Curtiss P-40 K Warhawk, Hasegawa, 1/48, standard.

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Re: Curtiss P-40 K Warhawk, Hasegawa, 1/48, standard.

Postprzez Mecenas...Kolekcjoner... » sobota, 30 kwietnia 2011, 21:26

Michał - celownik to faktycznie glut nad glutami. Koniecznie trzeba go będzie zmienić, kiegy konkursowy pył opadnie.
Co do zdjęcia z napisami eksploatacyjnymi to jest kwintesencja naszego forum, że zawsze jest po... czasami tylko w trakcie.
No chyba, że tym razem przyjmiemy, że jest to model konkursowy i takie "smaczki" są wyciągane już po skonczeniu modelu i na kilka godzin przed końcem konkursu.
Avatar użytkownika
Mecenas...Kolekcjoner...
 
Posty: 784
Dołączył(a): wtorek, 20 października 2009, 00:12
Lokalizacja: Łódź

Reklama

Re: Curtiss P-40 K Warhawk, Hasegawa, 1/48, standard.

Postprzez Jacek Bzunek » sobota, 30 kwietnia 2011, 21:30

shivadog napisał(a):Jedyny element, którego w tym samolocie nie lubię to podwozie, jakoś mi nie pasuje do całej sylwetki.

Zrób w locie ;o)
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Curtiss P-40 K Warhawk, Hasegawa, 1/48, standard.

Postprzez Mecenas...Kolekcjoner... » sobota, 30 kwietnia 2011, 21:31

Jacek Bzunek napisał(a):
shivadog napisał(a):Jedyny element, którego w tym samolocie nie lubię to podwozie, jakoś mi nie pasuje do całej sylwetki.

Zrób w locie ;o)

Dobre! Niczym "Mistrz ciętej riposty"... :P
Avatar użytkownika
Mecenas...Kolekcjoner...
 
Posty: 784
Dołączył(a): wtorek, 20 października 2009, 00:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Curtiss P-40 K Warhawk, Hasegawa, 1/48, standard.

Postprzez shivadog » sobota, 30 kwietnia 2011, 21:37

Jacek Bzunek napisał(a):Zrób w locie


To jeden z wariantów, który rozpatruję.
Drugi to jakoś ładnie uziemiony.
Avatar użytkownika
shivadog
 
Posty: 3811
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 14:51
Lokalizacja: WRSW/3M

Re: Curtiss P-40 K Warhawk, Hasegawa, 1/48, standard.

Postprzez Mecenas...Kolekcjoner... » sobota, 30 kwietnia 2011, 21:42

P-40 ma w sobie magiczny klimat, który strasznie przyciąga.
Avatar użytkownika
Mecenas...Kolekcjoner...
 
Posty: 784
Dołączył(a): wtorek, 20 października 2009, 00:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Curtiss P-40 K Warhawk, Hasegawa, 1/48, standard.

Postprzez Gienek » sobota, 30 kwietnia 2011, 21:43

Widzę, że zdjęcie się spodobało. To jeszcze do notka do niego:
57th Fighter Group:
Capt. Roy E. "Deke" Whittaker lead the group on the April 18, 1943 Goose Shoot – “The Palm Sunday Massacre” where they shot down 76 German aircraft to a loss of only 6 of US. Captain Whittaker claimed three JU-52’s and one Me-109 destroyed: One Ju-52 and one Me-109 damaged to run his victory string to seven.

Fotografia pochodzi z The National Archives. Co ciekawe, oryginalna informacja na dokumencie (1946) brzmi:
North Africa - Curtiss P-40 pilot, Capt. Roy E. Whittaker, of the 9th AF's 57th Fighter Group in his plane ready for take-off to Russia. 1943.
Avatar użytkownika
Gienek
 
Posty: 1385
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Curtiss P-40 K Warhawk, Hasegawa, 1/48, standard.

Postprzez Wojciech Perkowski » sobota, 30 kwietnia 2011, 21:50

I fajnie wyszedł. Jeśli odsuwana część owiewki jest demontowalna, to wisienką na torcie byłoby uzupełnienie jej dolnych przednich narożników (powinienem był wspomnieć w "Warsztacie") - w pozycji zamknietej chowały się w trójkąciki przy bokach wiatrochronu. Chyba że już ktoś wspomniał - oglądam obrazki tylko ;o) .
Wojtek
Wojciech Perkowski
 
Posty: 706
Dołączył(a): sobota, 13 października 2007, 14:07
Lokalizacja: okolice Białegostoku

Re: Curtiss P-40 K Warhawk, Hasegawa, 1/48, standard.

