Junkres JU-87 Stuka - 1:72 - ITALERI

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Junkres JU-87 Stuka - 1:72 - ITALERI

Postprzez Robert1978 » sobota, 12 czerwca 2010, 14:10

Witam.
To mój pierwszy model prezentowany na forum, więc tytułem wstępu parę słów o sobie.
Mieszkam w Szczecinie, mam 32 lata. Przygodę z modelarstwem rozpocząłem na początku tego roku - świeża sprawa. Nowemu hobby oddaję się praktycznie jedynie późnymi wieczorami - praca, praca, rodzina... Na mój pierwszy model został wytypowany właśnie Junkers JU-87 Stuka. Model nie był niczym wzbogacany, malowany pędzlem, farby Pactra. Jako, że to początki mojej działalności, starałem się skupić na estetyce, nie zwracałem zbytniej uwagi na merytoryczną poprawność modelu - sklejony zgodnie z instrukcją. Zdjęcia wykonane w plenerze - w czasie sprzyjającej aury.
Zapraszam do oglądania i pozdrawiam.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Robert1978
 
Posty: 118
Dołączył(a): środa, 24 lutego 2010, 23:05
Lokalizacja: Szczecin

Reklama

Re: Junkres JU-87 Stuka - 1:72 - ITALERI

Postprzez Der-Steppenwolf » sobota, 12 czerwca 2010, 15:46

W kwestii merytorycznej się nie wypowiadam, natomiast od strony estetycznej ogólnie modelik fajny, to co rzuca się w oczy to trochę świecące kalki, szczególnie na kadłubie i chyba nieco za szerokie ramy osłony kabiny. Sztukas fajnie utytłany, lubię takie brudasy, ciekawie potraktowane okopcenia połączone z usyfieniem skrzydeł przy kadłubie. Co do brudzingu jedynie mocniej zaznaczyłbym powierzchnie sterowe. Pozdrawiam i gratuluję wyboru hobby ;o) no i przede wszystkim tak udanych początków!
Avatar użytkownika
Der-Steppenwolf
 
Posty: 37
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 21:28

Re: Junkres JU-87 Stuka - 1:72 - ITALERI

Postprzez spiton » sobota, 12 czerwca 2010, 17:05

Generalnie bardzo przyzwoity model. Fajne ślady eksploatacji- bardzo fachowe.
Ciekawe foty. ramki osłony kabiny faktycznie za grube, ale nie rzuca się to w oczy.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Junkres JU-87 Stuka - 1:72 - ITALERI

Postprzez RAV » sobota, 12 czerwca 2010, 17:22

Jedna z fajniejszych sesji fotograficznych, jakie tu widziałem. Dla pełni szczęścia prosiłbym o wyeliminowanie drutów z tła i lekkie utytłanie opon w śniegu.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Junkres JU-87 Stuka - 1:72 - ITALERI

Postprzez spiton » sobota, 12 czerwca 2010, 18:41

Podbajerowałem jedno ,-)). Mam nadzieje, że nie masz mi za złe .
Obrazek
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Junkres JU-87 Stuka - 1:72 - ITALERI

Postprzez jarek38 » sobota, 12 czerwca 2010, 18:57

Bardzo fajny model, dobrze pokazany i moim zdaniem bardzo klimatyczny.
Gratuluję Jarek
jarek38
 
Posty: 206
Dołączył(a): sobota, 19 grudnia 2009, 16:17

Re: Junkres JU-87 Stuka - 1:72 - ITALERI

Postprzez Jaho63 » sobota, 12 czerwca 2010, 19:29

Jak na standardy panujące na forum (te przeważające ;o) ) model jest niezły. Jak na pierwsze kroki jest świetny. A tak na przyszłość. McEyce trzeba zakręcić śmigłem, mnie podać pilota, jednostkę etc. ;o)
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Junkres JU-87 Stuka - 1:72 - ITALERI

