Smok z Hasegawy w 1:48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Smok z Hasegawy w 1:48

Postprzez Maciej Gruca » niedziela, 7 listopada 2010, 22:10

Witam.
Chciałem przedstawić zakończoną dziś a wlokącą się długi czas...produkcję:) Model bez większej waloryzacji, jedyne zmiany to "rozczepiona" krawędź spływu na skrzydłach i usterzeniu (Hasegawa zdecydowanie uprościła ten detal). Z innych zmian to malowanie. Będąc jakiś czas temu w Empiku przejrzałem jakieś zachodnie pismo, w którym w dość specyficzny sposób cieniowany był Mustang. Potem Kamil Sztarbała pokazał tą techniką w SM. Oba te fakty zainspirowały mnie do tej próby. Zdaję sobie sprawę ze słabej jakości zdjęć, jutro spróbuję coś pstryknąć w lepszych warunkach.

Pozdrawiam

Ps. Na ostatnim zdjęciu widać wkład własny mojego kota...kłaczek :)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Maciej Gruca
 
Posty: 666
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 10:20

Reklama

Re: Smok z Hasegawy w 1:48

Postprzez dewertus » niedziela, 7 listopada 2010, 22:17

Bardzo "klimatyczny" ten smok :) Cieniowanie rzeczywiście interesujące, a "betonka" i śnieg doskonałe. Ogólnie fajna i udana kompozycja.
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Smok z Hasegawy w 1:48

Postprzez Jacek Bzunek » niedziela, 7 listopada 2010, 22:39

Bardzo się podoba. Interesująco wyglądają też otarte kalki. Szkoda tylko że nieuzbrojony. Nie wiem jakie zwyczaje panują we Flygvapnet ale za postawienie bałwana na drodze kolowania lub pasie startowym ktoś powinien oberwać :lol:
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Smok z Hasegawy w 1:48

Postprzez Aleksander » niedziela, 7 listopada 2010, 22:54

Bałwanek rzeczywiście wymiata :lol: . Podoba mi się całość, choć na pierwszym zdjęciu model wyglada trochę sztucznie. Na odśnieżonej betonce samolot zdecydowanie zyskuje - gratuluję wykonania, sam Draken "broni się" nawet bez uzbrojenia ;o)
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Smok z Hasegawy w 1:48

Postprzez Robert Thorz » poniedziałek, 8 listopada 2010, 00:05

Ojj jedna z najpiękniejszych maszyn. :mrgreen: Bardzo przyzwoicie prezentuje się ten Draken. Moje gratulacje, piękny model 8-)
Koleżanko/Kolego, jeśli chcesz poznać ciekawych ludzi, których podobnie jak Ciebie pasjonuje modelarstwo zapraszamy w nasze szeregi. Nie jesteśmy elitarnym klubem! Zapraszamy WSZYSTKICH! Zarząd jest do Waszej dyspozycji! Odpowiemy na każde pytanie.
http://www.ipmspolska.org.pl/
Avatar użytkownika
Robert Thorz
 
Posty: 157
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 12:06
Lokalizacja: Ruda Śląska / IPMS Silesia

Re: Smok z Hasegawy w 1:48

Postprzez Maciej Gruca » poniedziałek, 8 listopada 2010, 08:10

Masz rację Jacku - ktoś będzie musiał beknąć za tego bałwana!! :mrgreen:
Zdjęcia istotnie trochę sztuczne, może dlatego bo robione wczoraj około 21, przy świetle żarowym i rozproszonej lampie błyskowej. Być moze dziś lub jutro po pracy uda mi się cośpstryknąć przy dziennym świetle. Może wtedy zaprezentuje się ciut lepiej. Wypasu jednak nie będzie bo ostatnio jakbym oduczył się cieniowania i brudzenia. Pomimo kilkukrotnego lakierowania kalek, potem szlifowania (bo grube straszliwie), i ponownego lakierowania, okalający je film przyjął część płukanki. Nie mam pojęcia czemu.
Dziękuję Panom za dobre słowa:)
Avatar użytkownika
Maciej Gruca
 
Posty: 666
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 10:20

Re: Smok z Hasegawy w 1:48

Postprzez lejgo_inc » poniedziałek, 8 listopada 2010, 11:42

Wygląda bardzo obiecująco, ale z ostatecznym zaachowaniem i oochowaniem poczekam aż pokażesz lepsze foty.
Tak czy inaczej już masz dużo punktów za wybór tematu.
pozdrawiam, Leszek
http://www.shelfoddity.com
[Mankind has a perfect record in aviation; we never left one up there]
Avatar użytkownika
lejgo_inc
 
Posty: 1238
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Smok z Hasegawy w 1:48

Postprzez jarek38 » poniedziałek, 8 listopada 2010, 13:26

Rury. odkurzacze, suszarki jakoś mnie nie ciągną, ale trudno nie zauważyć Twojego modelu. Saab po prostu jest świetny, gratuluję.
Pozdrawiam Jarek
jarek38
 
Posty: 206
Dołączył(a): sobota, 19 grudnia 2009, 16:17

Re: Smok z Hasegawy w 1:48

Postprzez Maciej Gruca » poniedziałek, 8 listopada 2010, 15:28

Kurcze... będzie chyba problem ze zdjęciami lepszej jakości - na pomorzu prawie cały czas leje i mam wrażenie jakby już był zmierzch. Z góry proszę o wybaczenie :oops:
Avatar użytkownika
Maciej Gruca
 
Posty: 666
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 10:20

Re: Smok z Hasegawy w 1:48

Postprzez Jacek Bzunek » wtorek, 9 listopada 2010, 00:43

Trudno, model i tak się podoba.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Smok z Hasegawy w 1:48

Postprzez Czarny » wtorek, 9 listopada 2010, 07:25

Świetny smoczek a i bałwan też. Myślę, że to Twoje narzekanie na kalki i cieniowanie to objaw skromności, wyszło ślicznie.

Możesz powiedzieć dwa slowa o wykonaniu płyty lotniska?
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 1000
Dołączył(a): poniedziałek, 15 grudnia 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Smok z Hasegawy w 1:48

Postprzez Maciej Gruca » wtorek, 9 listopada 2010, 09:46

Nie wiem czy do końca jestem taki skromny ;o) Raczej jest to objaw obiektywizmu, biorącego się z porównania kalkomanii innych firm oraz moich dawniejszych "osiągnięć". Ale nie o tym chciałem... .
Jeśli chodzi o płytę to sprawa miała się tak:
Najsampierw porządnie zalakierowałem drewienko. Potem naciągnąłem na nie folię spożywczą, tak by płasko przylegała do podłoża. Na to wylałem "placek" gipsu szpachlowego. Po uformowaniu odpowiedniego kształtu, w miejscu przyszłej betonki położyłem i lekko przycinąłem arkusz grubego plastiku. W ten sposób miałem pewność, że będę miał płaskie poletko. Początkowo myślałem, żeby przygotować klocek z papierem ściernym, ale zrezygnowałem ze względu na obawy przed pylicą płuc moich i innych domowników (w tym kota). Pozostawiłem więc taką kompozycję do wyschnięcia. Dwa dni później ściągnąłem arkusz, zaszpachlowałem ubytki powstałe z bąbli powietrza i zacząłem rzeźbić. Krawędzie "betonowe" połupałem, śnieżne pozostawiłem obłe, bez zmian.
Ostatnim etapem było malowanie: akrylowe Vallejo podkolorowane pigmentami, potem różnicujące kolorystykę plamy, olejne cienie i przybrudzenia. To odnośnie betonki. Przed jej malowaniem, posadziłem sodowy śnieg :)
Dopełnieniem był plastelinowy bałwan, którego wpuściłem do woreczka z sodą, by trochę się z nią zintegrował.

Ot i cała historyja :)

Nie jestem przekonany czy jest ona w "dwóch słowach"... :roll:

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Maciej Gruca
 
Posty: 666
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 10:20

Re: Smok z Hasegawy w 1:48

Postprzez Maciej Gruca » czwartek, 11 listopada 2010, 13:50

Wreszcie trafiłem na odrobinę światła. Teraz zdjęcia są trochę lepsze. W sumie mogłem się wstrzymać i temat wystawić z lepszymi zdjęciami. Cóż...
Mam nadzieję, że będzie można dostrzec coś więcej :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Maciej Gruca
 
Posty: 666
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 10:20

Re: Smok z Hasegawy w 1:48

Postprzez KędzioR_vo » czwartek, 18 listopada 2010, 21:20

Bardzo ładny modelik ;) Podoba mi się delikatne cieniowanie, dość rzadkie u Ciebie ;) Na pewno lepszy od TEGO z Telford 2010 :)

Jeśli chodzi o lekkie czepianie się, to nie przemawia do mnie śnieg jako bryła i plamy na betonie. Natomiast reszta podstawki fajna - podobnie jak autoportret w formie bałwana :P


PozdRawiam
KędzioR_vo
 
Posty: 33
Dołączył(a): sobota, 10 stycznia 2009, 10:45

Re: Smok z Hasegawy w 1:48

Postprzez raptorf22 » środa, 24 listopada 2010, 13:26

Drakenik prima sort! mam tylko pytanie na czym polega to "specyficzne cieniowanie" kupuję czasem SM, ale nie zauważyłem niczego w tym temacie.
raptorf22
 
Posty: 482
Dołączył(a): niedziela, 5 października 2008, 22:04
Lokalizacja: Poznań

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 68 gości