Supermarine Twinfire 1/72 PM Model

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Supermarine Twinfire 1/72 PM Model

Postprzez Milos Varak » czwartek, 10 lutego 2011, 15:23

Powiedzmy że skończony. Wyskrobany z dwóch zestawów PM Model, jeden z najgorzej odwzorowanych modeli Spitfire`a, pierwszy model który został tak poważnie "pokrojony" prze zemnie. Z efektu nie jestem zbytnio zadowolony, dziwnie farba mi się ułożyła na modelu, wygląda jakby była za gęsta, ale była rozcieńczona (chyba za bardzo) i dlatego przez długi czas po zakończeniu warsztatu, zastanawiałem się czy go w ogóle pokazywać. Zwłaszcza po tym jak RH pokazał swoją "Meduzę". Inspiracją do wykonania tej wersji Spitfire'a był dla mnie Twin Mustang. Pomyślałem sobie, że skoro był bliźniaczy Mustang, to dlaczego nie miałoby być bliźniaczego spita?? Malowanie, jak sam model, to totalne S-F. Może ktoś z forumowiczów wymyśli historię uwiarygadniającą taką konstrukcję i malowanie. A teraz czas wystawić się na pośmiewisko, pokazując tenże model :mrgreen:.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Warsztat :arrow: http://www.modelarstwo.org.pl/forum/viewtopic.php?t=42025&highlight=twinfire
Chciałem także podziękować wszystkim za wsparcie w czasie prowadzenia warsztatu, dyskusje i pomysły, a także cichym kibicom :mrgreen:
Milos Varak
 

Reklama

Re: Supermarine Twinfire 1/72 PM Model

Postprzez kitt94 » czwartek, 10 lutego 2011, 19:39

No czegoś takiego to jeszcze nie grali :lol:

Fajny pomysł, :D
ale malowanie faktycznie coś CI "nie pykło". Może drugi egzemplarz, poprawiony i udoskonalony? :)
kitt94
 

Re: Supermarine Twinfire 1/72 PM Model

Postprzez JGucwa » sobota, 12 lutego 2011, 15:44

Pomysł bardzo mi się podoba. Jednakże szczęki umieściłbym po zewnętrznych stronach kadłubów. Umieszczenie ich tylko na jednym wygląda nieco dziwnie - taka asymetria. Ogólnie odbiór modelu bardzo pozytywny. :lol:
Pozdrawiam serdecznie - Jarosław Gucwa.
Avatar użytkownika
JGucwa
 
Posty: 677
Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2009, 10:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Supermarine Twinfire 1/72 PM Model

Postprzez pik » sobota, 12 lutego 2011, 16:38

PLUS za oryginalny pomysł, koncepcję i konstrukcję. MINUS za wykonanie, w tym szczególnie za malowanie.
Pozdrawiam
Darek
Na warsztacie 1/72: Ar-234 (Dragon), Ju-88 (Revell), FW-190 (Revell+Hasegawa)
Portfolio: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=17429
Avatar użytkownika
pik
 
Posty: 1377
Dołączył(a): piątek, 12 marca 2010, 19:32

Re: Supermarine Twinfire 1/72 PM Model

Postprzez Jaro1941 » sobota, 12 lutego 2011, 17:01

Może model nie jest idealny ale i tak jestem pełen podziwu ;o) mam ten model PM i wiem ze zrobić z tego zestawu coś co by przypominało spitfire to nie taka prosta sprawa, a ten całkiem niezle się prezentuje ;o)
Avatar użytkownika
Jaro1941
 
Posty: 533
Dołączył(a): niedziela, 23 stycznia 2011, 22:51
Lokalizacja: Lublin/Lesko

Re: Supermarine Twinfire 1/72 PM Model

Postprzez spiton » sobota, 12 lutego 2011, 17:17

Ciekawe.
Lubię takie pomysły ,-)).
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Supermarine Twinfire 1/72 PM Model

Postprzez Milos Varak » sobota, 12 lutego 2011, 23:50

kitt94 napisał(a):Może drugi egzemplarz, poprawiony i udoskonalony? :)

Może kiedyś, w dalekiej zamglonej przyszłości :roll:.
JGucwa napisał(a):Pomysł bardzo mi się podoba. Jednakże szczęki umieściłbym po zewnętrznych stronach kadłubów. Umieszczenie ich tylko na jednym wygląda nieco dziwnie - taka asymetria. Ogólnie odbiór modelu bardzo pozytywny. :lol:

Szczęki pochodzą z PM`owskiego F-4 (a jakże :mrgreen: ) i jak na złość nigdzie nie szło dostać drugiego, aby szczęki były do pary. Tutaj można uznać że jeden z pilotów wymalował na swoim kadłubie szczęki, a drugi uznał że takiego malunku nie chce :mrgreen:
pik napisał(a):PLUS za oryginalny pomysł, koncepcję i konstrukcję. MINUS za wykonanie, w tym szczególnie za malowanie.

Stosunek plusów do minusów wynosi 3 do 2, tak więc jest in plus ;o)
Jaro1941 napisał(a):Może model nie jest idealny ale i tak jestem pełen podziwu ;o) mam ten model PM i wiem ze zrobić z tego zestawu coś co by przypominało spitfire to nie taka prosta sprawa, a ten całkiem niezle się prezentuje ;o)

Dzięki
spiton napisał(a):Ciekawe.
Lubię takie pomysły ,-)).

Spiton, widziałem Twojego Super Łosia, i to ja jestem pełen podziwu. Od pewnego czasu dłubię w P-11 przerabiając go na dolnopłata (na sPWM mam warsztat), mam w planach Łosia z merlinami, jakiś czas temu ostatecznie zezłomowałem mojego Lancastera z Airfix`u, tak więc silniki już mam :)
Milos Varak
 

Re: Supermarine Twinfire 1/72 PM Model

Postprzez drabik » poniedziałek, 14 lutego 2011, 09:26

Fajowo i giciowo :lol: Tak mnie zawsze frapowało - a jakby tak jeden i drugi pilot miał odmienne koncepcje życiowe i chciał je realizować skręcając w przeciwne strony? :-/
Milos - Jarkowi pewnie chodziło o przyklejenie szczęk po przeciwnych stronach obydwu silników czyli po zewnętrznej machiny. A tak faktycznie wyjdzie na to, że ten z lewej ma bardziej drapieżne usposobienie... Jestem absolutnie na tak:)
No i myślę, że podwójny dyplom śmigiełkowy Ci się bezsprzecznie należy :mrgreen:
Avatar użytkownika
drabik
 
Posty: 156
Dołączył(a): piątek, 30 lipca 2010, 09:35

Re: Supermarine Twinfire 1/72 PM Model

Postprzez Milos Varak » czwartek, 24 lutego 2011, 15:56

drabik napisał(a):Fajowo i giciowo :lol: Tak mnie zawsze frapowało - a jakby tak jeden i drugi pilot miał odmienne koncepcje życiowe i chciał je realizować skręcając w przeciwne strony? :-/
Milos - Jarkowi pewnie chodziło o przyklejenie szczęk po przeciwnych stronach obydwu silników czyli po zewnętrznej machiny. A tak faktycznie wyjdzie na to, że ten z lewej ma bardziej drapieżne usposobienie... Jestem absolutnie na tak:)
No i myślę, że podwójny dyplom śmigiełkowy Ci się bezsprzecznie należy :mrgreen:


To mogą zagrać w marynarza ;o). A tak na poważnie, to mam wstępnie ułożoną historię,dlaczego taki samolot powstał. II WS potoczyła się trochę inaczej i polacy dostali od anglików 200 Spitfire`ów. Ale w wojennym rozgardiaszu dotarło 200 kadłubów i 50 par skrzydeł. I tutaj dała znać nasza pomysłowość inżynieryjna. W zakładach PZL skonstruowano centropłat i ster wysokości łączące kadłuby. Pozostawiono obydwie kabiny, gdyż maszyny można było używać do bojowego szkolenia pilotów.
Odnośnie szczęk także o tym pomyślałem co napisał Jarek. Tylko że szczęki były już zaimpregnowane roztworem z wamodu i sido. Ale cały czas mam w planach dorwać PM`owskiego Phantoma, jak to się stanie to drugi kadłub także dostanie szczęki :).
Milos Varak
 


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 60 gości