A-37B Dragofly - Academy - 1/72 - Standard

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

A-37B Dragofly - Academy - 1/72 - Standard

Postprzez Tofik » piątek, 29 kwietnia 2011, 23:01

Nadejszła wiekopomna chwila :) Maleństwo zostało ukończone, czas je rzucić na pastwę tłumu :)

Na początek może parę słów o pierwowzorze. Samolot szturmowy A-37 Dragonfly zwany przez załogi Super Tweet powstał na początku lat 60tych na bazie samolotu szkolnego T-37 Tweet. Mimo ze jego parametry w porównaniu z ówczesnymi odrzutowymi samolotami bojowymi nie przedstawiały się imponująco, to był bardzo ceniony w misiach bliskiego wsparcia. Latał nisko i powoli :) co pozwalało załodze na celny zrzut ładunku bojowego . Model przedstawia maszynę w barwach USAF z 8th Special Operations Squadron która to stacjonowała w Wietnamskiej bazie Bien Hoa w 1970r. 8th SOS jest jednostka z bardzo długimi tradycjami powstała w 1917r i istniej do dziś, obecnie lata na V-22 Osprey. A teraz po tym przydługawyym ;o) wstępie zapraszam do podziwiania mojego "dzieła"

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Były prośby abym zrobił parę fotek na tle nieba. Ale gdy sobie tak wymachiwałem modelem przed aparatem to modelik poczuł zew natury i mało nie odleciał ..czas staną w miejscu ja mało nie dostałem zawału ... na szczęście wszytko się dobrze skończyło ale odeszła mi ochota na takie eksperymenty :) W związku z powyższymi przeżyciami zabrałem się za coś bezpieczniejszego i pobawiłem się Photoshopem. Jakoś cudownie to nie wyszło no ale żeby nie było ze nie próbowałem :)

Obrazek
Jak słodko zostać świrem. Choć przez chwilę Choć przez chwilę łoOłoOoŁ
Tofik
 
Posty: 407
Dołączył(a): wtorek, 8 grudnia 2009, 21:22

Reklama

Re: A-37B Dragofly - Academy - 1/72 - Standard

Postprzez Mecenas...Kolekcjoner... » piątek, 29 kwietnia 2011, 23:07

Tofik napisał(a): Maleństwo zostało ukończone, czas je rzucić na pastwę tłumu :)
Obrazek

W związku z powyższymi przeżyciami zabrałem się za coś bezpieczniejszego i pobawiłem się Photoshopem. Jakoś cudownie to nie wyszło no ale żeby nie było ze nie próbowałem :)

Obrazek


To ja pierwszy.
Model jakiś taki za słodki, cukierkowy... Za czysty
Za to ostatnie zdjęcie/scenka groźna i bardzo życiowa
Avatar użytkownika
Mecenas...Kolekcjoner...
 
Posty: 784
Dołączył(a): wtorek, 20 października 2009, 00:12
Lokalizacja: Łódź

Re: A-37B Dragofly - Academy - 1/72 - Standard

Postprzez spiton » piątek, 29 kwietnia 2011, 23:59

Obrazek fajny. Zdradza talent do tego typu obrazków.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: A-37B Dragofly - Academy - 1/72 - Standard

Postprzez Slash » sobota, 30 kwietnia 2011, 00:02

Bardzo sympatyczny standardzik. Aż zaświerzbiał mnie OV-10 w magazynie. Z uwag to mm wrażenie, że podwieszenia nie są do końca równolegle i momentami wychodzi spod kalek biały podkład.

Dobry model, zobaczymy jak sędziowie wycenią.
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: A-37B Dragofly - Academy - 1/72 - Standard

Postprzez rollingstones » sobota, 30 kwietnia 2011, 00:03

Ostatnia fota faktycznie bombowa. Zgadzam się z przedmówcą - brakuje mu takich 3% brudzenia do finału
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 10:29
Lokalizacja: KIelce

Re: A-37B Dragofly - Academy - 1/72 - Standard

Postprzez spiton » sobota, 30 kwietnia 2011, 00:13

Chociaż mały wasz.... Model ma bardzo bogata strukturę powierzchni. Grzechem byłoby jej nie podkreślić...
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: A-37B Dragofly - Academy - 1/72 - Standard

Postprzez Tofik » sobota, 30 kwietnia 2011, 09:45

A tam a tam, brudasy i niechluje z was i tyle ;o) . Zrobiłem parę zacieków olejami artystycznymi a że pierwszy raz takim czymś się bawiłem to nie chciałem przedobrzyć i są może za delikatne. Zresztą z tego co widziłem na fotkach oryginałów to nie były jakoś bardzo ubrudzone, przecież stacjonowały sobie w przytulnej bazie pod daszkiem :). No i fakt ta jedna bombka się przekrzywiła, sam zauważyłem to dopiero na zdjęciach. Ale jakby wszytko było idealnie to nie było by o czym dyskutować ;o)
Tofik
 
Posty: 407
Dołączył(a): wtorek, 8 grudnia 2009, 21:22


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 86 gości