Ki-27 ICM 1:72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Ki-27 ICM 1:72

Postprzez spiton » poniedziałek, 2 maja 2011, 14:57

Zrobiłem sobie na szybko taki modelik :
Model : Piękne super realistyczne faktury. Niestety nie wymyśliłem jak tą strukturę uwypuklić.Próbowałem wasza olejnego humbrolowego i akwarelowego. Ale najlepszy był chyba biały suchy pędzel +wasz humbrolowy. Chyba zrobię jeszcze jednego, bo kusi mnie,żeby z tą delikatną strukturą powalczyć, a składanie modelu mam już opanowane(nie używałem szpachli by nie zniszczyć powierzchni).No i wersja na wielkich kołach też mnie kusi ,-)).
Spasowanie niezłe, choć żeby model złożyć do kupy należy dużo elementów odciąć:
a. Koła nie mieszczą się do owiewek, silnik się nie mieści i nie da się przykleić kadłuba do skrzydeł bez dosyć drastycznych cięć. Niemniej po tego typu korektach wszystko bardzo elegancko pasuje.
Kalki kruche i sztywne, ale da się zmiękczyć. Zapomniałem tego zrobić z numerem na ogonie i srebrzy. Kalka białego paseczka przy czarnym ogonie jest bardzo delikatna i rozpada się na kilka kawałków.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Teraz dopiero zauważałem, że luneta celownika się odkleiła i skrzywiła ,-((.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 2 maja 2011, 19:16 przez spiton, łącznie edytowano 5 razy
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Reklama

modele polskich samolotów

Re: Ki-27 ICM 1:72

Postprzez fragles » poniedziałek, 2 maja 2011, 15:17

No, ładnie. Podoba się.
(Coś jeszcze dopisać? :mrgreen: )


spiton napisał(a):Teraz dopiero zauważałem, że luneta celownika się odkleiła i skrzywiła ,-((.


Normalnie, uszkodzony. Jak to pod bombardowaniem - eksplozje bomb wyraźnie widoczne na skraju lotniska.
Franciszek Gleszyński - fra-gles
Avatar użytkownika
fragles
 
Posty: 1560
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:48
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ki-27 ICM 1:72

Postprzez Jaho63 » poniedziałek, 2 maja 2011, 15:52

Mistrz świata sprintu! Byle bez dopingu!
Panie Spiton, ale coś nas pan czarujesz zdjęciami. Nie widzę ani tej fakturki, ani co tam się dzieje z tymi klapami. W ogóle miał być mało zciarachany! Czyżby uzależnienie! ;o)
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Ki-27 ICM 1:72

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 2 maja 2011, 16:16

Mój ulubiony "Japończyk"! Pięknie złuszczona pokrywa silnika - bardzo mi się podoba!
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7973
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Ki-27 ICM 1:72

Postprzez Slash » poniedziałek, 2 maja 2011, 16:26

Coś ostatnio za dużo modeli robisz :lol:
Koniecznie zdejm model z tej wycieraczki do butów. Albo mu kto wdepnie, a dobrze tez nie wygląda.
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: Ki-27 ICM 1:72

Postprzez spiton » poniedziałek, 2 maja 2011, 16:36

Jaho63 napisał(a):Nie widzę ani tej fakturki, ani co tam się dzieje z tymi klapami. W ogóle miał być mało zciarachany! Czyżby uzależnienie! ;o)

Faktura powierzchni jest tak delikatna, że trudno ja sfotografować. Podkreśliłem ja waszem i suchym pędzlem. Przy czym suchy pędzel okazał się lepszym do tego narzędziem.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Ki-27 ICM 1:72

Postprzez Jacek Bzunek » poniedziałek, 2 maja 2011, 17:05

Gdyby nie otarcie na górze osłony silnika reszta wyglądałaby bardzo OK.
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ki-27 ICM 1:72

Postprzez piotr dmitruk » poniedziałek, 2 maja 2011, 17:22

Szczerze mówiąc- nie jest to moja estetyka.

Najrealistyczniej wyglądają otarcia na sterach, ale kalki się srebrzą.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9947
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ki-27 ICM 1:72

Postprzez Jaho63 » poniedziałek, 2 maja 2011, 18:22

No, teraz troszkę więcej, ale i tak skromne fotki. Niemniej cieszę się z Tobą z kolejnego. :)
P.S. Miałeś zrobić prawie czyściocha!? Niedobry Spiton, niedobry! ;o)
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Ki-27 ICM 1:72

Postprzez dewertus » poniedziałek, 2 maja 2011, 20:16

Generalnie fajny, najbardziej przypadły mi do gustu otarcia na stateczniku i na froncie osłony silnika. Okopcenia od wydechów były lepsze gdyby były ciutkę mniej intensywne, ale i tak podoba mi się ich "faktura". Nie specjalnie leżą mi pozostałe brudzenia.
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ki-27 ICM 1:72

Postprzez spiton » wtorek, 3 maja 2011, 01:01

fragles napisał(a):No, ładnie. Podoba się.

Elegancko napisane, ale opinia mało zaangazowana
Ocena 4

Jaho63 napisał(a):Mistrz świata sprintu! Byle bez dopingu!
Panie Spiton, ale coś nas pan czarujesz zdjęciami. Nie widzę ani tej fakturki, ani co tam się dzieje z tymi klapami. W ogóle miał być mało zciarachany! Czyżby uzależnienie! ;o)

Dobra zaangazowana opinia
Ocena 4+

Aleksander napisał(a):Mój ulubiony "Japończyk"! Pięknie złuszczona pokrywa silnika - bardzo mi się podoba!

Jest i zaangażowanie i szczera pochwała !!
Ocena 5

Slash napisał(a):Coś ostatnio za dużo modeli robisz :lol:
Koniecznie zdejm model z tej wycieraczki do butów. Albo mu kto wdepnie, a dobrze tez nie wygląda.

Posta elegancko omija kwestie oceny modelu koncentrując sie na dywaniku.
Ocena 4

Jacek Bzunek napisał(a):Gdyby nie otarcie na górze osłony silnika reszta wyglądałaby bardzo OK.

Jest zaangażowanie, trochę szczerej krytyki zgrabnie przykrytej pochlebstwem

Ocena pomiędzy 4 a 4+

piotr dmitruk napisał(a):Szczerze mówiąc- nie jest to moja estetyka.

Najrealistyczniej wyglądają otarcia na sterach, ale kalki się srebrzą.

No cóż Piotrek...Tego nie można wysoko ocenić .-)).
Ocena 3 +

Jaho63 napisał(a):No, teraz troszkę więcej, ale i tak skromne fotki. Niemniej cieszę się z Tobą z kolejnego. :)
P.S. Miałeś zrobić prawie czyściocha!? Niedobry Spiton, niedobry! ;o)


Jaha to nawet nie powinienem oceniać, bo to echa naszych modelarskich rozmów na PW.

Ocena 4+ ( mógłbyś znaleźć coś fajnego, np, "fajne to pierwsze zdjęcie w sepii" itp).

dewertus napisał(a):Generalnie fajny, najbardziej przypadły mi do gustu otarcia na stateczniku i na froncie osłony silnika. Okopcenia od wydechów były lepsze gdyby były ciutkę mniej intensywne, ale i tak podoba mi się ich "faktura". Nie specjalnie leżą mi pozostałe brudzenia.

Opinia zaangażowania owszem. Ale podpowiem : Najpierw ganimy, a potem chwalimy ,-))

Ocena 4+
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Ki-27 ICM 1:72

Postprzez Jacek Bzunek » wtorek, 3 maja 2011, 01:05

A gdzie średnia ocen?
Słuchajcie uważnie bo nie będę powtarzać!
----------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Jacek Bzunek
 
Posty: 5875
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:35
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ki-27 ICM 1:72

Postprzez Jaho63 » wtorek, 3 maja 2011, 01:16

fajne to pierwsze zdjęcie w sepii :lol:
P.S. To zemsta za zrobienie samolotu "nieasa"!
Ale na poważnie to, że nie robisz warsztatu nie znaczy, że nie interesują szczegóły. No, chyba, że nie zrobiłeś nic w środku i "w klapach", ale wtedy napisz np. "machnąłem Nata między kadłubami Wdowy, bez detalowania", tak? Tak też można. A przynajmniej przestanę wytrzeszczać moje stare oczy. ;o)
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: Ki-27 ICM 1:72

Postprzez Slash » wtorek, 3 maja 2011, 01:25

Nie miej mi za złe Spitonie. Dywan odepchnął mnie dość daleko w pierwszej chwili uniemożliwiając skupienie uwagi na czymś innym. Swoją drogą dziwi mnie fakt, że nie dajesz lepszych fotek swoich prac (utka + Ki-27). W moim odczuciu pod tym względem jesteś gościem z potencjałem. I zaaranżować byś umiał, i zrealizować... zamykając imprezę smakowitym fotoszopem.

Sam model.... nie będę go oceniać pod względem wykonania. Za dużym już jesteś chłopcem żeby Ci pisać, że ładnie i równo zaszpachlowałeś. Przecież od dawna robisz modele w których wykazujesz się własnym podejściem i uskuteczniasz swój jakiś tam styl. W moim głębokim odczuci ta kijanka to model takiego typu na co ja mam ochotę od dawna. Osobiście wytracam zainteresowanie jakimiś tam subtelnymi technikami i precyzyjnym rzeźbieniem dupereli (proszę nie mylić z filozofią modelarstwa redakcyjnego, nie ta planeta). Ostatnio nawet pozwoliłem ludziom tłustymi palcyma trącać modele w knajpie :lol: Zbiera mi się bardziej na oddawanie poszczególnych, interesujących mnie, nazwijmy to klimatów w dwóch czy trzech modelach. A szczególnie tego co dla nich charakterystyczne w moim odczuciu. Coś bardziej w stronę Dewertusa. Robienie modeli to nie robienie dzieci, nie musi za każdym razem wychodzić dzieło sztuki. Taka mnie refleksja naszła ;o)
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: Ki-27 ICM 1:72

Postprzez spiton » wtorek, 3 maja 2011, 01:29

Jeśli chodzi o detalowanie, to skleiłem silnik według instrukcji(chociaż było mi go szkoda).
Jak zdecyduje się zrobić jeszcze jednego Nata to go otworzę, bo silniczek zrobiony jest naprawdę fajnie.
Owszem, to taki modelik pomiędzy belkami P61 i podwójnym ogonem F-18 ,-)).
Klapy lekko zwaloryzowałem ale farba do japońskich wnętrz jakoś dziwnie się nakładał i tych misternych linii i nitów zupełnie nie widać.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 78 gości