Hurricane Mk.I "126 Adolfów" (HobbyBoss 1/72)

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Hurricane Mk.I "126 Adolfów" (HobbyBoss 1/72)

Postprzez RAV » poniedziałek, 29 listopada 2010, 11:30

V6684 RF-F, pilot: F/O Witold Urbanowicz (18 zwycięstw powietrznych), P/O Jan Zumbach (13), F/O Zdzisław Henneberg (8,5) i F/Lt John Kent (13). 303 Dywizjon RAF, Leconfield, Anglia, listopad 1940 r. Godło "126 Adolfów" namalowano kredą dla potrzeb ekipy filmowej. Była to liczba niemieckich samolotów zestrzelonych przez Dywizjon 303 w czasie Bitwy o Anglię.

Zestaw: HobbyBoss 1/72 (konwersja z Mk.IIc). Osłona kabiny: Pavla, śmigło, koła i rury wydechowe: Quickboost, wnętrze kabiny: Eduard Zoom, kalkomanie: Techmod.

Dzięki błędowi zestawu nie musiałem skracać przodu (tuż za silnikiem). Konieczne było jednak przerycie linii na skrzydłach (zmiana uzbrojenia), poszerzenie wlotu chłodnicy i wymiana kół (w zestawie są karykaturalnie małe). Kółko ogonowe zapożyczone z Bf 109 Fine Molds. HobbyBossowe wnętrze kabiny przerobiłem na wióry i wstawiłem blaszkę Eduarda, dedykowaną dla Revella. Reflektory zrobiłem z wykorzystaniem wygiętych nad świeczką płytek plastiku. Światła pozycyjne z kropli żelu CA. Lusterko, "pitotkę" i muszkę zrobiłem od podstaw. Malowanie farbami Gunze C bez preshadingu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Reklama

Re: Hurricane Mk.I "126 Adolfów" (HobbyBoss 1/72)

Postprzez Stratocaster » poniedziałek, 29 listopada 2010, 11:47

Bardzo dobry model! Gratuluję. Troszkę słabo pomalowana kratownica kabiny, ale ogólne wrażenie niezwykle pozytywne. No i fajne podsumowanie Ci wyszło zaraz po ważnej rocznicy BoB'a.
Stratocaster
 
Posty: 656
Dołączył(a): wtorek, 25 września 2007, 09:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Hurricane Mk.I "126 Adolfów" (HobbyBoss 1/72)

Postprzez Adam » poniedziałek, 29 listopada 2010, 11:52

Zanim odezwą się krytykanci :P to tu też pochwalę :mrgreen:
Adam
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hurricane Mk.I "126 Adolfów" (HobbyBoss 1/72)

Postprzez ZIO BY NAITT » poniedziałek, 29 listopada 2010, 12:47

Piękny i jedynie słuszny ;o)

PZDR
Pozdrawiam - Konrad Kozioł
WARSZTAT :
Dzieci + dom rodzinny w skali 1/1
Avatar użytkownika
ZIO BY NAITT
 
Posty: 1239
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:15
Lokalizacja: Warthenau

Re: Hurricane Mk.I "126 Adolfów" (HobbyBoss 1/72)

Postprzez Mac Eyka » poniedziałek, 29 listopada 2010, 14:10

Nie no całkiem fajny ci on wyszedł.
Może szkoda, że choć wykorzystałeś osłonę kabiny z Vacu to pozostawiłeś ją zamknięta.
Zresztą jak to napisał Stratocaster coś z tą kabinką jest nie tak. ale to szczegół.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3031
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: Hurricane Mk.I "126 Adolfów" (HobbyBoss 1/72)

Postprzez RAV » poniedziałek, 29 listopada 2010, 14:20

Mac Eyka napisał(a):Może szkoda, że choć wykorzystałeś osłonę kabiny z Vacu to pozostawiłeś ją zamknięta.

Zawsze zamykam. Tym razem władowałem blaszki tylko dlatego, że był to najprostszy zamiennik hobbybossowego klocka.

Mac Eyka napisał(a):Zresztą jak to napisał Stratocaster coś z tą kabinką jest nie tak. ale to szczegół.

Ramki poszarpały się przy odrywaniu maskowania. Przyczyną były prawdopodobnie mało wyraźne ramki wytłoczone w kabince Pavli. Zastanawiam się nad naklejeniem na nie pasków kalkomanii. Tej techniki nigdy jeszcze nie stosowałem, ale chyba nadeszła właśnie pora.

W tym modelu również pierwszy raz na większą skalę zastosowałem robienie otarć i odprysków srebrną kredką. W wielu miejscach wyszło kiepsko, ale parę innych mi się w miarę podoba. Jednak chyba wrócę do suchego pędzla, jak np. tu:
Obrazek
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hurricane Mk.I "126 Adolfów" (HobbyBoss 1/72)

Postprzez Grzegorz2107 » poniedziałek, 29 listopada 2010, 14:40

Zgodnie z oczekiwaniami, biorąc pod uwagę osobę autora, model jak najbardziej miły dla oka.
Jeden z najlepszych małych Hurricane jakie widziałem. Oprócz kabiny, od reszty odstają felgi kół. Coś za dużo czarnego tam.

Patrząc tak i kontemplując Twoją produkcję wpadłem na pomysł, który spróbuję kiedyś zrealizować: Czarne chodniki mogłyby zostać bardziej czarne, zamiast przetarte do blachy. Można je przybrudzić czymś ziemistym, a tylko blachy w okolicy uczynić otartymi.
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: Hurricane Mk.I "126 Adolfów" (HobbyBoss 1/72)

Postprzez Jaho63 » poniedziałek, 29 listopada 2010, 15:16

Tematycznie super. Wykonanie na 5 (w skali 0-6 ;o) ). Zdjęcia takie małe, dlaczego? A wnętrze, skoro poskąpiłeś kolegom warsztatu, a teraz zamknąłeś kabinką, to ja tam nie wierzę, pewnie dalej jest boxik HB. ;o)
O ile w ogóle widać reflektory, to już owe światła pozycyjne prawie wcale. No chyba, że tylko ja taki ślepiec jestem, to z góry przepraszam. Ogólnie powiem jednak, że do kolekcji bym go przygarnął. Szczególnie, że do P-40K Ubranowicza już chyba nic nie wypłynie.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Hurricane Mk.I "126 Adolfów" (HobbyBoss 1/72)

Postprzez lejgo_inc » poniedziałek, 29 listopada 2010, 15:34

Bardzo elegancko się prezentuje, może nie jak 48, ale na pewno jak coś większego niż 72.
Ładnie wycieniowałeś skrzydła, i fajnie okopciłeś, zwłaszcza spodnie powierzchnie są bardzo plastyczne i urozmaicone. Dużo wyczucia.
Trochę słabiej wyglądają te kredkowe obicia, ramy oszklenia i cieniowanie płóciennego tyłu kadłuba.
pozdrawiam, Leszek
http://www.shelfoddity.com
[Mankind has a perfect record in aviation; we never left one up there]
Avatar użytkownika
lejgo_inc
 
Posty: 1238
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hurricane Mk.I "126 Adolfów" (HobbyBoss 1/72)

Postprzez spiton » poniedziałek, 29 listopada 2010, 15:46

Bardzo fajnie pomalowany.Bardzo realistycznie i z jajem. Tylko kabinka wygląda marnie.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Hurricane Mk.I "126 Adolfów" (HobbyBoss 1/72)

Postprzez Jaho63 » poniedziałek, 29 listopada 2010, 16:16

Seba wyklaruj mi raz jak to jest pomalować z jajem? Ja do tej pory myślałem, że używasz tego określenia, jak ktoś robi jakiś odważny ruch, jak robi coś wyraziście, bez obaw o efekt końcowy.
P.S. Zapomniałem dodać, że z malowania i paćkania to faktycznie dolne wyszły super!
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Hurricane Mk.I "126 Adolfów" (HobbyBoss 1/72)

Postprzez Piterrr » poniedziałek, 29 listopada 2010, 16:44

Bardzo mi się podoba ten Hurri. Daleko mi do takiego warsztatu. Możesz zdradzić jak zrobiłeś okopcenia z km-ów na spodzie skrzydeł i te rdzawe zacieki? Czy to aerografem robione czy suchy pędzel ;)?
Avatar użytkownika
Piterrr
 
Posty: 59
Dołączył(a): niedziela, 28 listopada 2010, 00:04
Lokalizacja: prawie Krosno

Re: Hurricane Mk.I "126 Adolfów" (HobbyBoss 1/72)

Postprzez RAV » poniedziałek, 29 listopada 2010, 21:50

Piterrr napisał(a):Możesz zdradzić jak zrobiłeś okopcenia z km-ów na spodzie skrzydeł i te rdzawe zacieki? Czy to aerografem robione czy suchy pędzel ;)?

Bardzo suchy pędzel - kupiłem kiedyś w papierniczym kolorowe kredy (nie kredki), 36 kolorów, w tym ok. 12 szarości i brązów. Ścieram trochę na ręczniku papierowym uzyskując drobny pył, który nanoszę na matowy model pędzelkami 00 lub 3.
Obrazek
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Hurricane Mk.I "126 Adolfów" (HobbyBoss 1/72)

Postprzez GrzeM » wtorek, 30 listopada 2010, 12:35

To się "suche pastele" nazywa.
A Hurri bardzo fajny, z wyjątkiem tej kabinki i obdrapań. Obdrapania na zdjęciach wyglądają, jakby to były oszronienia.
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3102
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: Hurricane Mk.I "126 Adolfów" (HobbyBoss 1/72)

Postprzez Piterrr » wtorek, 30 listopada 2010, 18:11

Ok, dzięki wielkie za odpowiedzi. Już nie będę robił OT. Poszukam u mnie w okolicy suchych pasteli ;o)
Avatar użytkownika
Piterrr
 
Posty: 59
Dołączył(a): niedziela, 28 listopada 2010, 00:04
Lokalizacja: prawie Krosno

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 68 gości