Postprzez el Rozito » sobota, 30 kwietnia 2011, 23:32

:-/ Nikt nie wspomniał, a na etapie warsztatu to nie w smaku naszego forum przecież :mrgreen: .
Pozdrawiam, Michał.
Avatar użytkownika
el Rozito
 
Posty: 464
Dołączył(a): poniedziałek, 15 marca 2010, 18:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Curtiss P-40 K Warhawk, Hasegawa, 1/48, standard.

Postprzez karolkonw » niedziela, 1 maja 2011, 12:48

Jako młody stażem na tym forum pewnie nie powinienem się wychylać ale...
Śledziłem warsztat z tzw. zapartym tchem.
O ile uważam, że określanie modelarstwa mianem "sztuki" to grube nadużycie czy nieporozumienie o tyle to co pokazałeś to dla mnie to co mnie w tym hobby pociąga najbardziej czyli "wtłoczenie iskierki życia" w kawałek plastiku, ten model prezentuje się fenomenalnie i "coś" w sobie ma.
Kwestia czy okopcenia są zgodne z oryginałem czy nie nie ma dla mnie znaczenia - być może to herezja nie wiem:)
Jednym słowem jestem zachwycony i o ile umiejętności pozwolą będę próbował naśladować:)
Żołnierze zziębnięci cześc ich pamięci
karolkonw
 
Posty: 1091
Dołączył(a): środa, 23 lutego 2011, 09:38

Re: Curtiss P-40 K Warhawk, Hasegawa, 1/48, standard.

Postprzez Mecenas...Kolekcjoner... » niedziela, 1 maja 2011, 15:33

Oto jedna z 4 konkursowych P-40
Ciekawe, czy któraś ma szansę na podium?
Avatar użytkownika
Mecenas...Kolekcjoner...
 
Posty: 784
Dołączył(a): wtorek, 20 października 2009, 00:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Curtiss P-40 K Warhawk, Hasegawa, 1/48, standard.

Postprzez el Rozito » niedziela, 1 maja 2011, 16:30

ze strony sikora.art.pl napisał(a):DEFINICJA SZTUKI

W trakcie wielogodzinnych dyskusji o Sztuce, rozpatrując czy pisuar może być dziełem sztuki, trzeba w końcu ustalić co można uznać za Sztukę, a co nie.

Za Sztukę uznaję oryginalne celowe działania Artysty wzbudzające emocje u odbiorcy z powodów estetycznych.
Nic więcej!


Moje działania, jak i wielu z Was, były celowe i mam nadzieję, że oryginalne. Czy wzbudziły emocje u odbiorców z powodów estetycznych, a taki cel również mi przyświeca, oceńcie sami (dyskusja w wątku warsztatowym :mrgreen: ). Więc...
Pozdrawiam, Michał.
Avatar użytkownika
el Rozito
 
Posty: 464
Dołączył(a): poniedziałek, 15 marca 2010, 18:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Curtiss P-40 K Warhawk, Hasegawa, 1/48, standard.

Postprzez karolkonw » niedziela, 1 maja 2011, 19:09

el Rozito napisał(a):Moje działania, jak i wielu z Was, były celowe i mam nadzieję, że oryginalne. Czy wzbudziły emocje u odbiorców z powodów estetycznych, a taki cel również mi przyświeca, oceńcie sami (dyskusja w wątku warsztatowym :mrgreen: ). Więc...


Nie chcę się wdawać w zupełnie zbędną dyskusje ( wykształcenie swoje robi i czasami zmusza do powiedzenia tego czy owego)- estetyka to nie wszystko:D a sztuka w rozumieniu antycznym ( sztuka + rzemiosło) jak najbardziej tak!
A czy nazwiemy to sztuką, czy hobby czy czymkolwiek innym w żaden sposób nie umniejsza fantastycznego wykonania i podejścia do modelarstwa, które mi bardzo pasuje!
Żołnierze zziębnięci cześc ich pamięci
karolkonw
 
Posty: 1091
Dołączył(a): środa, 23 lutego 2011, 09:38

Re: Curtiss P-40 K Warhawk, Hasegawa, 1/48, standard.

Postprzez Mecenas...Kolekcjoner... » niedziela, 1 maja 2011, 19:23

karolkonw napisał(a):
el Rozito napisał(a):Moje działania, jak i wielu z Was, były celowe i mam nadzieję, że oryginalne. Czy wzbudziły emocje u odbiorców z powodów estetycznych, a taki cel również mi przyświeca, oceńcie sami (dyskusja w wątku warsztatowym :mrgreen: ). Więc...


Nie chcę się wdawać w zupełnie zbędną dyskusje ( wykształcenie swoje robi i czasami zmusza do powiedzenia tego czy owego)- estetyka to nie wszystko:D a sztuka w rozumieniu antycznym ( sztuka + rzemiosło) jak najbardziej tak!

Jednak się wdałeś w dyskuje.
Sztuka zmieniała się przez stulecia, Zmieniały się style, postępowała ewolucja. Na pewno tez zmieniał się je odbiór.
Sztuka była zamawiana przeż możnych tego świata. Nie istaniała sama, wspomagali ją mecenasi ;o)
Co powiesz na abstrakcję, której odbiór jest indywiduakny, dla każdego z oceniających, każdy moze widzieć co chce...
Interpretacja wiersza...
Dobrze jednak, żę samolot Michała zrobił na Tobie dobre wrażenie
Avatar użytkownika
Mecenas...Kolekcjoner...
 
Posty: 784
Dołączył(a): wtorek, 20 października 2009, 00:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Curtiss P-40 K Warhawk, Hasegawa, 1/48, standard.

Postprzez karolkonw » niedziela, 1 maja 2011, 20:11

Mecenas...Kolekcjoner... napisał(a):
karolkonw napisał(a):Jednak się wdałeś w dyskuje.
Sztuka zmieniała się przez stulecia, Zmieniały się style, postępowała ewolucja. Na pewno tez zmieniał się je odbiór.
Sztuka była zamawiana przeż możnych tego świata. Nie istaniała sama, wspomagali ją mecenasi ;o)
Co powiesz na abstrakcję, której odbiór jest indywiduakny, dla każdego z oceniających, każdy moze widzieć co chce...
Interpretacja wiersza...
Dobrze jednak, żę samolot Michała zrobił na Tobie dobre wrażenie


No wdałem się wdałem i zaraz zostanę zbanowany za spam:) W dodatku jako ten co kale własne gniazdo!
Ale tak w dwóch słowach: XX wiek ma problem z definicja sztuki to fakt. Od odrzucenia definicji w ogóle ( co spowodowało uznaniem za sztukę wszystkiego absolutnie) po rożnego rodzaju wygibasy definicyjne.
Niewiele z tego wynika na dobrą sprawę:) Coraz bardziej definicję sztuki przerzuca się na niższy poziom - gatunków twórczości bo nie każde "pisanie" "malowanie" "rzeźbienie" jest działaniem artystycznym.
Co nim jest? no właśnie ...
Coraz mocniej do głosu dochodzi przekonanie, że sztuka "mówi" opowiada "o czymś" o emocjach, autor mówi "coś" i do "kogoś".
W tym kontekście przywoływanie pisuaru Duchampa jest jak najbardziej na miejscu a modelarstwa już nie bardzo:)

Tylko żeby sprawa była jasna - model Michała podoba mi się bardzo, jego podejście osobiste - żeby tchnąc życie jak mówiłem w kawałek plastiku bez rozbierania na części pierwsze problemów "nit w prawo nit w lewo".
JA nie atakuje a podziwiam warsztat i wspaniałe modele:)
Żołnierze zziębnięci cześc ich pamięci
karolkonw
 
Posty: 1091
Dołączył(a): środa, 23 lutego 2011, 09:38

Re: Curtiss P-40 K Warhawk, Hasegawa, 1/48, standard.

Postprzez Mecenas...Kolekcjoner... » niedziela, 1 maja 2011, 20:15

Czyli ze sztuką na Ty i jest OK
Avatar użytkownika
Mecenas...Kolekcjoner...
 
Posty: 784
Dołączył(a): wtorek, 20 października 2009, 00:12
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 50 gości