Bf 109G6 (1/72 Italeri)

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Bf 109G6 (1/72 Italeri)

Postprzez Okrach » sobota, 30 października 2010, 15:11

Witam wszystkich.

Z racji tego, ze to moj pierwszy post tutaj chcialbym sie nieco przedstawic.

Nazywam sie Tomasz Okraszewski i od ponad 20 lat jestem pasjonatem lotnictwa z okresu II WS. W centrum moich zainteresowan znajduja sie glownie Polskie Sily Powietrzne oraz hitlerowska Luftwaffe.

Co prawda zasady tego forum wymagaja poprawnosci polskiej pisowni jednak mysle, ze jako piszacy z zagranicy bede mogl liczyc na poblazliwosc ze strony Moderatorow jak i Adminow jesli chodzi o stosowanie polskich liter;)

Tyle tytulem wstepu. Teraz konkrety - na ponizszym zdjeciu pragne przedstawic Messerschmitta BF 109G-6 W.Nr.15429 z 8./JG 1. Model przedstawia samolot "czarna 20" nalezacy do Fw. Alfreda Mikscha z okresu stacjonowania jednostki na lotnisku Leuwaarden w czerwcu 1943 roku.

Model wykonalem w roku 2006 przy uzyciu blaszek Parta oraz lakierow Pactra i Revell. Kalkomanie pochodza z publikacji Kagero.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano poniedziałek, 1 listopada 2010, 16:03 przez Okrach, łącznie edytowano 7 razy
Pozdrawiam,
Tomek
Avatar użytkownika
Okrach
 
Posty: 331
Dołączył(a): sobota, 30 października 2010, 13:35
Lokalizacja: Stuttgart

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Bf 109G6 (1/72 Italeri)

Postprzez Slash » niedziela, 31 października 2010, 00:01

Witaj na forum, to tak przede wszystkim :D

Nie mam pojęcia ile liczy sobie Twój staż czysto modelarski. Jednakże zakrzykuję stwierdzenie, że jeszcze wiele możesz się nauczyć. Nie powinno to być problemem, bowiem koledzy rzetelnie prezentują swoje prace i szczegółowo odpowiadają na pytania. W Twoim modelu najbardziej rzucają się w oczy: mottling, niestety niemieckie malowania nie należą do najprostszych, krzywo pomalowane krawędzie opon i lekko przy gruba antena. Wszystko da się poprawić z kolejnymi modelami.

Pozdrawiam,
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: Bf 109G6 (1/72 Italeri)

Postprzez Jaho63 » niedziela, 31 października 2010, 00:42

I fajnie by było go obejrzeć w ogóle. Wprawdzie do jakości zdjęć się nie czepiam, bo sam nie jestem "czympion", ale dałbyś więcej i z bliższej odległości fotek. I w jednym poście.
Samo malowanie ciekawe, pilot też, choć "tylko" 37 zwycięstw, ale jest możliwe, że zestrzelił 18.07.43 jednego z moich ulubionych... Jamesa Archibalda Findlay'a MacLachlana. Może i na tej maszynie?
Sam niedługo potem tragicznie skończył 01.12.43 w walce powietrznej nad Nijmegen.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Bf 109G6 (1/72 Italeri)

Postprzez Aleksander » niedziela, 31 października 2010, 01:36

Witaj w "Rodzinie" :lol: i przygotuj się na niezłe dyskusje, czasem na pochwały, ale i na krytykę również, ale wszystko to w celu doskonalenia warsztatu!
O zdjęciach i modelu napisali już moi poprzednicy - niech Cię to tylko nie zraża, ale dopinguje do dalszej pracy :lol:
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Bf 109G6 (1/72 Italeri)

Postprzez Okrach » niedziela, 31 października 2010, 08:43

Witam wszystkich,

dziekuje za komentarze - to prawda model daleki jest od idealu. Byl to wlasciwie poligon doswiadczalny z roznymi technikami :roll: Coz, jak napisalem jest to okaz z roku 2006 i od tamtego czasu z racji burz i sztormow w zyciu osobistym do chwili obecnej nie powstalo poza jednymi G-10 nic nowego.

Zdaje sobie sprawe ze fotki kiepskie ale to chwilowo jedyne jakie mam. Jedyne co moge to podrasowac je cyfrowo gdyz model(e) stoja w Polsce a ja w Szwablandi. Poczytalem sobie juz jak je robic i z pewnoscia nastepne zdjecia beda lepsze :mrgreen:

Modelarstwem param sie wlasciwie od dziecka z przerwami na kariere zawodowa i rodzinna ale do wlasciwego podejscia do tematyki modelarstwa redukcyjnego nabralem od ca. 5 lat. Obecnie pracuje nieprzerwanie od roku "modelem" mojego zycia - moim synkiem Michalkiem :mrgreen: Naturalne slady zabrudzen z "rur" wydechowych, zacieki oraz perfekcyjny samodoposawujacy sie efekt "starzeniowy" wszystko idealne po prostu :lol:

W tzw. "przerwie tworczej" uzbroilem sie w sprzet Pro ale takze dlugo myslalem nad porzuceniem skali 72 na rzecz 48. Efektem rozmyslan jest przyszloroczny plan prac nad moim pierwszym Bf109 w skali 1/48.

Podsumowujac - jeszcze o mnie uslyszycie (zobaczycie) :mrgreen:
Pozdrawiam,
Tomek
Avatar użytkownika
Okrach
 
Posty: 331
Dołączył(a): sobota, 30 października 2010, 13:35
Lokalizacja: Stuttgart

Re: Bf 109G6 (1/72 Italeri)

Postprzez ROMAN » niedziela, 31 października 2010, 09:28

Witaj. Cieszę się, że do nas dołączyłeś. Ładny model i na półce wygląda pewnie zacnie ale jak by nie było podtrzymuje co koledzy wcześniej napisali. Będzie dobrze. Mamy tu "swojskie klimaty" i "koloryty" co jest pięknością tego forum za co cenie to forum. Jak poczytasz zauważysz dużą dynamikę wypowiedzi w najróżniejszych tematach niekoniecznie modelarskich ;o)
Ale ale, przecież nie skleiłeś tylko tego "modela". Co tam jeszcze masz na regale?

pozdrawiam serdecznie
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: Bf 109G6 (1/72 Italeri)

Postprzez spiton » niedziela, 31 października 2010, 13:10

Potencjał jest.
Witaj na pokładzie ,-)).
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Bf 109G6 (1/72 Italeri)

Postprzez Pawel Burchard » poniedziałek, 1 listopada 2010, 15:07

http://www.stiwotforum.nl/viewtopic.php ... sc&start=0

temat ciekawy ale sam model... będzie mi się śnił po nocach :)
Pawel Burchard
 
Posty: 1037
Dołączył(a): wtorek, 7 lipca 2009, 10:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bf 109G6 (1/72 Italeri)

Postprzez Okrach » poniedziałek, 1 listopada 2010, 15:47

Dziekuje za link - no coz czlowiek caly czas sie rozwija - model jest jaki jest ale to czesc mojej historii modelarskiej. Kazdy z nas kiedys zaczynal i budowal jedne lepsze drugie gorsze, czyz nie?...
Pozdrawiam,
Tomek
Avatar użytkownika
Okrach
 
Posty: 331
Dołączył(a): sobota, 30 października 2010, 13:35
Lokalizacja: Stuttgart

Re: Bf 109G6 (1/72 Italeri)

Postprzez Jaho63 » poniedziałek, 1 listopada 2010, 17:41

Okrach napisał(a):Kazdy z nas kiedys zaczynal i budowal jedne lepsze drugie gorsze, czyz nie?...

Jasne. Dawaj teraz te lepsze. :mrgreen: (ok mały żart)
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 87 gości