UT-2 1:72 AGA

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: UT-2 1:72 AGA

Postprzez dewertus » środa, 27 kwietnia 2011, 21:09

Bardzo fajny model! Widzę, że ostatnimi czasy kończysz wiele wcześniejszych prac - jest szansa na F-18?
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: UT-2 1:72 AGA

Postprzez spiton » środa, 27 kwietnia 2011, 21:31

dewertus napisał(a):Bardzo fajny model! Widzę, że ostatnimi czasy kończysz wiele wcześniejszych prac - jest szansa na F-18?

viewtopic.php?f=12&t=8576&start=15 ,-))
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: UT-2 1:72 AGA

Postprzez lejgo_inc » środa, 27 kwietnia 2011, 23:20

Fajniusi. Podobają mi się takie szkraby.
Trochę nie podoba mi się brudzenie, czy też cieniowanie - np. przy nasadzie skrzydła, czy za kabiną - mam wrażenie że pojechałeś jednym kolorem i finito. Próbowałbym to jakoś złagodzić jakimś jeszcze jednym odcieniem pomiędzy brudkiem a kolorem właściwym. Oczywiście nie gwarantuje że to zda egzamin, ale widzę że jesteś w nastroju do eksperymentów, to co ci mam koncepcji nie podrzucić? :)
Podoba mi się śmigło. Nie jest kontrastowe, nie składa się z n warstw naprzemian brzoza-palisander. Widziałem sporo sowieckich śmigieł i twoje wykonanie trafia w sedno. Kilka warstw JEDNEGO rodzaju drewna, kontrastu między warstwami praktycznie brak. No i jest to śmigło w 1:72, świetnie wygląda. Tylko przy samej osi coś nie teges wyszło z farbką.
pozdrawiam, Leszek
http://www.shelfoddity.com
[Mankind has a perfect record in aviation; we never left one up there]
Avatar użytkownika
lejgo_inc
 
Posty: 1238
Dołączył(a): wtorek, 16 grudnia 2008, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: UT-2 1:72 AGA

Postprzez spiton » czwartek, 28 kwietnia 2011, 00:07

lejgo_inc napisał(a):Trochę nie podoba mi się brudzenie...

Zważył mi się lakier bezbarwny. I "brudzenie" to to co pozostało po zmywaniu zwarzonego bezbarwnego ,-)).
Dodałem trochę pigmentów, lekki wasz i parę odprysków. Ale najbardziej widać niedomyty bezbarwny.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: UT-2 1:72 AGA

Postprzez rollingstones » czwartek, 28 kwietnia 2011, 10:13

Odkąd się Spiton połamałeś mniej piszesz a więcej robisz ( może to na Ciebie jest metoda hm.?) i to z jakim skutkiem - czad.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: UT-2 1:72 AGA

Postprzez Darek Trzeciak » czwartek, 28 kwietnia 2011, 10:56

Wyjątkowo czysty jak na Spitona tzn. model ;o) Fajny kurdupel - szczególnie mi się podoba bryła samolotu. Ludek sprawia wrażenie jakby to była "48-ka".
Pozdrawiam Darek
"Doświadczenie powiększa naszą mądrość, nie zmniejsza jednak naszej głupoty." - Josh Billings
***** ***
Avatar użytkownika
Darek Trzeciak
 
Posty: 2216
Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 23:23
Lokalizacja: EPWA

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 65 gości