Polikarpow I-16 typ 24,ICM,1:72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Polikarpow I-16 typ 24,ICM,1:72

Postprzez zenon-król woźnych » wtorek, 24 sierpnia 2010, 12:13

Witam!To moja pierwsza galeria na tym forum więc proszę o litość(modelarstwem zajmuje się od 7 lat i wciąż jestem początkujący :oops:). Przedstawiam jedną z moich ostatnich prac:jest to Polikarpow I-16 typ 24 z 72 SAP.Maszyną tą latał S.Surjenko.Model wykonałem prosto z pudła.Planuję dorobić jeszcze okopcenia w niektórych miejscach.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
No cóż,nie mam się czym chwalić... :oops:

Proszę poprawić zdjęcia, aby były zgodne z regulaminem. Pierwsze zmodyfikowane dla przykładu.
Już chyba jest dobrze.
Avatar użytkownika
zenon-król woźnych
 
Posty: 511
Dołączył(a): poniedziałek, 15 marca 2010, 22:09
Lokalizacja: Rzeszów

Reklama

Re: Polikarpow I-16 typ 24,ICM,1:72

Postprzez Aleksander » wtorek, 24 sierpnia 2010, 17:22

Nie przesadzaj - tyle tylko, że zdjęcia mało czytelne, więc niewiele można rzec merytorycznie. Czy jeteś pewien koloru śmigła? Wydawało mi się, że były czarne.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Polikarpow I-16 typ 24,ICM,1:72

Postprzez Slash » wtorek, 24 sierpnia 2010, 17:48

Należą Ci się gratulacje, że w ogóle skończyłeś ten model :!: Miałem ochotę zrobić z ICMu małą rodzinkę Iszaczków, jednak po jednym I-15 limit cierpliwości się wyczerpał. A tak poza tym to linia podziału kolorów na krawędzi natarcia trochę postrzępiona jednak.
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: Polikarpow I-16 typ 24,ICM,1:72

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » wtorek, 24 sierpnia 2010, 18:55

No przez siedem lat można było dorobić się płynów do kładzenia kalkomanii i nauczyć się ich używania..
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: Polikarpow I-16 typ 24,ICM,1:72

Postprzez drabik » wtorek, 24 sierpnia 2010, 19:51

Dla mnie fajny... i jeśli tylko właścicielowi i autorowi w jednym się podoba - to pozostaje mi się tylko cieszyć; tym bardziej, że i ja pewnie przez kilka najbliższych lat pozostanę początkującym ;o)
Avatar użytkownika
drabik
 
Posty: 156
Dołączył(a): piątek, 30 lipca 2010, 09:35

Re: Polikarpow I-16 typ 24,ICM,1:72

Postprzez zenon-król woźnych » środa, 25 sierpnia 2010, 10:41

Dziękuję za wszystkie uwagi.
:arrow: Aleksander
Zrobiłem tak jak ICM kazał,też miałem poważne wątpliwości,ale w jakiejś publikacji spotkałem zdjęcie Jastrubka z takim śmigłem więc odpuściłem.Co do tego egzemplarza pewien nie jestem.
:arrow: Slash
To prawda w realu tak tego nie widać jak na zdjęciu,ale spróbuję tą linię trochę poprawić.
:arrow: Kamil Feliks Sztarbała
Całkowita racja Kamilu,jednak wtym przypadku uznałem to za bezsensowne.Te kalki mają ze 20 lat(nawet nie wiem jaka to firma)i prawie milimetr grubości :!: a ponadto są pożółkłe.Płyny by tu chyba nic nie pomogły.Kupiłem je pare lat temu za 1zł jako odpady w W&W i natychmiast po tym użyciu reszta wylądowała w śmietniku.
Avatar użytkownika
zenon-król woźnych
 
Posty: 511
Dołączył(a): poniedziałek, 15 marca 2010, 22:09
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Polikarpow I-16 typ 24,ICM,1:72

Postprzez Murek » środa, 25 sierpnia 2010, 15:30

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):No przez siedem lat można było dorobić się płynów do kładzenia kalkomanii i nauczyć się ich używania..