Postprzez Robert1978 » sobota, 12 czerwca 2010, 22:44

No proszę. Jestem mile zaskoczony Waszą aktywnością w moim wątku. Dziękuję za komentarze. Cieszę się, że model i zdjęcia wydały Wam się interesujące. Przyznam, że chociaż podczas robienia zdjęć świeciło słonko, to wcale nie było za ciepło szczególnie, że musiałem mieć bliskie spotkanie ze śniegiem. Co do Waszych uwag - zgadzam się. Pomalowanie kabiny sprawiło mi sporo trudności - w przyszłości pewnie będzie lepiej. Co do kalek, to model nie był lakierowany matem - nie byłem wtedy jeszcze w takowy zaopatrzony, a dokończenie modelu korciło. Tak więc osiągnięty efekt, to nałożony wash na model zabezpieczony sidoluksem. Ma prawo troszkę się świecić. Nawiązując do kalkomanii, minusem ITALERI w tym przypadku jest brak swastyk - zostały namalowane :)
spiton napisał(a):Podbajerowałem jedno ,-)). Mam nadzieje, że nie masz mi za złe .

Pewnie, że nie. Szczerze, podobają mi się takie "upiększone" fotki. Nadają fajnego klimatu.
A co do informacji dotyczących pilota, jednostki i tym podobnych, to na mnie też kiedyś przyjdzie pora na zrobienie modelu, który będzie odzwierciedleniem "konkretnego" samolotu. Wszystko przede mną.
Na tą chwilę jestem w trakcie szykowania zdjęć do mojej drugiej galerii - tym razem dla równowagi będzie to model z biało-czerwoną szachownicą - PZL 11 - 1:72 PLASTYKA ;)
Robert
Obrazek
Avatar użytkownika
Robert1978
 
Posty: 118
Dołączył(a): środa, 24 lutego 2010, 23:05
Lokalizacja: Szczecin

Re: Junkres JU-87 Stuka - 1:72 - ITALERI

Postprzez dewertus » niedziela, 13 czerwca 2010, 00:49

A szanowny kolega to nie jest czasem artysta plastyk i majster złota rącza w jednym? Jeśli tak wychodzi Ci pierwszy model to strach ( :mrgreen: ) pomyśleć co będzie jak nabierzesz wprawy...

Mnie model bardzo się podoba, sesja zdjęciowa pomysłowa, interesująca i bardzo miła w odbiorze. Szczerze gratuluję!
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Junkres JU-87 Stuka - 1:72 - ITALERI

Postprzez Pawel Burchard » poniedziałek, 14 czerwca 2010, 13:22

Sądząc po grubości ramek oszklenia kabiny mamy tu do czynienia z ciekawą wersją Stukasa... wysokościową ;)
Pawel Burchard
 
Posty: 1037
Dołączył(a): wtorek, 7 lipca 2009, 10:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Junkres JU-87 Stuka - 1:72 - ITALERI

Postprzez lejgo_inc » poniedziałek, 14 czerwca 2010, 22:55

Dajesz radę. Za pierwszym razem tak z wyczuciem pociągnąć brudzenie to nie jest prosta sprawa. Mnie w ogóle sztukasik przekonuje.
pozdrawiam, Leszek
http://www.shelfoddity.com
[Mankind has a perfect record in aviation; we never left one up there]
Avatar użytkownika
lejgo_inc
 
Posty: 1238
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Junkres JU-87 Stuka - 1:72 - ITALERI

Postprzez bartek piękoś » poniedziałek, 14 czerwca 2010, 23:37

Baaaardzo fajny, zwłaszcza brudzenie. Okopcenia z wydechu za mało płynne i rozmyte.
Brawo i witaj na forum!
..."a gdzie będziesz trzymał ten embrion, w pudełku?!"...
Avatar użytkownika
bartek piękoś
 
Posty: 800
Dołączył(a): wtorek, 6 maja 2008, 21:20
Lokalizacja: Radom

Re: Junkres JU-87 Stuka - 1:72 - ITALERI

Postprzez Adam » wtorek, 15 czerwca 2010, 09:12

Dołączam do pochwał.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 81 gości