F4U-4B Corsair ITALERI 1:72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

F4U-4B Corsair ITALERI 1:72

Postprzez nanec11 » wtorek, 12 kwietnia 2011, 19:47

Przedstawiam skończony model choć może nie do końca bo chciałbym go jeszcze trochę zmatowić, czekam na propozycje (proszę o jakiś sposób domowy jak coś) ale zaznaczam że nie błyszczy się tak bardzo jak na zdjęciu i mam nadzieje że będzie się podobał. Widziałem wiele zdjęć i różnie ten samolot wyglądał.. Moja wersja wygląda tak jak poniżej i z paroma się pokrywa... ;o) Wersja VMA-332, KOREA 1953
Co do modelu to były dwa ciężkie momenty... Łączenie skrzydeł z kadłubem (masakra) sprawę pogorszyło mi na pewno wycinanie ze skrzydeł wszystkich ruchomych części i wpasowanie konstrukcji podwozia a co do reszty bez zastrzeżeń ;o)
od siebie: działka ucięte i dorobione z igły oraz pasy pilota ze sreberka do pakowania kanapek :D zapraszam do oglądania!

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dziekuje za opinie i pozdrawiam ;o)
Avatar użytkownika
nanec11
 
Posty: 8
Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2011, 17:53

Reklama

Re: F4U-4B Corsair ITALERI 1:72

Postprzez zenon-król woźnych » wtorek, 12 kwietnia 2011, 19:58

Niezły model.Nie wiem czy jest sens bardzo matowić,one się błyszczały trochę.Krawędzie natarcia skrzydeł trochę słabo wyszły...
Avatar użytkownika
zenon-król woźnych
 
Posty: 511
Dołączył(a): poniedziałek, 15 marca 2010, 22:09
Lokalizacja: Rzeszów

Re: F4U-4B Corsair ITALERI 1:72

Postprzez piotr dmitruk » wtorek, 12 kwietnia 2011, 20:14

To prawda.
Widzę że zastosowałeś washa. Zrób go również w liniach podziałowych na białych kalkach, jego brak w tych miejscach powoduje nieco sztuczny, zabawkowy wygląd.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9949
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: F4U-4B Corsair ITALERI 1:72

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » wtorek, 12 kwietnia 2011, 20:36

piotr dmitruk napisał(a):Zrób go również w liniach podziałowych na białych kalkach


to może okazać się dośc trudne, bo wiać, że kalkomaie słabo siadły w liniach i na białyh powierzchniach są one po prostu bardzo płytkie. przy czym wszystkie linie sa mało wyraziste, co łoszowania nie ułatwia. ja bym próbwał namalować wspomniane linie cienkim pędzlem po liniach paneli, bo w klasyczne metody w powyższej sytuacji szczerze wątpie
Kamil Feliks Sztarbała
 

Re: F4U-4B Corsair ITALERI 1:72

Postprzez dewertus » wtorek, 12 kwietnia 2011, 20:51

Powiększa się galeria modeli "Koreańskich" - i to bardzo cieszy. Plus za temat i wykonanie, mnie się podoba.
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: F4U-4B Corsair ITALERI 1:72

Postprzez piotr dmitruk » wtorek, 12 kwietnia 2011, 21:40

Kamil Feliks Sztarbała napisał(a):to może okazać się dośc trudne, bo wiać, że kalkomaie słabo siadły w liniach i na białyh powierzchniach są one po prostu bardzo płytkie. przy czym wszystkie linie sa mało wyraziste, co łoszowania nie ułatwia. ja bym próbwał namalować wspomniane linie cienkim pędzlem po liniach paneli, bo w klasyczne metody w powyższej sytuacji szczerze wątpie

Owszem, miałem na myśli nacięcie linii ostrzem i pin- wash.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9949
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: F4U-4B Corsair ITALERI 1:72

Postprzez nanec11 » środa, 13 kwietnia 2011, 20:22

Coś się z tym jeszcze zrobi... ;o) ale w końcu nie wiem czy ma jakieś plusy i mogę być z niego zadowolony czy nie?? Przyznaje się że niektóre niedociągnięcia dopiero na zdjęciach zauważyłem ale wolałem już poprawić model niż zdjęcia :lol:
Avatar użytkownika
nanec11
 
Posty: 8
Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2011, 17:53

Re: F4U-4B Corsair ITALERI 1:72

Postprzez pik » środa, 13 kwietnia 2011, 22:33

Mnie się model podoba. Jedynie odbicia wyglądają nienaturalnie. Rażą nieco szwy na kadłubie i skrzydłach - wypadałoby lepiej wyszpachlować/opiłować. Matowienie jest zbędne.

A czy możesz byc zadowolony? Dla debesciaka będzie to słaby model, dla początkującego będzie superrrrr. Modelarz zazwyczaj sam wie, czy wykonany model go satysfakcjonuje, czy odpowiada jego poziomiowi wiedzy i umiejętności, czy też poszło coś nie tak jak zamierzał... Także sam sobie powinieneś odpowiedzieć! :mrgreen:
Pozdrawiam
Darek
Na warsztacie 1/72: Ar-234 (Dragon), Ju-88 (Revell), FW-190 (Revell+Hasegawa)
Portfolio: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=17429
Avatar użytkownika
pik
 
Posty: 1377
Dołączył(a): piątek, 12 marca 2010, 19:32

Re: F4U-4B Corsair ITALERI 1:72

Postprzez shivadog » środa, 13 kwietnia 2011, 22:38

Masz dziwną fakturę powierzchni, nie wiem,
czy polerowanie na tym etapie coś poprawi, ale może warto spróbować?
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: F4U-4B Corsair ITALERI 1:72

Postprzez pik » środa, 13 kwietnia 2011, 22:41

To 1/72... Przy takim zbliżeniu ja bym się nie czepiał faktury ani tego poprawiał. Przy oglądaniu z normalnej odległości (pół metra?) wątpie aby było to zauważalne.
Pozdrawiam
Darek
Na warsztacie 1/72: Ar-234 (Dragon), Ju-88 (Revell), FW-190 (Revell+Hasegawa)
Portfolio: http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=207&t=17429
Avatar użytkownika
pik
 
Posty: 1377
Dołączył(a): piątek, 12 marca 2010, 19:32


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 61 gości