Strona 1 z 1

Mustang Mk.III, Tamiya 1:48

PostNapisane: poniedziałek, 7 lutego 2011, 10:12
przez RH
Mustang MkIII z 315 dywizjonu,I do tego w nie najłatwiejszym malowaniu ,to znaczy w kolorze srebrnym(nie mylić z naturalnym metalem ,bo Mustangi były mimo braku malowania pokryte srebrna farbą.Trochę mi to nerwów zjadło,aby kolor srebrzanki w stadium zmatowienia i lekkiego brudzenia .Wiem że do końca nie osiągnąłem tego efektu ,ale co tam dobrze jest, jak jest:).Mustangi takie świecące jak lustra to raczej wystepują dzisiaj ma pokazach.
Wracając do malowania ,chcialbym z cała odpowiedzialnoscią podkreslic ze najlepsze efekty daje ALCAD II i mimo że farba jest droga to naprawdę warta swojej ceny.Przemawia za tym fakt że po pokryciu modelu tą farba za chwile moze my zamaskować elementy i prysnąć inny odcień , Nie ma strach też że na modelu po paru minutach zostana ślady palców ,gdybyśmy przypadkiem go chwycili.(nie sciera sie !!!)A co najwazniejsze ,oddaje autentyczna strukture metalu.
No ale wracam do modelu ,Może niektórym się nie podobać,ale takie tych osób prawo do własnej opinii:)):(Proszę wziąsc tylko poprawke na to że model powstał w 4dni.
Teraz trochę danych : model 1:48 Tamiya,malowanie z maja 1945 z dywizjonu 315 satcjonującego w Anglii
Kalki Techmod nr.48033.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Re: Mustang MkIII Tamyia 1:48

PostNapisane: poniedziałek, 7 lutego 2011, 14:29
przez Jaho63
Tradycyjnie przyjemna, spod-iglakowa galeria. Zwraca uwagę ten wąski pas przeciwodblaskowy, ale na oryginale taki się wydaje.

Re: Mustang MkIII Tamyia 1:48

PostNapisane: poniedziałek, 7 lutego 2011, 15:42
przez spiton
Bardzo ciekawe malowanie na srebrno. Czy to polski wynalazek, czy ogólna tendencja ??

Re: Mustang MkIII Tamyia 1:48

PostNapisane: środa, 9 lutego 2011, 12:42
przez Rumcajs
Jaho63 napisał(a):Tradycyjnie przyjemna, spod-iglakowa galeria. Zwraca uwagę ten wąski pas przeciwodblaskowy, ale na oryginale taki się wydaje.


A mnie się wydaję, że krawędź pasa przeciwodblaskowego na modelu powinna przebiegać zdecydowanie niżej. Oczywiście oryginał jest węższy niż zwyczajowy standard w USAAF, ale na pewno sporo szerszy niż ten który wykonał kolega. Wystarczy zwrócić uwagę jak na wstawionym zdjęciu historycznym dolna krawędź pasa jest dobrze widoczna z widoku z boku (lekko od dołu) i porównać ją z tym co widać na modelu w widoku z boku (praktycznie patrzymy na wprost - a pasa prawie nie widać).
Może kolega sobie poprawi, jak mu się będzie chciało?? :)

Re: Mustang MkIII Tamyia 1:48

PostNapisane: środa, 9 lutego 2011, 13:46
przez spiton
Co do pasa, to wydaje mi się, że te pasy były malowane w ten sposób, że były szersze koło kabiny i zwężały się w kierunku przodu. Gdzieś miałem zdjęcie. Bardzo to brzydko wyglądało, zatem nie dziwie się, ze kolega RH tak to zinterpretował ,-)).

Re: Mustang MkIII Tamyia 1:48

PostNapisane: środa, 9 lutego 2011, 16:16
przez RH
spiton napisał(a):Co do pasa, to wydaje mi się, że te pasy były malowane w ten sposób, że były szersze koło kabiny i zwężały się w kierunku przodu. Gdzieś miałem zdjęcie. Bardzo to brzydko wyglądało, zatem nie dziwie się, ze kolega RH tak to zinterpretował ,-)).


Prawda jest taka że tylko miałem rysunki z kalek Tech modu i tego się trzymałem ,ale teraz wiem że oni popełniają karygodne błędy .To samo zrobiłem z w Mustangu Skalskiego z pasami .Sugerowałem się tylko tymi kolorowymi planszami.
Teraz wiem że o niebo lepsze plany są w kalkach ze SP-Decal gdzie jest tak jak powinno być .no ale trudno musi zostać tak jak jest .Czasami te poprawki więcej szkody zrobią niż się wydaje :)

Pisownia!!![/colo
Obrazek
By ryszard58 at 2011-02-10