PZL P-24 G Mirage 1/48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

PZL P-24 G Mirage 1/48

Postprzez hacz » środa, 1 września 2010, 10:34

Witam szanownych kolegów.
Teatrzyk jednego aktora przedstawia model samolotu PZL P-24G. Muszę przyznać się, że urzekła mnie ta konstrukcja i mam nadzieję, że z czasem powstanie ich cała kolekcja. Sam model jest dobrze znany, nie odbiega od innych produktów firmy Mirage. Nie będę go oceniał bo i tak jest chyba jedynym na rynku w tej skali. Pochwalę się jedynie, że w mojej owiewce w przedniej jej części znalazłem prześwitującą dziurka :evil:. Malowanie wybrałem z planszy barwnej wydawnictwa Kagero, posiłkowałem się również zdjęciem oryginału. Do oznaczeń wykorzystałem kalki z pudełka i tak z "6'' powstała "9" :mrgreen: . Cały czas eksperymentuję z produkcją i obrabianiem fotek, myślę, że te są troszeczkę lepsze od poprzednich, cały czas dążę do doskonałości :D . Koniec gadania czas na zdjęcia.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zapraszam do oceny modelu.
Avatar użytkownika
hacz

BoB 3 miejsce
 
Posty: 1416
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 19:32
Lokalizacja: Kraśnik

Reklama

modele polskich samolotów

Re: PZL P-24 G Mirage 1/48

Postprzez piotr dmitruk » środa, 1 września 2010, 10:57

Bardzo mi się podobaŁBY, gdyby nie to paskudne łączenie skrzydło- kadłub!
Fajne detale, malowanie i postarzanie, a tu takie coś. Przykro mi, ale strasznie kłuje mnie w oczy.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9948
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: PZL P-24 G Mirage 1/48

Postprzez MIRO » środa, 1 września 2010, 11:02

To chyba najlepszy z Twoich modeli. Gratuluję! Świetne malowanie (no może miejscami trochę farby dostało się pod maski), ale przede wszystkim doskonale poradziłeś sobie ze śladami eksploatacji. Rozjaśnienia, wash etc. Super to wygląda. No i poprawna (chyba :mrgreen: ) osłona kabiny.
Jeden feler to połączenie płata z kadłubem. Schodek tam jest :evil:

Edit: Piotr już to zauważył
Pozdrawiam
Mirek
Путiн хуйло!
Avatar użytkownika
MIRO
 
Posty: 1742
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2008, 10:36
Lokalizacja: Opole

Re: PZL P-24 G Mirage 1/48

Postprzez Aleksander » środa, 1 września 2010, 13:26

Piękny "zużyty" model wyszedł. Bardzo mi się podoba malowanie, chociaż na tle tego zużycia, greckie "rondle" jawią się wyjątkowo czysto - nie wiem też, czy oznaczenia na spodzie płata nie powinny być częściowo zamalowane - taki "low-wizz" - przynajmniej na moim tak było.
Generalnie BSP - podoba mi się zwłaszcza kamuflaż
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: PZL P-24 G Mirage 1/48

Postprzez spiton » środa, 1 września 2010, 15:17

Ale fantazyjne "esy-floresy " na skrzydłach. Faktycznie tak to wyglądało, czy to inwencja autora ??
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: PZL P-24 G Mirage 1/48

Postprzez Jacek Bzunek » środa, 1 września 2010, 16:54

Tak jak nie podoba mi się koszmarnie brzydki, jak na mój wypaczony gust, wzór malowania tak bardzo mi się podoba mi się wykonanie modelu.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: PZL P-24 G Mirage 1/48

