Nieplanowany model Fw-44D, Silver Wings 1:32

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Nieplanowany model Fw-44D, Silver Wings 1:32

Postprzez RH » środa, 2 lutego 2011, 18:17

Jeszcze na koniec mojego szaleństwa Forumowego ;o) nietypowy model zywiczny w dużej skali 1:32
Własnie rozpoczynałem kolejny ambitny modelik,gdy dostałem wiadomość połaczoną z prośbą od szanowanej firmy krakowskiej "Silver Wings"o sklejenie prototypu nowego wyrobu,a mianowicie szkolnego dwupłata w wersji na płozach Fw 44D. w skali 1:32 .Jako że byłem ciekawy jak to się składa bez namysłu przyjąłem propozycję .Zawsze to jakas odskocznia od 48 :)
Obrazek

Dla osób ,które nie znają tego typu samolotu pozwolę sobiie posiłkując się wikipedią napisac pare słów z historitego samolotu
Focke-Wulf Fw 44 Stieglitz (niem. szczygieł) – dwumiejscowy dwupłatowiec szkolno-treningowy i akrobacyjny, zaprojektowany w wytwórni Focke Wulf.
Fw 44 był częściowo konstrukcją inż. Kurta Tanka.Prototyp samolotu został oblatany w 1932 r. Próby w locie przeprowadził osobiście Kurt Tank. Okazało się, że samolot ma bardzo dobre właściwości manewrowe, co spowodowało duże zainteresowanie maszyną wśród niemieckich pilotów akrobacyjnych. Samoloty przedprodukcyjnej wersji Fw 44A były używane głównie jako samoloty sportowe i akrobacyjne. Do najbardziej znanych pilotów latających na tym typie samolotu należeli Ernst Udet, Gerd Achgelis i Emil Kopf[1]. Ten ostatni wyróżniał się maszyną noszącą rejestrację D-EMIL[2].
Przed i podczas II wojny światowej samolot był szeroko wykorzystywany przez Luftwaffe do szkolenia pilotów wojskowych
Fw 44 był dwumiejscowym dwupłatem konstrukcji mieszanej, metalowo – drewnianej, krytym blachą i płótnem. Podwozie stałe, klasyczne, z płozą ogonową (w wersji Fw 44F zastąpioną kółkiem), kabiny instruktora (z przodu) i tylna dla ucznia otwarte. Napęd samolotu stanowił 7-cylindrowy silnik gwiazdowy Siemens Sh 14a o mocy, w zależności od odmiany, 150 – 158 KM z dwułopatowym drewnianym śmigłem.

Co do samego modelu to powiem ,krótko ,bardzo ładnie się składa częsci pasują znakomicie (wykonanie wyprasek niczym Hasegawa lub podobna firma o wysokiej renomie) z tym że jako że to żywica na poczatek raczej nie polecam nowicjuszom.Poprstu technika w wykonywania i malownia takich modeli troszkę odbiega od plastików .Inaczej do tego się podchodzi ,i trzeba posiadac troszkę wiedzy przy pracy z tym materiałem.A szkoda by było zniszczyc ze wzgledu ,chociazby na cenę . Są to jednak drogie "zabawki' :)

A jeszcze jedna sprawa. oznaczenia wykonane przy pomocy masek Montexu
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
RH
 
Posty: 1074
Dołączył(a): wtorek, 29 lipca 2008, 11:52
Lokalizacja: Krakow

Reklama

Re: Nieplanowany model Fw-44D 1:32

Postprzez rollingstones » środa, 2 lutego 2011, 18:19

zrób jakieś ładne zdjęcia proszę
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Nieplanowany model Fw-44D 1:32

Postprzez Cichociemny » czwartek, 3 lutego 2011, 00:21

Najlepiej bez taboretu, drzewka itp rzeczy, które tylko psują odbiór galerii.
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: Nieplanowany model Fw-44D 1:32

Postprzez Kuba P. » czwartek, 3 lutego 2011, 00:48

Kup proszę arkusz białego czy nawet ciemnego papieru, sfotografuj ten model porządnie. To drzewko zacne i Twój balkon nieco psują odbiór.
Jestem bardzo ciekaw tego modelu, napisz proszę jaka jest cena zestawu i zrób trochę zbliżeń.
Bardzo dziękuję.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Nieplanowany model Fw-44D 1:32

Postprzez crustian » czwartek, 3 lutego 2011, 01:05

O ja cie... jeden z piękniejszych modeli jakie zrobiłeś 8-) .
Nigdy nie kłóć się z głupim, bo postronni nie zauważą różnicy.
Obrazek Inowrocławskie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych
Avatar użytkownika
crustian
 
Posty: 389
Dołączył(a): czwartek, 13 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Inowrocław-Hohensalza/Arrasate-Mondragon

Re: Nieplanowany model Fw-44D 1:32

Postprzez spiton » czwartek, 3 lutego 2011, 01:18

crustian napisał(a):O ja cie... jeden z piękniejszych modeli jakie zrobiłeś 8-) .

Tez tak myślę.
Wytrawny taki.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Nieplanowany model Fw-44D 1:32

Postprzez RH » czwartek, 3 lutego 2011, 09:57

Kuba P. napisał(a):Kup proszę arkusz białego czy nawet ciemnego papieru, sfotografuj ten model porządnie. To drzewko zacne i Twój balkon nieco psują odbiór.
Jestem bardzo ciekaw tego modelu, napisz proszę jaka jest cena zestawu i zrób trochę zbliżeń.
Bardzo dziękuję.
Nic z tego .Jak pisalem to model robiony dla Silver Wings i tam należy go szukac
a o cene pytac wlaśnie producenta .
Z tej firmy jeszcze klecilem He-51 i Fiata Cr32
http://www.arcforums.com/forums/air/ind ... pic=216002
http://www.hyperscale.com/2009/gallerie ... 32rh_1.htm
Avatar użytkownika
RH
 
Posty: 1074
Dołączył(a): wtorek, 29 lipca 2008, 11:52
Lokalizacja: Krakow

Re: Nieplanowany model Fw-44D 1:32

Postprzez RH » piątek, 4 lutego 2011, 13:29

Wrzucam jeszcze dwa linki z modelami Fw 44 i He-51 z zagranicznego forum ,gdzie mozna obejrzec modele na zdjeciach dużego formatu
http://cs.finescale.com/FSMCS/forums/p/ ... 52862.aspx

http://cs.finescale.com/FSMCS/forums/t/124852.aspx

http://cs.finescale.com/FSMCS/forums/p/ ... 33283.aspx
Avatar użytkownika
RH
 
Posty: 1074
Dołączył(a): wtorek, 29 lipca 2008, 11:52
Lokalizacja: Krakow

Re: Nieplanowany model Fw-44D 1:32

Postprzez RAV » piątek, 4 lutego 2011, 13:34

Jeśli dobrze rozumiem sytuację, to samolocik przyjechał sobie po śniegu, po czym załoga wysiadła i... odfrunęła? Bo gdyby piloci normalnie gdzieś sobie poszli, to byłoby widać ich ślady na śniegu...
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3298
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nieplanowany model Fw-44D 1:32

Postprzez lejgo_inc » piątek, 4 lutego 2011, 16:06

Zeszli ostrożnie po skrzydle na przód płóz i zeskoczyli poza podstawkę. To oczywiste.
:)
pozdrawiam, Leszek
http://www.shelfoddity.com
[Mankind has a perfect record in aviation; we never left one up there]
Avatar użytkownika
lejgo_inc
 
Posty: 1238
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 11:23
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości