RWD 14 Czapla, Plastyk, 1:72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

RWD 14 Czapla, Plastyk, 1:72

Postprzez drabik » sobota, 11 września 2010, 14:40

Witam!
Modelik zapewne doskonale wszystkim znany, od powrotu do sklejactwa zrobiłem ją po raz drugi, mając nadzieję, że wyglądem jednak zacznie Czaplę przypominać. Zrobiona praktycznie z pudła, malowana pędzelkami... Coś tam próbowałem dziubać przy "kaemie", silnik niestety mnie pokonał, podobnie jak i koła.
Oto ona dla niepoznaki latająca...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
drabik
 
Posty: 156
Dołączył(a): piątek, 30 lipca 2010, 09:35

Reklama

Re: RWD 14 Czapla, Plastyk, 1:72

Postprzez zenon-król woźnych » sobota, 11 września 2010, 14:54

I tak jest to najlepiej wykonany model czapli jaki widziałem. :shock:Mogłeś dać blaszki parta,trochę by pomogły,zwłaszcza w środku.
Avatar użytkownika
zenon-król woźnych
 
Posty: 511
Dołączył(a): poniedziałek, 15 marca 2010, 22:09
Lokalizacja: Rzeszów

Re: RWD 14 Czapla, Plastyk, 1:72

Postprzez drabik » sobota, 11 września 2010, 15:56

zenon-król woźnych napisał(a):I tak jest to najlepiej wykonany model czapli jaki widziałem. :shock:Mogłeś dać blaszki parta,trochę by pomogły,zwłaszcza w środku.


Nie mam odwagi na blaszki... To nie ten etap... Miło, że Ci się podoba, ale na tym samym forum jest jeszcze jedna, przy której moja blednie i karłowacieje ;o)
Avatar użytkownika
drabik
 
Posty: 156
Dołączył(a): piątek, 30 lipca 2010, 09:35

Re: RWD 14 Czapla, Plastyk, 1:72

Postprzez Aleksander » sobota, 11 września 2010, 16:58

Trochę się kalki srebrzą i rażą niepomalowane ramki wiatrochronów - poza tym całkiem nieźle - zwłaszcza że sam model nie rozpieszcza, ale zawsze to coś polskiego, czyli oryginalnego.
Ogólnie jestem na "TAK" :lol:
Obrazek
ObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7968
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: RWD 14 Czapla, Plastyk, 1:72

Postprzez Jaho63 » sobota, 11 września 2010, 17:10

Uważam, że modelik starannie zrobiony, ale bez zbytniego zaangażowania. Sorry, nawet bez pakowania blach można już coś poprawić, choćby najbardziej rażące elementy, jak choćby nowe zastrzały, czy oszklenie, które samemu zrobić "to pikuś" (bo w Czapli jest to najprostsze z prostych).
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: RWD 14 Czapla, Plastyk, 1:72

Postprzez lejgo_inc » sobota, 11 września 2010, 22:44

zenon-król woźnych napisał(a):I tak jest to najlepiej wykonany model czapli jaki widziałem. :shock: (cut).

To zapewne zainteresuje cię ten model: http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=13&t=11049&p=130955&hilit=czapla#p130955.

Kolega drabik mam nadzieję wybaczy moją bezpośredniość, ale model jest złożony poprawnie i kiepsko pomalowany. Pędzel wcale nie oznacza automatycznie smug i grubej warstwy farby, wystarczy spojrzeć na to do przy pomocy pędzla wyprawia dewertus, wyszukiwarka być może odnajdzie także popędzelkowaną konwesję SBLima-2 piotrka dmitruka, a jest również na forum genialnie wypędzlowany F-14. Da się.
Sam zestaw czaplopodobny plastyka słabo nadaje się na odświeżanie znajomości z modelarstwem, prędzej na zniechęcenie. Dużo przyjemniej byłoby zacząć np. od revellowskiego Spitfire Mk.V, albo Fw-190 tej samej firmy.
pozdrawiam, Leszek
http://www.shelfoddity.com
[Mankind has a perfect record in aviation; we never left one up there]
Avatar użytkownika
lejgo_inc
 
Posty: 1238
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: RWD 14 Czapla, Plastyk, 1:72

