I-16 Typ 24 - ICM 1/72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

I-16 Typ 24 - ICM 1/72

Postprzez Przemek - MaXus » sobota, 26 marca 2011, 19:43

W sumie, gdyby nie wpadka z podgrzaniem oraz końcowym werniksowym brudzeniem (pomijam niezależne ode mnie kalki oraz spasowanie osłon silnika wynikłe z chęci (de)montażu całości) to byłbym bardzo zadowolony z modelu. Aha, oś wirnika nie leży w centrum czołowej osłony. Pozostaje spora dawka doświadczenia oraz radość, że jednak coś z tego wyszło. Brudzenie mocno przesadzone, ale to głównie z chęci doskonalenia i szukania właściwego toru na przyszłość ;o): Zapraszam do wyrażania opinii, rad, uwag itp.:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Przemek - MaXus
 
Posty: 964
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:11
Lokalizacja: dolnośląskie

Reklama

Re: I-16 Typ 24 - ICM 1/72

Postprzez dewertus » poniedziałek, 28 marca 2011, 12:44

Śledziłem warsztat i znam przejścia modelu, ale muszę napisać, że nie bardzo rozumiem (i nie bardzo mi się podoba) to dziwne beżowe / piskowe przyprudzenie na górnych częściach modelu. W/g mnie popsuło ono wcześniejszy wygląd - teraz model wygląda jakby wieki całe stał w jakiś opuszczonym hangarze - ten nalot poprostu kojarzy mi się z takim kurzem / nalotem jaki można spotkać w starych zakładach przemysłowych.

Szacun za niełatwe zmagania z materią i przeciwnościami losu :) Model i tak się podoba.
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: I-16 Typ 24 - ICM 1/72

Postprzez spiton » poniedziałek, 28 marca 2011, 12:46

Zdjęcia nieostre.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: I-16 Typ 24 - ICM 1/72

Postprzez piotr dmitruk » poniedziałek, 28 marca 2011, 14:12

Pamiętam, jak chodziłem do szkoły, wlazłem kiedyś do hangaru, w którym leżały stare kajaki. Kolory na nich były podobnie przykurzone. ;o)
Co nas nie zabije, to nas wzmocni, przy następnym modelu będziesz wiedział, czego unikać. Jak dla mnie w stosunku do zużycia samolotu za mało jest obić, takich jak widać na niektórych zdjęciach.
Ale poprawę i tak widać, aerografem machasz coraz śmielej- tak trzymać!
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9941
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: I-16 Typ 24 - ICM 1/72

Postprzez spiton » poniedziałek, 28 marca 2011, 14:26

Okolice silnika wygladaja kiepsko. Powinny być bardziej blaszane(przetarcia, plamy, obicia).
A generalnie fajny maluszek. Zrób fote z pudełkiem zapałek.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: I-16 Typ 24 - ICM 1/72

Postprzez Jaho63 » poniedziałek, 28 marca 2011, 14:40

Czyściochy się opatrzyły ale czasem lepiej zrobić za mało niż za dużo. Z Twoim Iszakiem to wiadomo, przygody były, więc i tak wygląda nieźle. Najważniejsze, że na półeczce nie szpeci!? Założę się, że w realu wygląda całkiem fajnie?
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: I-16 Typ 24 - ICM 1/72

Postprzez Jaro_Su » środa, 6 kwietnia 2011, 09:53

jeżeli stał na lotnisku o nawierzchni bitej, a w podłożu były grunty makroporowe, np lessowe, to po ubiciu robił się z tego niezły pas startowy (na sucho) ale za to w powietrzu unosiło się kupę drobnego kurzu...
podobnie w pobliżu rzeki, gdzie mogły być utwardzone jakieś mady....

Usuwanie tego kurzu to praca syzyfowa, zwłaszcza, że Rosjanie jako naród słowiański nie kwapią się do prac syzyfowych....
:)

Tak poważniej:
Więc takie zakurzenie jest prawdopodobne, ale na lotnisku polowym, przy długotrwałym braku opadu..... Kurzenie przy startach, lądowaniach, czy nawet truchu pojazdów technicznych było okropne...

Wystarczy się dziś przejechać autem taką drogą po wierzchowinie z odpowiednią prędkością.
Avatar użytkownika
Jaro_Su
 
Posty: 333
Dołączył(a): czwartek, 5 sierpnia 2010, 08:51

Re: I-16 Typ 24 - ICM 1/72

Postprzez Przemek - MaXus » wtorek, 26 kwietnia 2011, 21:32

dewertus napisał(a):... dziwne beżowe / piskowe przyprudzenie na górnych częściach modelu.

Hubert, tak jak pisałem, na sam koniec zachciało mi się brązowego filtra. Przesadziłem jednak z mieszanką, dodatkowo bardzo już się spiesząc przed wyjazdem nie miałem czasu na dokładniejsze sprawdzenie wyników. Jak zacząłem "psikać" i zobaczyłem pierwsze efekty, to stwierdziłem, że jedyne co pozostało to oddalić aero - stąd efekt jakby model przeszedł burzę piaskową.

spiton napisał(a):Zdjęcia nieostre.

Tradycyjnie: dwie możliwości:
1. kiepskie oświetlenie
2. fotograf d.pa
Jak sobie sprawię w końcu dodatkowe żarówki to jedną się wykreśli ;o) .

piotr dmitruk napisał(a):... w stosunku do zużycia samolotu za mało jest obić, takich jak widać na niektórych zdjęciach.

Racja Piotrek, pierwotnie przed nieszczęsnym filtrem było ich jeszcze mniej. Ponieważ na wszystkich znalezionych przeze mnie (chyba trzech) fotografiach oryginał prezentował się na bardzo zadbanego, więc te moje pseudo rysy i obicia to tak bardziej w celu sprawdzenia co i jak. Po tym wypiaszczeniu można byłoby się pokusić o większe obicie ale wydumałem sobie, że niekoniecznie zakurzony znaczy wyniszczony.

Co do okolic silnika, Sebastian - nic straconego, może do nich wrócę przy odrobinie chęci. Pooglądam zdjęcia rzeczywistych i zobaczymy ...

Jaho63 napisał(a):...czasem lepiej zrobić za mało niż za dużo

No więc widzisz Janusz, moja największa wada to chyba brak cierpliwości i za duża spontaniczność - w tym hobby nie wychodzi to najczęściej na dobre :-/ .

Jaro_Su - dzięki!, uratowałeś resztki honoru mojej pracy ;o).
Avatar użytkownika
Przemek - MaXus
 
Posty: 964
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:11
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: I-16 Typ 24 - ICM 1/72

Postprzez spiton » wtorek, 26 kwietnia 2011, 22:23

Zdjęcia same w sobie nie są złe.
Brakuje im lekkiej obróbki :
Kadr, kontrast, wyostrzenie.
Obrazek
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: I-16 Typ 24 - ICM 1/72

Postprzez Przemek - MaXus » wtorek, 26 kwietnia 2011, 22:40

spiton napisał(a):Zdjęcia same w sobie nie są złe.
Brakuje im lekkiej obróbki :
Kadr, kontrast, wyostrzenie.
Obrazek

HA! Czyli sugeruje kolega pkt 2 :twisted: :P
No ale po obróbce: przerysowane ale przyznać muszę - całkiem, całkiem efektowne ;o).
Avatar użytkownika
Przemek - MaXus
 
Posty: 964
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 15:11
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: I-16 Typ 24 - ICM 1/72

Postprzez spiton » wtorek, 26 kwietnia 2011, 23:07

Fakt, że trochę przerysowane ,-)).
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 30 gości