Postprzez lejgo_inc » środa, 1 września 2010, 21:58

Jakoś mnie nie przekonuje ten P-24. O łączeniu skrzydła z kadłubem pisał Piotr. Mi się jeszcze nie podoba połączenie wiatrochronu, a i samo oszklenie nie grzeszy krystalicznością, wygląda też na dość grube. Malowanie z jednej strony wygląda efektownie, zwłaszcza na pierwsza fotka jest niesamowicie plastyczne. Jednak z drugiej strony zbliżenia pozostawiają jakiś niedosyt. Odrapania wyglądają mi pierzaście - może chodzi o to że mi one też tak wychodzą i nie jestem z takiego efektu zbytnio zadowolony.
pozdrawiam, Leszek
http://www.shelfoddity.com
[Mankind has a perfect record in aviation; we never left one up there]
Avatar użytkownika
lejgo_inc
 
Posty: 1238
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: PZL P-24 G Mirage 1/48

Postprzez hacz » czwartek, 2 września 2010, 06:44

piotr dmitruk napisał(a):Bardzo mi się podobaŁBY, gdyby nie to paskudne łączenie skrzydło- kadłub!


Podczas budowy zastanawiałem się nad tym kiedy ich połączyć od razu, czy na koniec (chodziło mi o to by mieć lepszy dostęp do wewnętrznych powierzchni spodu płata), w końcu wybrałem z perspektywy niekoniecznie dobrze.Morał z tego taki; "Zawsze to co na wierzchu może ukuć w oczy, schowane zaś ukuje jedynie w szkło powiększające. :mrgreen:

MIRO napisał(a):To chyba najlepszy z Twoich modeli.


Muszę skromnie przyznać, że i mi się podoba, choć wiadomo ma swoje minusy nie da się ukryć. Jednak patrząc przez pryzmat komentarzy no cóż... . Cały czas widzę się na miejscu ucznia, do nauczycieli jeszcze wiele mi brakuje.

spiton napisał(a):Ale fantazyjne "esy-floresy " na skrzydłach. Faktycznie tak to wyglądało, czy to inwencja autora ??


Nie mam, aż tak bujnej wyobraźni, tak jak pisałem wyżej posiłkowałem się tym co znalazłem w monografii.

lejgo_inc napisał(a):Jakoś mnie nie przekonuje ten P-24... .


Dziękuję za uwagi krytyczne. Szczerze powiedziawszy chyba zbyt mało jest ich na naszym forum. Jesteśmy przynajmniej w większości już dużymi chłopcami i konstruktywna krytyka nikogo nie powinna doprowadzać do frustracji, bądź spotkań z psychologiem :P . Są jeszcze gusta, ale o nich podobno się nie rozmawia.
Avatar użytkownika
hacz

BoB 3 miejsce
 
Posty: 1416
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 19:32
Lokalizacja: Kraśnik

Re: PZL P-24 G Mirage 1/48

Postprzez lejgo_inc » czwartek, 2 września 2010, 22:27

Na krytykę zawsze możesz liczyć - jakoś mi się ten P-24 nie tylko numerologicznie wydał krokiem wstecz po P-26 ;)
pozdrawiam, Leszek
http://www.shelfoddity.com
[Mankind has a perfect record in aviation; we never left one up there]
Avatar użytkownika
lejgo_inc
 
Posty: 1238
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: PZL P-24 G Mirage 1/48

Postprzez el Rozito » sobota, 4 września 2010, 21:48

A mi się tak spodobał, że schodek nie przykuł mojej uwagi dopóki nie przeczytałem :mrgreen: . Efektowne malowanie, fajnie zmęczony.
lejgo_inc napisał(a):... Odrapania wyglądają mi pierzaście ...

I to jest również moje spostrzeżenie i takie "ale..." 8-)
Pozdrawiam, Michał.
Avatar użytkownika
el Rozito
 
Posty: 464
Dołączył(a): poniedziałek, 15 marca 2010, 18:42
Lokalizacja: Łódź

Re: PZL P-24 G Mirage 1/48

Postprzez dewertus » poniedziałek, 6 września 2010, 22:06

Podoba mi się malowanie i zmęczenie płatowca, detale kabinki także prezentują się ciekawie. Jedno "fopa" w TWOIM! modelu, (o którym już poprzednicy pisali) ciutkę mnie zaskoczyło..., ale i tak jest git :)
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 83 gości