F-5E RJAF 1/48 AFV Club

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

F-5E RJAF 1/48 AFV Club

Postprzez Czarny » niedziela, 23 stycznia 2011, 02:11

Witam


Chciałbym zaprezentować Wam mój ostatnio skończony model. Jest nim F-5E w malowaniu Królewskich Sił Powietrznych Jordanii. Muszę powiedzieć, że dawno nie miałem takiej przyjemności ze składania zestawu. Cały proces bezproblemowy i szybki dzięki doskonałemu spasowaniu i przemyślanemu rozłożeniu rzeczy na wypraskach. Model ma cudowne detale jedyny minusik powinien dostać za fotel, nawet nity nie są straszne. Model prosto z pudła jedynie lufy zamieniłem na igły a pasy pobrałem ze starych zapasów szufladowych. Kalkomania- IsraDecals, fajny zestaw niestety gorzej z wykonaniem. Porównując je do SkyDecal's jednak lepiej skusić się na to drugie.



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 1000
Dołączył(a): poniedziałek, 15 grudnia 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Reklama

Re: F-5E RJAF 1/48 AFV Club

Postprzez Jaho63 » niedziela, 23 stycznia 2011, 02:41

Model się podoba. Malowanie tez. Robiłem kiedyś Huntera w barwach Jordanii (teraz mam na ten cel odłożonego Revella) ale wydawało mi się, że te czerwone pola powinny być w kierunku lotu? Jak na rurę to dość mocno uświniony, ale mnie się podoba.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: F-5E RJAF 1/48 AFV Club

Postprzez Jacek Bzunek » niedziela, 23 stycznia 2011, 02:53

Bardzo miły dla oka model a znaki na skrzydłach wyglądają poprawnie.
Obrazek
http://www.rjaf.mil.jo/index.php/en/en/.html
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: F-5E RJAF 1/48 AFV Club

Postprzez Czarny » niedziela, 23 stycznia 2011, 09:51

Jaho63 napisał(a):Model się podoba. Malowanie tez. Robiłem kiedyś Huntera w barwach Jordanii (teraz mam na ten cel odłożonego Revella) ale wydawało mi się, że te czerwone pola powinny być w kierunku lotu?


Mnie też to zdziwiło ale tak mają oryginały.

Jaho63 napisał(a):Jak na rurę to dość mocno uświniony, ale mnie się podoba.


A no uświniony bo i rzadko je myli chyba...

Obrazek
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 1000
Dołączył(a): poniedziałek, 15 grudnia 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Re: F-5E RJAF 1/48 AFV Club

Postprzez dewertus » poniedziałek, 24 stycznia 2011, 10:31

Prawdziwy "egzotyk" na forach. Nie dość, że sama F-5'tka rzadko jest pokazywana, to jeszcze malowanie! Gdybyś ją zrobił w malowaniu RSAF lub IIRAF, to by była maszyna z dorobkiem bojowym (nie wiem czy Jordańskie F-5'tki sobie postrzelały).

Model bardzo się podoba.
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: F-5E RJAF 1/48 AFV Club

Postprzez Jaho63 » poniedziałek, 24 stycznia 2011, 14:35

dewertus napisał(a):nie wiem czy Jordańskie F-5'tki sobie postrzelały

Jordańskie nie kojarzę, ale irańskie to już tak. Mam nawet kilku pilotów, ale o malowaniu na tychże zapomnij.
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: F-5E RJAF 1/48 AFV Club

Postprzez Intruder » poniedziałek, 24 stycznia 2011, 17:59

Naprawdę nie mam zastrzeżeń, bardzo udany model.
Avatar użytkownika
Intruder
 
Posty: 80
Dołączył(a): piątek, 26 listopada 2010, 15:09
Lokalizacja: Tuchola

Re: F-5E RJAF 1/48 AFV Club

Postprzez Czarny » poniedziałek, 24 stycznia 2011, 18:06

Jaho63 napisał(a):
dewertus napisał(a):nie wiem czy Jordańskie F-5'tki sobie postrzelały

Jordańskie nie kojarzę, ale irańskie to już tak. Mam nawet kilku pilotów, ale o malowaniu na tychże zapomnij.



Nie znalazłem żadnego zestrzelenia uzyskanego na Jordańskiej F-5 ale też i zbyt późno je dostali żeby wzięli udział w walce. HDL wypuścił ostatnio zestaw kalek do IIAF/IRIAF gdzie chwali się jakimś malowaniem z bojową przeszlością ale trudno mi to zweryfikować. Chętnie popełnie jeszcze nie jedna F-5 bo to model na prawdę zacny. Składał sie lepiej niż Tamka i klocki Lego razem wzięte. Gorąco polecam każdemu!
Co do planów to będzie jeszcze jeden- agressor w malowaniu nawiązującym do barw bliskowschodnich Migów-21.
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 1000
Dołączył(a): poniedziałek, 15 grudnia 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Re: F-5E RJAF 1/48 AFV Club

Postprzez Jaho63 » poniedziałek, 24 stycznia 2011, 19:22

No właśnie obejrzałem kalki HDL, nie powiem, ciekawe. Wprawdzie nie ma tam tego, którego bym sobie wybrał (Yadollah Raad czy raczej Sharifi-Raad - 5 lub 6v), ale jest Yadollah Javadpour (3v). Jak na tak skąpy w informacje "rejon" to zawsze coś. Zobaczymy. Nie wiem tylko czy w 72-ce jest coś porządnego. (Chyba też odchodzimy od tematu). Niemniej dzięki, może rozszerzę irańskie plany (właśnie, na razie plany) ponad F-14. ;o)
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: F-5E RJAF 1/48 AFV Club

Postprzez Czarny » poniedziałek, 24 stycznia 2011, 19:39

Zawsze można jeszcze kupić tak jak ja zestaw Isry gdzie jest pełen komplet numerów i oznaczeń na irańskie F-5 i bazując na swoich źródłach coś sklecić (powinien też być w 72). U mnie Irańskie na 100% będą RF-4 i F-14, oglądałem już nawet model HB który chyba prościej będzie przerobić na Alicata, nie jest na warsztacie tylko dla tego że w za kilka tygodni czeka mnie najwpier wyjazd do starszych braci a później 2 miechy pracy w Delcie Nilu a nie lubie rozgrzebywać i zostawiać modeli na tak długo.
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 1000
Dołączył(a): poniedziałek, 15 grudnia 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 76 gości