Włoski ogier - Nieuport 17 Eduard 1/48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Włoski ogier - Nieuport 17 Eduard 1/48

Postprzez Hafes » poniedziałek, 26 listopada 2007, 21:25

Z pewną taką nieśmiałością chciałbym pokazać szanownemu gronu mój ostatni ulepek.
Od razu przyznaję się, że ostatni samolot kleiłem jakieś 17 lat temu. Generalnie to nie moja dziedzina, ale po obejrzeniu Nieuporta Wojtka Fajgi jakoś tak mnie wzięło...
Może to nie ostatni "latacz" jaki popełniłem więc proszę o wszelkie uwagi.
Z błędów jakie sam wyczaiłem to pozamieniane numery seryjne i zbyt mocne zacieki przy osłonie silnika :oops:

Reszta w Waszych rękach..

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I byłbym zapomniał... Model w malowaniu maszyny włoskiego asa Francesco Baracca. Malowany w całości farbami Gunze.
Pozdrawiam
Rafał "Hafes" Handerek
Avatar użytkownika
Hafes
 
Posty: 30
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 21:56
Lokalizacja: Wrocław

Reklama

Re: Włoski ogier - Nieuport 17 Eduard 1/48

Postprzez wojtek_fajga » poniedziałek, 26 listopada 2007, 21:53

Wcale nie widac 17-letniej przerwy w klejeniu małych samolocików :!:

Rozwierciłeś otwory w rurach dolotowych do gaźnika, dorobiłeś imitacje śrub rzymskich i grzebienie na osłonie silnika - świetnie, mogłeś pokusic się jeszcze o odcięcie powierzchni sterowych - roboty niewiele, a podnosi realizm. Zacieki faktycznie nie ten tego... Razi też niewyszpachlowane łączenie na dole osłony silnika i chyba brak wiatrochronu...


...i obrazki zamieszczone niezgodnie z regulaminem!
Avatar użytkownika
wojtek_fajga

Master od Tin
 
Posty: 2748
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 14:22
Lokalizacja: EPBY

Re: Włoski ogier - Nieuport 17 Eduard 1/48

Postprzez Hafes » poniedziałek, 26 listopada 2007, 22:24

Dzięki!
Gustuję w okrętach i pancerce, ale wierz mi - samoloty to dla mnie nowość :)
Popracuję nad tymi zaciekami. Dadzą się zamalować delikatnie na szczęście. O odcięciu powierzchni sterowych nawet nie myślałem. Może w następnym modelu samolotu jeśli się na jakiś pokuszę. Wiatrochron jeszcze nie doklejony - jakoś mi umknął.
A zdjęcia... poprawię się :oops:
Pozdrawiam
Rafał "Hafes" Handerek
Avatar użytkownika
Hafes
 
Posty: 30
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 21:56
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości