"Smoke Trails" F-4D 1:48 Hasegawa

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

"Smoke Trails" F-4D 1:48 Hasegawa

Postprzez Frosty » środa, 8 września 2010, 17:28

Wreszcie mój modelarski debiut na tym forum (a raczej w tym dziale :) ). Budowa wystartowała wieki temu w czasie konkursu Gonza, niestety porwałem się w pewnym sensie z motyką na słońce - zakres przeróbek oraz brak doświadczenia mocno wszystko przeciągnęły, a kilka soprych wpadek (głównie przy malowaniu) powodowały, że model kilkakrotnie lądował w szafie. W końcu jednak zebrałem się w sobie i przez ostatnie 2 tygodnie udało mi się wreszcie dokończyć prace. Brakuje jeszcze 2 "sond" na stateczniku pionowym, które powstaną z igieł, oraz brudzenia na zasobniku działka. Bałem się też wykonywać jakiś bardziej znaczących okopceń itp - muszę to najpierw przetrenować na jakimś mniej znaczącym złomie..

Przy okazji chciałem podziękować Piotrowi Maksiakowi "Maxek", który poratował mnie żywicznymi wlotami powietrza (towar wyjątkowo ciężki do zdobycia), "Mirage'owi" za zwrócenie ówagi na koła podwozia, "Arakdemu72" za graść porad w kwesti farb i lakierów, oraz "Wedemin'owi" za zasobnik z działkiem i Sidewindery, a także pozostałym osobom, które kibicowały i wspomagały radami.


Model to konwersja F-4J Hasegawy. Oprócz nosa z charkterystcznym czujnikiem podczerwini skanibalizowanym z F-4C Revell'a, wzbogacony o wloty powietrza "Cutting edge", kokpit, wnęki podwozia i dysze "Aires'a", koła i pylony "True details" oraz kalkomanie "Aeromaster". Malowany Gunze "C" oraz matem MM.


Samolot to słynny "66-7463" na Którym latał m.in Steve Ritche - pierwszy (i jedyny) as USAF tej wojny.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Cóż - model z całą pewnością nie pozbawiony baboli (tym bardziej, że wiekszości rzeczy uczyłem się dopiero w czasie budowy), ale cieszy mnie jak diabli - tym bardziej, że wiele razy miałem ochotę walnąć nim o ścianę :)
"Deliberty planned fighter sweep went just as we hoped. The Mig's came up. The Mig's were aggressive. We tangled. They lost"
- Col. Robin Olds, shortly after operation "Bolo", Ubon, Thailand
Avatar użytkownika
Frosty
 
Posty: 578
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 23:11
Lokalizacja: Kraków

Reklama

Re: "Smoke Trails" F-4D 1:48 Hasegawa

Postprzez Jaho63 » środa, 8 września 2010, 19:30

Model się podoba, sam w planach miałem maszynę Cunninghama (a właśnie skąd informacja, że Ritchie to jedyny as?)* :)
Sam mam rozkopanego Phantoma, ale Izraelskiego. Ten Cunningham to matros, ale Izraelski jest w podobnym kamuflażu do Twojego i też chciałbym takie cieniowanie podziałów zrobić, na fotach wyraźnie to widać.

* Doczytałem: "jedyny as USAF" ;o)
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: "Smoke Trails" F-4D 1:48 Hasegawa

Postprzez RadekFurlaga » środa, 8 września 2010, 19:32

Moim obiektywnym zdaniem troszkę za mocne cieniowanie no i to krzywe koło w przednim goleniu. A tak to super. Podoba mi się 9,9/10
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
RadekFurlaga
 
Posty: 72
Dołączył(a): czwartek, 19 sierpnia 2010, 23:37

Re: "Smoke Trails" F-4D 1:48 Hasegawa

Postprzez Frosty » środa, 8 września 2010, 19:46

Rzeczywiście - tego koła nie zauważyłem wcześniej... Na szczęście przednia goleń jest metalowa, więc w miarę spokojnie mogę to skorygować (podobnie zresztą jak pokrywę - też jest lekko przesunięta...)
"Deliberty planned fighter sweep went just as we hoped. The Mig's came up. The Mig's were aggressive. We tangled. They lost"
- Col. Robin Olds, shortly after operation "Bolo", Ubon, Thailand
Avatar użytkownika
Frosty
 
Posty: 578
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 23:11
Lokalizacja: Kraków

Re: "Smoke Trails" F-4D 1:48 Hasegawa

Postprzez Murek » środa, 8 września 2010, 20:12

Ładny, taki elegancki, może przez przedcieniowanie, niedociągnięcia wymienili poprzednicy. Generalnie - bardzo się podoba :)
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3012
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: "Smoke Trails" F-4D 1:48 Hasegawa

Postprzez Frosty » środa, 8 września 2010, 20:25

Przed-cieniowanie to głównie dolne powierzchnie. Góra to post-shadeing "smoke'iem" Tamiyii. Jak wspominałem obu technik używałem po raz pierwszy - stąd rzeczywiście lekko przesadziłem w paru miejscach...
"Deliberty planned fighter sweep went just as we hoped. The Mig's came up. The Mig's were aggressive. We tangled. They lost"
- Col. Robin Olds, shortly after operation "Bolo", Ubon, Thailand
Avatar użytkownika
Frosty
 
Posty: 578
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 23:11
Lokalizacja: Kraków

Re: "Smoke Trails" F-4D 1:48 Hasegawa

Postprzez dewertus » środa, 8 września 2010, 21:47

Piękne Fantomisko - nie kusiło Cię odrapanie go? Wszak w Azji południowo - wschodniej farba z samolotów TAC schodziła wręcz w ekstremalny sposób...
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Smoke Trails" F-4D 1:48 Hasegawa

Postprzez RadekFurlaga » środa, 8 września 2010, 23:14

Jak byś go trochę przybrudził to nie było by to wszystko tak wyraźne. Ale to model i tak super. Pozazdrościć . Zrobiłem sobie smaki bo jeszcze nie mam czegoś takiego w kolekcji także trzeba będzie odwiedzić sklep :D
Avatar użytkownika
RadekFurlaga
 
Posty: 72
Dołączył(a): czwartek, 19 sierpnia 2010, 23:37

Re: "Smoke Trails" F-4D 1:48 Hasegawa

Postprzez Maxek » czwartek, 9 września 2010, 12:29

Szare Phantomy ładniesze ;o)
Już go drugi dzień oglądać i ciężko mi skomentować.
Ogólnie bardzo fajnie, ładny kamuflaż i jego cieniowanie, dół troszkę gorzej wygląda, ale jest dobry, super błyszcząca owiewka, fajne przebarwienia blach tytanowych przy dyszach. Jak na pierwszy model wszystko wygląda bardzo dobrze. Tylko zdjęcia troszeczkę nie fajne. Te białe tło rozmywa kadry i wszystko wydaje się mało kontrastowe - jak za mgłą. Popróbuj nad innymi kolorami tła - Twoje modele są tego warte!!!
Co następne w kolejce?
Piotr Maksiak "Maxek"
Avatar użytkownika
Maxek
 
Posty: 471
Dołączył(a): poniedziałek, 24 września 2007, 21:19
Lokalizacja: Szczecin

Re: "Smoke Trails" F-4D 1:48 Hasegawa

Postprzez K.Y.Czart » czwartek, 9 września 2010, 14:32

Ładniejsze są łaciate ;o) Ten jest ładny. Ze zdjęciami dałoby się coś zrobić w postprodukcji :arrow: PW.

Obrazek
Ostatnio edytowano czwartek, 9 września 2010, 14:36 przez K.Y.Czart, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
K.Y.Czart
 
Posty: 2172
Dołączył(a): środa, 2 grudnia 2009, 23:04

Re: "Smoke Trails" F-4D 1:48 Hasegawa

Postprzez Frosty » czwartek, 9 września 2010, 14:34

Maxek napisał(a):Szare Phantomy ładniesze ;o)


Gdyby tak było to zrobiłbym szarego :P Ja uwielbiam SEA camo...

Z tłem jeszcze pokombinuję. Po przeprowadzce do PL dopiero organizuję warsztat na nowo i jedynie biały karton był w mojej dyspozycji.

dewertus napisał(a):Piękne Fantomisko - nie kusiło Cię odrapanie go? Wszak w Azji południowo - wschodniej farba z samolotów TAC schodziła wręcz w ekstremalny sposób...


Hmm to już nie jest tak do końca, bo jednak na większości fotek F-4 wyglądają na niespecjalnie zużyte. Pamiętajmy ze maszyny te były nowiutke lub prawie nowe - nie zdążyły śię utytłać jak Greckie, Niemieckie, Brytyjskie. Nawet te z US Navy były brudniejsze... Oczywiście bywały przypadki ekstremalne:

Obrazek

ale generalnie kamuflaż nie był przesadnie zużyty

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A "463" to maszyna dość szczególna - był wyjątkowo dobrze utrzymany (piloci mieli za złe że ciągle przydzielano ją Ritchie'mu zwiększając w ten sposób jego szanse). Poza tym był często fotografowany i musiał jakoś do zdjęc wyglądać. Niestety rodzi to inny problem - na każdej fotce wygląda trochę innaczej... Choć troszkę malutkich odprysków na płytach splittera itp chyba dodam...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Co do spodu... Rzeczywiście można by bardziej... Cóż - trochę poćwiczę na boku i jeszcze do niego wrócę ...

Obrazek
fotki z Osprey Combat Aircraft

Maxek napisał(a):Co następne w kolejce?


HH-65 Dolphin - na razie próbuję dopasować na sucho wnętrze od Cobra Company
"Deliberty planned fighter sweep went just as we hoped. The Mig's came up. The Mig's were aggressive. We tangled. They lost"
- Col. Robin Olds, shortly after operation "Bolo", Ubon, Thailand
Avatar użytkownika
Frosty
 
Posty: 578
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 23:11
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 179 gości