...i aerografu
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3003
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Polikarpow I-16 typ 24,ICM,1:72

Postprzez SokoleOkoPierce » czwartek, 26 sierpnia 2010, 01:01

Zgadzam się. Gdybyś używał aerografu twoje modele byłyby znacznie lepsze.
Obrazek
Avatar użytkownika
SokoleOkoPierce
 
Posty: 281
Dołączył(a): piątek, 2 października 2009, 22:26
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Polikarpow I-16 typ 24,ICM,1:72

Postprzez spiton » czwartek, 26 sierpnia 2010, 11:54

Fajny modelik. Polecałbym do niego blachy Parta.
1. Aerograf to jedno, ale można robić fajne modele pędzlem., Tylko trzeba odpowiednio rozcieńczyć farbę i kłaść ze dwie-trzy warstwy. No i popracować trochę nad stanem "powłok lakierniczych". Jakiś wasz, odpryski, cieniowania itp.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Polikarpow I-16 typ 24,ICM,1:72

Postprzez el Rozito » czwartek, 26 sierpnia 2010, 16:03

Jak na siedem lat modelowania to nie jest zbyt dobrze :-/ . Kalki stare czy nie, płyny zmiękczające by pomogły... o aerografie tylko wspomnę. Celne koleżeńskie docinki Kamila jak zwykle mnie rozśmieszyły, :mrgreen: brawo, he, he.
Pozdrawiam, Michał.
Avatar użytkownika
el Rozito
 
Posty: 464
Dołączył(a): poniedziałek, 15 marca 2010, 18:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Polikarpow I-16 typ 24,ICM,1:72

Postprzez spiton » czwartek, 26 sierpnia 2010, 17:07

Doceńcie, że król woźnych przynajmniej nie ściemnia.
Ja kleiłem modele wiele lat, ale szczerze mówiąc największe chyba postępy robię od kąd jestem uczestnikiem forum ,-))
To jest przez ostatnie dwa lata.
Kolego Zenku, może warto zdrapać te kalki i przylepić jakieś gwiazdy jeszcze raz, po czym fajnie zwaszowac samolocik ... ???
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Polikarpow I-16 typ 24,ICM,1:72

Postprzez zenon-król woźnych » czwartek, 26 sierpnia 2010, 23:08

Koledzy trochę żle zrozumieli(bo też ja trochę nie jasno napisałem)7 lat temu jako mały chłopiec skleiłem pierwszy model,tak bardziej na poważnie to modelarstwem zajmuję się od 1,5 roku.Kalki bym chętnie zdrapał,ale nie wiem jak się do tego zabrać aby nie uszkodzić malowania.Jeśli można jeszcze wycieniować to też bym to chętnie zrobił(proszę o radę,nie wiem jak to dobrze zrobić),co do odprysków to nie wiem gdzie one występowały na I-16(w tej materii również proszę o pomoc).Król woźnych nigdy nie ściemnia. ;o)
Avatar użytkownika
zenon-król woźnych
 
Posty: 511
Dołączył(a): poniedziałek, 15 marca 2010, 22:09
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Polikarpow I-16 typ 24,ICM,1:72

Postprzez Jacek Bzunek » czwartek, 26 sierpnia 2010, 23:48

zenon-król woźnych napisał(a):Kalki bym chętnie zdrapał,ale nie wiem jak się do tego zabrać aby nie uszkodzić malowania.Jeśli można jeszcze wycieniować to też bym to chętnie zrobił(proszę o radę,nie wiem jak to dobrze zrobić),co do odprysków to nie wiem gdzie one występowały na I-16(w tej materii również proszę o pomoc).

Nic nie ruszaj. Skończyłeś, wyszedł jak widać powyżej. Postaraj się żeby następny był lepszy.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Polikarpow I-16 typ 24,ICM,1:72

Postprzez el Rozito » sobota, 28 sierpnia 2010, 17:12

Zgadzam się z Jackiem, rób następny model pamiętając o uwagach i poradach dotyczących przedstawionego. Na pewno będzie znowu marudzenie, ale tym się nie zrażaj, przyzwyczaisz się ;o)
Pozdrawiam, Michał.
Avatar użytkownika
el Rozito
 
Posty: 464
Dołączył(a): poniedziałek, 15 marca 2010, 18:42
Lokalizacja: Łódź


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości