PZL 11C - 1:72 - Plastyk

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

PZL 11C - 1:72 - Plastyk

Postprzez Robert1978 » środa, 16 czerwca 2010, 20:57

Chciałem zaprezentować drugi i jak na razie ostatni model, który ukończyłem. Nie będę się za dużo rozpisywał, bo jaki jest, to każdy z Was widzi. Zapewne wiecie też, czego należy się spodziewać po firmie PLASTYK...aczkolwiek, żeby być sprawiedliwym, wypraski są z bardzo wdzięcznego materiału jeżeli chodzi o obróbkę. Modelowi dodałem parę elementów od siebie - niektóre troszkę niefortunnie, ale już za późno na zmiany. Fakt faktem, że sporo się przy tym modelu napracowałem. Czy z efektem - niedługo się okaże. Co do malowania - pędzel i farby Vallejo, kamuflaż podpatrzony na forum - z bardzo ładnej rozbitej "Jedenastki".
To tyle. Liczę na konstruktywną krytykę i pozdrawiam.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Robert1978
 
Posty: 118
Dołączył(a): środa, 24 lutego 2010, 23:05
Lokalizacja: Szczecin

Reklama

Re: PZL 11C - 1:72 - Plastyk

Postprzez Jaho63 » środa, 16 czerwca 2010, 21:47

Jak dla mnie to całkiem nieźle. Tak na oko to osłona silnika psuje sylwetkę i garb za kabiną nie był taki "masywny", no i te celowniki troszkę jak z 48-ki. :) Ale jak na tę naszą "wizję" 11-ki, to efekt końcowy pozytywny.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: PZL 11C - 1:72 - Plastyk

Postprzez uki761 » środa, 16 czerwca 2010, 21:50

Kompletnie nie znam się na samolotach, ale twój modelik podoba mi się. Fajne maleństwo wyszło :)
Zauważyłem że chyba nie bardzo wyszedł ci wash?
Pozdrawiam :D
Pozdrawiam, Łukasz
Avatar użytkownika
uki761
 
Posty: 1280
Dołączył(a): piątek, 28 maja 2010, 19:07
Lokalizacja: poznań

Re: PZL 11C - 1:72 - Plastyk

Postprzez erkamo » środa, 16 czerwca 2010, 23:22

Widać, że włożyłeś w ten model sporo pracy i efekt końcowy jest niezły. Podobają mi się też zdjęcia modelu.
Niestety wytrasowane linie nie przypadły mi za bardzo do gustu. Są nieco przygrube i wyglądają na nierówne. To ostatnie może być spotęgowane przez dosyć mocnego łosza.
Drobne elementy nie są idealne, ale to jest w końcu 1:72. I za tę skalę duży plusik. ;o)
Pozdrawiam

erkamo.

"...Protest Chin przyczyną rozwiązania ONZ, zadłużenie USA..., sprzedaż Alaski dla..." - Juliusz Machulski - wizjoner czy fantasta?
erkamo
 
Posty: 690
Dołączył(a): niedziela, 2 marca 2008, 23:56

Re: PZL 11C - 1:72 - Plastyk

Postprzez Adam » środa, 16 czerwca 2010, 23:54

Tak jak mój porzednik zauważył to za duże szczeliny podziału blach i za intensywny brudzing no i ten celownik :!: . Albo ja źle widzę, albo nie widzę żłobkowania skrzydeł i stateczników. :?: Malowanie podoba mi się :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: PZL 11C - 1:72 - Plastyk

Postprzez dewertus » środa, 16 czerwca 2010, 23:57

Widzę, że pierwsze rycie linii wyszło Ci dokładnie tak samo jak mnie, czyli za mocno, za głęboko i za szeroko - sztama ;o) Za mocny wash to już tylko naturalna konsekwencją "gabarytów" linii podziału blach.

Mnie model i tak się podoba, a najbardziej mnie powala to mikro oczko na antenie przy stateczniku pionowym, przez które masz przewleczona antenę "od skrzydła do skrzydła". Generalnie cała antena jest super.
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: PZL 11C - 1:72 - Plastyk

Postprzez spiton » czwartek, 17 czerwca 2010, 00:34

Górna powierzchnia skrzydeł to kiszka. A poza tym model ma klimat. Dobrze się na niego patrzy.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: PZL 11C - 1:72 - Plastyk

Postprzez siara1939 » czwartek, 17 czerwca 2010, 01:09

Mozna sie przyczepic do lopat smigla.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: PZL 11C - 1:72 - Plastyk

Postprzez Robert1978 » czwartek, 17 czerwca 2010, 08:47

Dziękuję i za pochwały...i za krytykę - tak jak myślałem, konstruktywną.
Jaho63 napisał(a):Tak na oko to osłona silnika psuje sylwetkę

Pewnie nie tylko ona :) Teraz zrobiłbym ją zupełnie inaczej. Celowniki...ten rozmiar wydał mi się kompromisem pomiędzy skalą a moimi zdolnościami, czy też cierpliwością.
Co do łosza, to jestem chyba zwolennikiem "zdecydowanego". Faktycznie jego efekt mógł zostać zepsuty przez linie podziału. Na początku mnie poniosło, no a później trudno już było dojść z nimi do ładu. Robione skalpelem - wyszło jak wyszło. Następne będą lepsze.
Adam napisał(a):Albo ja źle widzę, albo nie widzę żłobkowania skrzydeł i stateczników. :?:

Jeżeli chodzi Ci o wypukłe linie, to faktycznie ich nie ma. Pomiędzy nimi wypraski pozostawiały wiele do życzenia, więc zdecydowałem się na szlifowanie - no i przy okazji dostało się trochę liniom.
siara1939 napisał(a):Można sie przyczepić do łopat śmigła.

Pewnie, że można ;) Masz rację, co najmniej jedna z łopat śmigła jest źle pokryta farbą.
Hmmm...jestem gotów na kolejne uwagi ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Robert1978
 
Posty: 118
Dołączył(a): środa, 24 lutego 2010, 23:05
Lokalizacja: Szczecin

Re: PZL 11C - 1:72 - Plastyk

Postprzez siara1939 » czwartek, 17 czerwca 2010, 09:12

Robert1978 napisał(a):
siara1939 napisał(a):Można sie przyczepić do łopat śmigła.

Pewnie, że można ;) Masz rację, co najmniej jedna z łopat śmigła jest źle pokryta farbą.
Hmmm...jestem gotów na kolejne uwagi ;)


Chodzilo mi o to, ze chyba je wkleiles odwrotnie.
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: PZL 11C - 1:72 - Plastyk

Postprzez wojtek_fajga » czwartek, 17 czerwca 2010, 09:13

Robert1978 napisał(a):
siara1939 napisał(a):Można sie przyczepić do łopat śmigła.

Pewnie, że można ;) Masz rację, co najmniej jedna z łopat śmigła jest źle pokryta farbą.


Na tych łopatach nie powinno być również metalicznych odprysków/odrapań - śmigło w P.11 było drewniane i oklejone płótnem.
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: PZL 11C - 1:72 - Plastyk

Postprzez RAV » czwartek, 17 czerwca 2010, 09:49

Kawał dobrej, masochistycznej roboty... Dlaczego użyłeś najgorszego z dostępnych zestawów? Poprawiłeś sporo jego błędów, ale np. "brzuchata" sylwetka rzuca się w oczy. Nie byłoby sensowniej wziąć zestaw PZW/Mastercraft i zrobić z nim to samo, co z przedpotopowym Ruchem/Plastykiem?
Ostatnio edytowano czwartek, 17 czerwca 2010, 11:10 przez RAV, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: PZL 11C - 1:72 - Plastyk

Postprzez Der-Steppenwolf » czwartek, 17 czerwca 2010, 10:16

Owacje na stojąco! ;o) jedna z najlepszych p 11 jakie widziałem w tej skali, gratuluję uporu i nakładu pracy. jedyna co razi to ,,rowy mariańskie'' na skrzydłach, ale i tak bomba!
Avatar użytkownika
Der-Steppenwolf
 
Posty: 37
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 21:28

Re: PZL 11C - 1:72 - Plastyk

Postprzez Robert1978 » czwartek, 17 czerwca 2010, 10:58

Powiem tak. Z uwagi na to, że moje początki, jak na razie znajduję przyjemność w samym robieniu modelu - nie skupiałem się nad merytoryką. Możecie ocenić, że to błąd w sztuce - pytanie, czy chcemy skleić fajnie wyglądający model, czy jak najwierniej oddać rzeczywisty wygląd samolotu.
Siara co do śmigła, to było ono jedną całością i nie było możliwości wkleić go inaczej - tak przewidywała instrukcja.
A wybór producenta, to też inna historia. Szczerze, nie szukałem chyba nawet na forum opinii na temat producentów tego modelu - z tego co zauważyłem, to "11" zazwyczaj jest sklejana w skali 1:48, tak więc nie miałem odniesienia. Faktycznie Plastyk nie powala dokładnością, ale coś tam z tych ich wyprasek dało się wyrzeźbić ;)
Der-Steppenwolf -- dzięki za słowa otuchy :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Robert1978
 
Posty: 118
Dołączył(a): środa, 24 lutego 2010, 23:05
Lokalizacja: Szczecin

Re: PZL 11C - 1:72 - Plastyk

Postprzez jambus » czwartek, 17 czerwca 2010, 12:20

Witam.

Biorąc pod uwagę produkt wyjściowy zbudowałeś całkiem fajny model.
Zdjęcia robione z perspektywy podstawki podobają mi się dużo bardziej niż te robione z góry.

Jeżeli wiedziałeś, że linie nie wyszły Ci najlepiej to może należało starać się je jakoś „przytłumić” zamiast podkreślać tak ciemnym łoszem.
Robert1978 napisał(a):pytanie, czy chcemy skleić fajnie wyglądający model, czy jak najwierniej oddać rzeczywisty wygląd samolotu.

W większości przypadków jedno nie wyklucza drugiego. :lol:
Pozdrawiam Jarek.
Avatar użytkownika
jambus
 
Posty: 228
Dołączył(a): niedziela, 21 czerwca 2009, 18:23

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 89 gości