Postprzez JGucwa » sobota, 11 września 2010, 23:19

Jeżeli Krzysiek miał ochotę na Czaplę, to po co podsuwać mu Spitfire'y, czy Foki? Zrobił model tak jak umiał i jak chciał.
Łatwo krytykować, ale jakoś nie widziałem, by często ktoś pokazywał ten model na forach. Może dla wielu to zbyt duże wyzwanie? :twisted:
Co do technik modelarskich - doradzałem już Krzyśkowi, by zainwestował w aerograf i podtrzymuję to (modele zyskałyby na plastyczności).
Kończąc wywody: model moim zdaniem jest O.K. Zawsze dałoby się zrobić lepiej, ale ... czy wówczas zrobilibyśmy jakikolwiek model?
Pozdrawiam serdecznie - Jarosław Gucwa.
Avatar użytkownika
JGucwa
 
Posty: 677
Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2009, 10:05
Lokalizacja: Kraków

Re: RWD 14 Czapla, Plastyk, 1:72

Postprzez drabik » sobota, 11 września 2010, 23:28

Leigo, Kolego, oczywiście, że nie mam Ci bezpośredniości za złe, ale:
- przywołaną przez Ciebie Czaplę znam doskonale i nawet nie śmiem się do niej porównywać, staram się po prostu robić coraz lepsze modele
- mam być może mało modelarskie cechy; kupuję modele, które mi się podobają i o których wiem, że przywołają uśmiech na mojej twarzy; stąd ta Czapla, Łoś, PWS producentów być może nie najlepszych, ale oferujących to, czego szukam
- i tak uważam, że w porównaniu z pierwszą "dorosłą" Czaplą ta wypada zdecydowanie lepiej (przez wzgląd na Wasze nerwy tamtej nie pokażę), dzięki czemu po prostu mi się podoba
- moja kolejna niemodelarska cecha to to, że lubię dość szybko widzieć efekty swojego dziubania (z premedytacją słowo użyte), nawet, jeśli nie są one perfekcyjne
- pewnie możnaby ją lepiej zrobić, ale na razie umiejętności mam takie a nie inne. Być może kiedyś się podniosą, być może - nie. Na razie cieszy mnie to, co udaje mi się zrobić.
No...
Ostatnio edytowano sobota, 11 września 2010, 23:53 przez drabik, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
drabik
 
Posty: 156
Dołączył(a): piątek, 30 lipca 2010, 09:35

Re: RWD 14 Czapla, Plastyk, 1:72

Postprzez Mac Eyka » sobota, 11 września 2010, 23:42

E tam. Mnie osobiście Czapla ta się podoba.
No może z jednym poważnym odstępstwem od modelarskiej sztuki.
Ale przyszłość przed tobą więc się poprawisz.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3031
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: RWD 14 Czapla, Plastyk, 1:72

Postprzez drabik » sobota, 11 września 2010, 23:51

Mac Eyka napisał(a):E tam. Mnie osobiście Czapla ta się podoba.
No może z jednym poważnym odstępstwem od modelarskiej sztuki.
Ale przyszłość przed tobą więc się poprawisz.


No jak to... :P Ja i sztywne śmigiełko? :mrgreen:
Obrazek
Avatar użytkownika
drabik
 
Posty: 156
Dołączył(a): piątek, 30 lipca 2010, 09:35

Re: RWD 14 Czapla, Plastyk, 1:72

Postprzez radoslaw6363 » niedziela, 12 września 2010, 15:55

Szanowni Panowie forum to miejsce dla każdego !I dla tych co sztukę modelarską opanowali do perfekcji i dla tych uczących się dopiero zaawansowanych technik.Czapla jaka jest, każdy widzi !I ja mam w swoim magazynie ten model rodem z epoki kamiennej, myślę o blaszkach Parta i wielu koniecznych przeróbkach, np. faktura powierzchni kadłuba ma chyba udawać płótno ale wyszła jakaś katastrofa obawiam się że i ja ,,polegnę'' przy reanimacji tego ,,trupa" . Takich kwiatków jest dużo więcej np. zły kształt statecznika itd. Kiedyś kiedy w sklepach nie było niczego innego sklejało się ,,Czaple'' Jaczki itd. dzisiaj wybór taki że chwała tym co się jeszcze takimi ,,knotami'' zajmują.
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2543
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości