AMTech 1/48 P-40E RAAF

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

AMTech 1/48 P-40E RAAF

Postprzez Aleksander » środa, 20 kwietnia 2011, 20:19

Skończyłem wczoraj, czekałem na "magic hour", żeby zrobić dobre zdjęcia, ale nie jestem zadowolony i chyba słusznie. Fotki będą do poprawki, ale chciałem się już pochwalić skończonym modelem.
Dla przypomnienia - stary, ale chyba wymiarowo niezły (choć nie bez błędów) model AMT z bardzo uproszczonym podwoziem i jeszcze gorszym fotelem. Dzięki uprzejmości Jacka Bzunka i Krystiana "Kiidda" dostałem komplet podwozia od P-40 Hasegawy, trochę niewykorzystanego złomu fototrawionego oraz fotel (blaszany Edka). Ze stosu części zamiennych, a chwilowo niepotrzebnych, wygrzebałem zestaw żywicznych kół pierwotnie przewidzianych do P-40N Eduarda, dodałem "Zoom-a" do kokpitu i kalki Tally Ho. Pomalowany Humbrolami, ModelMasterami i Vallejo. Pobrudzony lekko pastelami i "łosiem" z farb olejnych.
Model w założeniu miał być z krainy kangurów, z biało-niebieskimi kokardami - i taki jest. Budowa nie nastręczała wielkich problemów, jedynie wnęki podwozia prosiły o jakąś zawartość.
Samolot to P-40E/Kittyhawk I A-29-34 "Tojo's Jinx" z 76 Sqn. RAAF, Milne Bay, Nowa Gwinea, 1942. O pilocie niestety nic nie wiem.
Figurka kangurka (do rymu wyszło :lol: ) zrobiona przez Jacka "Noża" na specjalne zamówienie. Pilot z zestawu Tamki od Bufflo (robiłem co mogłem, ale postaci, to nie moja działka zdecydowanie). Odznaka RAAF-u współczesna, dostałem w prezencie z Brisbane. Podstawka ciągle ta sama, też mam w planach następną, mam nadzieję - lepszą :lol:
A teraz zdjęcia (przepraszam raz jeszcze za jakoś-ć - będzie poprawka)

PS. Teraz zauważyłem - zapomniałem przykurzyć opony - do poprawki!

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Spód fotografowany jeszcze na warsztacie, teraz - ze względu na anteny - bałem się go odwrócić - wygląda z grubsza tak samo, tylko bez poprzeczek w podporach podwozia.
Obrazek
Obrazek

A - dla Prezesa Gildii - śmigło się kręci! :lol:
Ostatnio edytowano czwartek, 21 kwietnia 2011, 08:24 przez Aleksander, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7946
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Reklama

Re: AMTech 1/48 P-40E RAAF

Postprzez nariman » środa, 20 kwietnia 2011, 21:28

Ogólnie podoba się, czepiłbym się podstawki i okopceń przy kaemach. W podstawce, zabawnie wygląda taka płynna linia podziału między trawą a betonem. Poza tym, trawa bardzo równa, wręcz wytresowana, no i szczeliny między płytami...
Samolot fajny i podoba się :)
nariman
 
Posty: 337
Dołączył(a): niedziela, 12 grudnia 2010, 16:02

Re: AMTech 1/48 P-40E RAAF

Postprzez Aleksander » środa, 20 kwietnia 2011, 21:31

Podstawka nie mojej produkcji - kiedyś darowana, więc nie wybrzydzałem :lol: , ale dojrzewam do nowej. Ta służy tylko jako czasowe miejsce ekspozycji dla różnych modeli i nie jest dedykowana...
Dzięki za dobre słowo - a co z okopceniami "nie halo"? :lol:
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7946
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: AMTech 1/48 P-40E RAAF

Postprzez nariman » środa, 20 kwietnia 2011, 21:35

Aleksander napisał(a):Dzięki za dobre słowo - a co z okopceniami "nie halo"?


O ile na dolnej powierzchni wyglądają oki, to na górnej wyglądają sztucznie, można to poprawić. Ale to tylko moje zdanie.
Reszta jak najbardziej oki :mrgreen:
nariman
 
Posty: 337
Dołączył(a): niedziela, 12 grudnia 2010, 16:02

Re: AMTech 1/48 P-40E RAAF

Postprzez piotr dmitruk » środa, 20 kwietnia 2011, 22:11

A ja wręcz przeciwnie, o ile nie czepiałbym się okopceń na górnej powierzchni, o tyle jest raczej mało prawdopodobne, żeby okopcenia z okienek wylotowych łusek pojawiły się ze wzmożoną intensywnością tuż za uwypukleniami pokrycia, gdzie zawirowania powietrza powinny je rozwiać zupełnie.
"Więcej grzechów nie pamiętam"
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9931
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: AMTech 1/48 P-40E RAAF

Postprzez Jacek Bzunek » środa, 20 kwietnia 2011, 22:19

Napisałbym że bardzo mi sie podoba ale to nie do końca prawda-aussie klimaty tak mi się spodobały że rozgrzebałem Kittyhawka Mk.III wiadomej firmy i skali.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: AMTech 1/48 P-40E RAAF

Postprzez spiton » środa, 20 kwietnia 2011, 22:49

Bardzo podoba mi się spód.
Natomiast to dalekowschodnie malowanie do P-40 pasuje średnio .
Ale to nie Twoja wina <-)).
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 00:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: AMTech 1/48 P-40E RAAF

Postprzez Aleksander » środa, 20 kwietnia 2011, 23:54

piotr dmitruk napisał(a):A ja wręcz przeciwnie, o ile nie czepiałbym się okopceń na górnej powierzchni, o tyle jest raczej mało prawdopodobne, żeby okopcenia z okienek wylotowych łusek pojawiły się ze wzmożoną intensywnością tuż za uwypukleniami pokrycia, gdzie zawirowania powietrza powinny je rozwiać zupełnie.
"Więcej grzechów nie pamiętam"

Też się nad tym zastanawiałem - i chyba rzeczywiście przegiąłem z tymi okopceniami. Niestety, są już pod werniksem :-/ . Pozostaje nauczka na przyszłość.

spiton napisał(a):Bardzo podoba mi się spód.
Natomiast to dalekowschodnie malowanie do P-40 pasuje średnio .
Ale to nie Twoja wina <-)).

Dla mnie malowanie brązowo-zielone (w różnych odmianach i odcieniach) jest najfajniejsze - i na Spitach i na P-40 i na PZL P-24, ba, nawet na Ki-27. Przyznaję, że brałem pod uwagę malowanie NMF, ale nie chciałem dokupować całego arsenału chemii i farb do Alcladów, a Mr.Color nie zawsze jest dobrym wyjściem. Na ucho powiem, że spód to trochę podpatrywanie Twojej roboty, choć w dużo mniejszym nasileniu :lol:

Jacek Bzunek napisał(a):Napisałbym że bardzo mi sie podoba ale to nie do końca prawda-aussie klimaty tak mi się spodobały że rozgrzebałem Kittyhawka Mk.III wiadomej firmy i skali.

Cieszę się, że będzie kolejny "kangur", ja też powoli zaczynam myśleć o zakupie Kittyhawka "wiadomej firmy i skali" :lol: . Szkoda, że nie do końca prawdą jest, że się Tobie podoba (czyli rozumiem, że się nie podoba :) ), ale sam świadomy jestem braków - głównie swojej pracy. Ale znowu nauczyłem się czegoś nowego!
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7946
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: AMTech 1/48 P-40E RAAF

Postprzez Mac Eyka » czwartek, 21 kwietnia 2011, 09:14

Z tym kręcącym się śmigiełkiem to tak chyba nie do końca.
Zauważcie, że gościu w żółtej kufajce go trzyma.
No ale skoro Aleksander poświadcza, że wzniósł się na wyżyny modelarskiego rzemiosła dyplomik jak najbardziej się należy.

Obrazek

A co do modelu.
E nie no normalnie fajowy ci ta PeCzterdziestka wyszła.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3023
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 21:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: AMTech 1/48 P-40E RAAF

Postprzez Aleksander » czwartek, 21 kwietnia 2011, 09:43

Mac Eyka napisał(a):Z tym kręcącym się śmigiełkiem to tak chyba nie do końca.
Zauważcie, że gościu w żółtej kufajce go trzyma.

Panie Prezesie - łzy wzruszenia i szczęścia nie pozwalają mi mówić, napiszę więc, że "gościu w kufajce" trzyma to śmigło właśnie po to, żeby się nie kręciło, bo się kręci jak szalone! :P
A dyplom zaraz sobie wydrukuję i powieszę w pracowni! :lol:
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7946
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: AMTech 1/48 P-40E RAAF

Postprzez Mac Eyka » czwartek, 21 kwietnia 2011, 12:58

O i to takie odpowiedzi chodzi.
Ale co by ci się Olku w główce nie miąchało od tych słodyczy i uwielbień to chciałbym stwierdzić, że ci się chyba z lekka zbiorniczek wygł. Tak z lekka na bakburte.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3023
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 21:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: AMTech 1/48 P-40E RAAF

Postprzez dewertus » czwartek, 21 kwietnia 2011, 17:56

Fajny, taki bezszczękowiec :lol: Spód super, góra też okej. Podobają mi się okopcenia i zaciek na zbiorniku.
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 00:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: AMTech 1/48 P-40E RAAF

Postprzez Mariusz Jarzyna ze Szczec » czwartek, 21 kwietnia 2011, 18:09

Zdecydowanie lepiej prezentuje się bez laleczek ;o) Fajna czterdziecha bez efekciarskich obić i ubrudzeń. Podoba się.
Avatar użytkownika
Mariusz Jarzyna ze Szczec

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 3226
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 16:29

Re: AMTech 1/48 P-40E RAAF

Postprzez Aleksander » czwartek, 21 kwietnia 2011, 19:18

Mac Eyka napisał(a):Ale co by ci się Olku w główce nie miąchało od tych słodyczy i uwielbień to chciałbym stwierdzić, że ci się chyba z lekka zbiorniczek wygł. Tak z lekka na bakburte.

Faktycznie, może z lekka, ale dziurki weszły na swoje miejsca, więc to "na fabryce tak zrobiły" - ja tylko przykleiłem :lol: .
Dzięki wszystkim za przychylność.
Lalki są do pokazania na ARC na ANZAC Day, na ogół staram się nie korzystać z podstawki ani z figurek.
Obrazek
Obrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7946
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: AMTech 1/48 P-40E RAAF

Postprzez jambus » czwartek, 21 kwietnia 2011, 19:42

Bardzo fajny model pobrudzony i zużyty z umiarem, czyli tak jak lubię. W dodatku jest to moim zdaniem najładniejsza wersja czterdziestki.
Pozdrawiam Jarek.
Avatar użytkownika
jambus
 
Posty: 228
Dołączył(a): niedziela, 21 czerwca 2009, 17:23

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości