010, 17:13

"Jak na pędzel" nie jest źle :lol: , nie przesadzaj z tym odbieganiem od poziomu na forum - nikt od razu nie został mistrzem. Fakt, że aerograf zdecydowanie poprawiłby malowanie, ale wszystko przed Tobą.
No i ze zdjęć niewiele widać - staraj się aparat "namówić" na lepsze fotki!
Obrazek
ObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7968
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: F-22 Raptor 1/72 Revell

Postprzez spiton » niedziela, 6 czerwca 2010, 18:11

Takie elementy jak jaśniejsze obwódki skrzydeł i sterów trzeba zdecydowanie maskować. Wiem, że to więcej pracy, ale przecież modelarstwo to hobby, a hobby jest przyjemne ,-)). Zatem kilka godzin więcej spędzonych przy modelu to kilka przyjemnych godzin ,-)) Podobnie sprawa ma się ze szpachlowaniem. Wloty powietrza należałoby zaszpachlować, żeby wyglądały przyzwoicie.
Jak w następnym modelu szanowny kolega zaszpachluje to i owo, i zużyje trochę więcej taśmy maskującej, a na koniec wysmaruje wszystko odpowiednim waszem, to efekt z pewnością będzie zadowalający.
Bardzo ciekawy samolot !!
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: F-22 Raptor 1/72 Revell

Postprzez Matys » niedziela, 6 czerwca 2010, 20:56

Model robiłem już jakiś czas temu. Obwódki były maskowane, tylko taśma mi poodrywała spore ilości farby i musiałem to poprawiać pędzlem. Co do wlotów powietrza to szpachlowałem je, ale tą szparę, którą widać na zdjęciach, sam dopiero na nich zauważyłem. Łosza nie chciałem robić bo moim zdaniem wszystkie linie wyszłyby za bardzo na wierzch, co przy tak nowym samolocie wydaje mi się nieodpowiednie ;o)
Avatar użytkownika
Matys
 
Posty: 61
Dołączył(a): czwartek, 16 października 2008, 14:28
Lokalizacja: Gliwice


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Weitenstein i 34 gości